Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-06, 23:00   #16
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: My Car B-12-U L Y

daca ai vrea sa atragi atentia trecatoriilor....ar trebui sa o faci mai simpla...dar de efect...

uite aicia un proiect..e doar cu titlu informativ..toate modif sunt facute ...in2-3 min..doar asa de prezentare..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	LA VALCEA copy.jpg
Views:	215
Size:	91.9 KB
ID:	159572  
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 00:22   #17
B-12-ULY

Stage 3
 
B-12-ULY's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 114
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by peter View Post
daca ai vrea sa atragi atentia trecatoriilor....ar trebui sa o faci mai simpla...dar de efect...

uite aicia un proiect..e doar cu titlu informativ..toate modif sunt facute ...in2-3 min..doar asa de prezentare..
E CEVA SA STII!
esti prima persoana care a facut un proiect pe masina mea!
bafta
B-12-ULY is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 09:57   #18
Tim
FOTO Member

Stage 5
 
Tim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of:
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: My Car B-12-U L Y

...la suspensi ai putea sa ii faci kte ceva de exemplu
Fata; bara torsiune de papuc arcu de nova si amortizoare treb sa cautzi
spate; itzi mai pui o bara de torsiune adik de break si tot itzi pui arcuri de nova
__________________
.................................................. .......................
Under Critical Hard And Forever Reconstraction
Tim is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 14:52   #19
danutSZY

Stage 4
 
danutSZY's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 280
Member of:
[VW]
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by Tim View Post
...la suspensi ai putea sa ii faci kte ceva de exemplu
Fata; bara torsiune de papuc arcu de nova si amortizoare treb sa cautzi
spate; itzi mai pui o bara de torsiune adik de break si tot itzi pui arcuri de nova
........apropo de bara de torsiune........pe spate eu am mai montat inca una.......sunt intercalate intre ele.....adica am pus inca una tot de dacie berlina......sta foarte bine in curbe dar pe fata eu am incercat sa pun de papuc diesel dar are alta configuratie(e mai groasa).....de dreak nu stiu sigur daca e mai groasa fata de cea de berlina.....daca stie cineva care se potriveste sa scrie ca si eu sunt interesat de asa ceva!!!
__________________

danutSZY is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 15:19   #20
B-12-ULY

Stage 3
 
B-12-ULY's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 114
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by Tim View Post
...la suspensi ai putea sa ii faci kte ceva de exemplu
Fata; bara torsiune de papuc arcu de nova si amortizoare treb sa cautzi
spate; itzi mai pui o bara de torsiune adik de break si tot itzi pui arcuri de nova
IMI ADUC AMINTE CA AM CUMPARAT DOAR ARCURI,DAR NU MAI STIU DECARE SI PARCA LE AM PUS PE FATA SI PE ALEA DE PE FATA LE AM PUS PE SPATE
SI AMORTIZOARE AM PUS MONROE CU PRELUNGITOR PE SPATE
PANA ACUM LA BARA DE TORSIUNE NU AM UMBLAT,PARCA AM SCHIMBAT DOAR BUCSELE ALEA DE CAUCIUC
B-12-ULY is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 15:27   #21
Tim
FOTO Member

Stage 5
 
Tim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of:
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by danutSZY View Post
........apropo de bara de torsiune........pe spate eu am mai montat inca una.......sunt intercalate intre ele.....adica am pus inca una tot de dacie berlina......sta foarte bine in curbe dar pe fata eu am incercat sa pun de papuc diesel dar are alta configuratie(e mai groasa).....de dreak nu stiu sigur daca e mai groasa fata de cea de berlina.....daca stie cineva care se potriveste sa scrie ca si eu sunt interesat de asa ceva!!!
..pune bara de torsiune fata de papuc k soto e mai groasa
Tim is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 16:12   #22
danutSZY

Stage 4
 
danutSZY's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 280
Member of:
[VW]
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by Tim View Post
..pune bara de torsiune fata de papuc k soto e mai groasa
...........clar e mai groasa ca am masurata si eu dar am masurato doar bara care se pune la papuc diesel......problema e ca are alta configuratie(curbura unghiurilor difera)daca sti la ce ma refer.......cea de papuc benzinar nu stiu daca se potriveste........
danutSZY is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 17:08   #23
Tim
FOTO Member

Stage 5
 
Tim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of:
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by danutSZY View Post
...........clar e mai groasa ca am masurata si eu dar am masurato doar bara care se pune la papuc diesel......problema e ca are alta configuratie(curbura unghiurilor difera)daca sti la ce ma refer.......cea de papuc benzinar nu stiu daca se potriveste........
da te intzeleg
dar nu vad dc sa nu se potriveasca de la papuc benzinar orcum dute intrun magazin si vezi kre e treaba
un prieten deal meu sia luat
Tim is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 17:29   #24
CT 22 MRO

Stage 2
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 49
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by B-12-ULY View Post
si ce eleron ar trebui sa pun?unii ziceau sa nu i mai pun dar eu zic cada bine cu eleron!
merci ptr evacuare
parerea mea...ori il scoti de tot , ori pui unu mai mic ... in rest e ok
CT 22 MRO is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 20:01   #25
B-12-ULY

Stage 3
 
B-12-ULY's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 114
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by CT 22 MRO View Post
parerea mea...ori il scoti de tot , ori pui unu mai mic ... in rest e ok
unu mai mic am mai vazut si pe alte masini dar mi se pare hids rau,daca il stii pe ala mic clasic!as vrea unu dinala smeker la cateva sute de euro,numai sa dea bine!dar si daca pun si vine un tzarana si trage de el!!!!!!!
ciao
B-12-ULY is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 11:29   #26
Florin Vlad

Stage 2
 
Florin Vlad's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 43
Default Re: My Car B-12-U L Y

Imi plac jantele. Un mare plus pt. look-ul masinii. La fel si evacuarea. Totusi...
1. Renunta URGENT la eleron ! E oribil... spre deosebire de Dacia 1300, unde forma portbagajului ar permite cat de cat un eleron, la tine nu merge deloc. Nu mai pune nici un eleron.
2. Renunta la GTi-urile de pe praguri. Cumpara un kit de reparatii fibra si fa-o singur, nu e mare lucru.
3. Renunta la triplele negre si ia-ti unele clare. Vezi ca s-a discutat pe forum, costa 110 RON.
4. Pune bani deoparte pt. spoilere din fibra + vopsit. Daca tot vrei sa atragi priviri, macar sa fie priviri admirative.

Daca nu ai bani sa facu un lucru k-lumea, mai bine mai astepti. Succes pe mai departe si evita kitch-ul !
Florin Vlad is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 16:13   #27
B-12-ULY

Stage 3
 
B-12-ULY's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 114
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by Florin Vlad View Post
Imi plac jantele. Un mare plus pt. look-ul masinii. La fel si evacuarea. Totusi...
1. Renunta URGENT la eleron ! E oribil... spre deosebire de Dacia 1300, unde forma portbagajului ar permite cat de cat un eleron, la tine nu merge deloc. Nu mai pune nici un eleron.
2. Renunta la GTi-urile de pe praguri. Cumpara un kit de reparatii fibra si fa-o singur, nu e mare lucru.
3. Renunta la triplele negre si ia-ti unele clare. Vezi ca s-a discutat pe forum, costa 110 RON.
4. Pune bani deoparte pt. spoilere din fibra + vopsit. Daca tot vrei sa atragi priviri, macar sa fie priviri admirative.

Daca nu ai bani sa facu un lucru k-lumea, mai bine mai astepti. Succes pe mai departe si evita kitch-ul !
sal
merci de sfaturi
in fibra nu am mai lucrat niciodata dar niciodata nu e timpul trecut!apropo de unde as putea sa cumpar?
triple transparente,nici astea nu am vazut pana acum
cand fac spoilerele vreau sa mi umflu si aripile si sa schimb si pragurile,stii pe cineva care se pricepe?
merci
ciao
B-12-ULY is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 16:38   #28
Slim29

Stage 5
 
Slim29's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,629
Default Re: My Car B-12-U L Y

bha dute la alex langa nufaru... sau iau dat garajele jos.. drq sta langa tine ..
Slim29 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 16:51   #29
Florin Vlad

Stage 2
 
Florin Vlad's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 43
Default Re: My Car B-12-U L Y

Citeste postul lui fenyx sau vezi:
1. Stopuri clare: https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/18884-1310-verde-metal/page-3.html
2. Adresa atelierului: https://forum.4tuning.ro/530-firme-piese-auto/17439-reparatii-faruri-stopuri-semnale-auto.html

Kit de reparatii fibra - gasesti in targ, la Vitan. Sau, mai bine, ti le modifica baietii care iti vor face spoilerele si evazarile la aripi.

Pentru recomandari... daca stie cineva si vrea sa te ajute, e bine venit. Eu n-am apucat sa-mi mai modific Dacia. Mi-am luat MII Sedan...
Florin Vlad is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 18:09   #30
B-12-ULY

Stage 3
 
B-12-ULY's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 114
Default Re: My Car B-12-U L Y

Quote:
Originally Posted by slim4r5 View Post
bha dute la alex langa nufaru... sau iau dat garajele jos.. drq sta langa tine ..
nu mai sunt garaje ma la noi in cartier si oricum am auzit ca lucreaza cam scump dar face treaba k lumea
B-12-ULY is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -