Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 22-12-05, 21:16   #46
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default

ce prieteni buni.. ..da` cu eleronu? chiar ti se pare potrivit?
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-05, 03:33   #47
Axll

Stage 3
 
Axll's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 142
Default

cu ce \"reclame\"ai lipite pe ea este exclusiv teaba ta (gusturile nu se discuta) dar ai putea sa ii micsorezi garda la sol si sa ii pui niste jenti ceva mai late (super balon) tot de dacie, nu de alta dar mai cistigi ceva stabilitate. masinuta e chiar frumoasa (e un clasic la aspect) chiar cu eleron (daca asa ii place omuli!).
apropo de eleron fa si tu o incercare sa vezi daca are vreo influenta(benefica sau dinpotriva, sau e doar de designe) . mergi si cu si fara el, dar dai bice nu scirturi ci doar viteza in linie dreapta si vezi daca la aceiasi tuatie viteza e aceiasi sau difera. abia dupa asta hatarastete ce faci cu el
__________________
am vrut mai mult decit...normal
Axll is offline   Reply With Quote
Old 23-12-05, 11:17   #48
HotWheels

Stage 4
 
HotWheels's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 201
Default

Pai eleronu e nu-i doar de decor, masina e testata fara si e mult mai stabila in viraje cu el..pt. asta l-am pus, ca doar n-am 300 de cai sub capota..ca sa-mi tina masina pe sol..in linie dreapta
__________________
Imprimerie Textila Iasi
HotWheels is offline   Reply With Quote
Old 25-12-05, 18:15   #49
Axll

Stage 3
 
Axll's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 142
Default

daca, chiar are o utilitate f bine. parerea mea e ca prima data trebuie inbunatatite performantele si mai apoi aspectul, ca degeaba arata beton daca iti trebuie 5.000 de ani sa atingi 100 km/h.
inca odata felicitari pt masina


CRACIUN FERICIT LA TOATA LUMEA SI LA MULTI ANI
Axll is offline   Reply With Quote
Old 06-01-06, 11:24   #50
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default

dacia 1300 este o masina buna in raportul calitate/pret. daca este bine pusa la punct e f buna. am vazut dacia 1300 f bine intretinute si am ramas placut surprins. tatal meu are o dacia 1300 din 79 si este in perfecta stare de funcitionare. a fost tinuta in garaj, are f putina rugina pe caroserie, a fost vosita o singura data si motorul facut. scaune de vw golf 2 dar a trebuit modificat suportul. nu imi place faptul ca consuma mult (7-12%)
__________________
Va rog contactati-ma numai la tel: 0758903909
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 08-01-06, 09:12   #51
HotWheels

Stage 4
 
HotWheels's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 201
Default

RCarlos, nu e chestia ca n-are rugina pe ea..si e vopsita..conteaza ce-i \"under the hood\" ..adica fiecare cum intelege sa-si pastreze motorul in conditii optime...ca asa am vazut multe dacii..care aratau bine in exterior, dar abia se taraiau. In fine..eu am acu \"mici\" probleme cu a mea garnitura evacuare dusa, 1 filet pt. bujii de la chiuloasa dus...
HotWheels is offline   Reply With Quote
Old 09-01-06, 08:00   #52
road_menace
Oltcit Driver

Stage 4
 
road_menace's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 277
Member of:
[Oltcit]
[CITROEN]
Default

filetul de la bujie il poti rezolva rapid la nea` Mihai din Dancu. Face treaba buna si ieftina.
Garnitura de la evacuare poti sa o schimbi singur. La o masina romaneasca nu simit ca o ai decat dupa ce o repari singur de cateva ori .

am si eu doua intrebari pt tine:

1. cu cat ai cumparat masina de la mosulica?
2. masina a fost \"tunata\" de el sau de altcineva? ca nu prea e facuta in stilul 60+ de ani
__________________
road_menace is offline   Reply With Quote
Old 09-01-06, 10:32   #53
HotWheels

Stage 4
 
HotWheels's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 201
Default

1. Nu spun pretz..vorbim la intalnire daca chiar vrei sa stii
2. E facuta de el, cu ajutorul altui mosulica de prin podu de fier..la un atelier auto pe acolo..
HotWheels is offline   Reply With Quote
Old 04-08-06, 22:28   #54
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300

hotwheels,nu asculta de astia de zic ca tot dacie ii.eu unu mam saturat de timpiti di-nastia care tot timpul au de obiectat in loc sa de-a un sfat daca se pricep sau daca nu sa taca dracu din gura.eu nu cred ca mai exista alt undeva atitia bagatori de seama ca la noi.afara poti sa ai orice cotetz de masina ii masina ta lumea iti ofera sfaturi cum sa o imbunatatesti mai bine.la intalniri la ei exista atit masini super noi si super tunate la fel ca si modele de 20-30 de ani tunate da nimeni nu vine sa zica ca ii cotetz dor pt ca ii veche.eu consider ca fiecare sa are dreptul sa isi modifice masina pe care o are sa fie mai diferita decat alte sute de mii.asa ca TUNING RULZZZZ
andy_wpo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -