Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-10-07, 12:00   #586
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: B 89 Wrc

hai sa nu facem rautati pe aici fata de parinti ideea era alta nu sa ma dau cu frana de mana ci sa sparg un cauciuc frana de mana era folosita sa ma tina un pic pe loc dar din cauza proastei aderente fiind foarte mult cauciuc pe jos nu am reusit sa stau pe loc de la inceput si am incercat sa gasesc un loc unde sa ma tina frana de mana dar se pare ca nu era asa ca am fost tinut un pic daca ai vizionat filmuletul {daca vrei sa ne dam cu frana de mana mergem si facem si dastea dar care pierde tre sa dea ceva te tine ?}
B 89 WRC is offline  
Old 21-10-07, 21:02   #587
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: B 89 Wrc

eu n-aveam rabdare sa explic asa ...
respect Florine...
poate vin cu mycu vineri sau sambata pe la voi...a fost in reparatie breaku
cmdbass is offline  
Old 22-10-07, 10:16   #588
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default Re: B 89 Wrc

Florine, profit de rabdarea ta de a da explicatii, si poate iti rapesti 2 min sa-mi raspunzi intr-o problema...

Intr-o oarecare vineri, in parcul Carol, a trecut un parnaie p-acolo si te-a salutat. Ma rog, nu-ti datora respectul asta, da' a lasat de la el, ca e mai fraier probabil.

De ce nu i-ai raspuns la salut, ba mai mult, te-ai uitat in partea opusa?

'ai multam
Muttley is offline  
Old 22-10-07, 16:10   #589
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: B 89 Wrc

Quote:
hai sa nu facem rautati pe aici fata de parinti ideea era alta nu sa ma dau cu frana de mana ci sa sparg un cauciuc frana de mana era folosita sa ma tina un pic pe loc dar din cauza proastei aderente fiind foarte mult cauciuc pe jos nu am reusit sa stau pe loc de la inceput si am incercat sa gasesc un loc unde sa ma tina frana de mana dar se pare ca nu era asa ca am fost tinut un pic daca ai vizionat filmuletul
Pai uite, se vede in poza asta ca a tinut frana "de mana" - mana de la mana
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1140159eesmall.jpg
Views:	881
Size:	425.2 KB
ID:	375373  
RoSonic is offline  
Old 22-10-07, 17:09   #590
weed2gf

Stage 4
 
weed2gf's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 261
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: B 89 Wrc

moaaaa ce poza smechera !!!
weed2gf is offline  
Old 24-10-07, 10:34   #591
B-XX-NOX

Stage 5
 
B-XX-NOX's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 365
Default Re: B 89 Wrc

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
hai sa nu facem rautati pe aici fata de parinti ideea era alta nu sa ma dau cu frana de mana ci sa sparg un cauciuc frana de mana era folosita sa ma tina un pic pe loc dar din cauza proastei aderente fiind foarte mult cauciuc pe jos nu am reusit sa stau pe loc de la inceput si am incercat sa gasesc un loc unde sa ma tina frana de mana dar se pare ca nu era asa ca am fost tinut un pic daca ai vizionat filmuletul {daca vrei sa ne dam cu frana de mana mergem si facem si dastea dar care pierde tre sa dea ceva te tine ?}
nu te mai obosi..... traim in romania...... daca atat ii duce capu atata fac..... ti-au stricat topicu.... tocmai mi-am luat o dacie care vreau sa o fac tot asa stil gordini dar nu o sa fac aici nici un thread pt k sunt multi ofticosi si prost crescuti aici...... scuze pentru cei ce au ceva in cap si nu strica topicurile altora.... bafta la masina in continuare
__________________
VITEZA E MARFA .... DAR SA VEZI FRANA !
B-XX-NOX is offline  
Old 01-11-07, 23:07   #592
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: B 89 Wrc

nu stiu sincer care dintre noi are mai multe informatii despre WRC daca vi la o intalnire DRT promit ca dau o bere (cico) in semn de prietenie numai bine ...
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline  
Old 02-11-07, 21:35   #593
sika cvmu

Stage 5
 
sika cvmu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 503
Default Re: B 89 Wrc

Sal Florin! Zi-mi te rog shi mie: Ziceai ca pot inlocui la mine etrierii de spate cu unii renault... ce model mai exact? De Safrane merg? Multzumesc!
sika cvmu is offline  
Old 04-11-07, 16:18   #594
popescua2000

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3
Default Re: B 89 Wrc

super tare
felicitari
cam asa ar trebui sa arate Daciile
popescua2000 is offline  
Old 06-11-07, 18:41   #595
Boycu
Dacia Driver

Stage 4
 
Boycu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 191
Member of:
[DACIA]
[Hyundai]
Default Re: B 89 Wrc

waaaa ce frumos e artistica poza....o poza de azi sper sa nu te superi Florin pt poza dar imi place ff mult masina si iti sunt si vecin
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00020.JPG
Views:	994
Size:	64.6 KB
ID:	384514  
__________________
Boycu is offline  
Old 08-11-07, 09:45   #596
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: B 89 Wrc

aha ... iti era frica sa te apropii de bestie
Ja_Rule is offline  
Old 08-11-07, 19:43   #597
Boycu
Dacia Driver

Stage 4
 
Boycu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 191
Member of:
[DACIA]
[Hyundai]
Default Re: B 89 Wrc

Sa sti ca ai dreptate si asa si nai ce vede in ea cai fumurie toata dar nici macar nu incerc:
Boycu is offline  
Old 08-11-07, 22:44   #598
clau_wey

Stage 2
 
clau_wey's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 28
Default Re: B 89 Wrc

salut.mult respect pentru tine si pentru masina ta.imi place mult cu arata,sunt nou pe aici dar iubesc daciile,am si eu una si mi-ar face mare placere daca m-ai ajuta cu mici sfaturi ,are o vopsea superba...multa bafta si cred ca esti mandru de ea...
clau_wey is offline  
Old 09-11-07, 09:55   #599
florentin84
Dacia Driver

Stage 5
 
florentin84's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 362
Member of:
[DACIA]
Default Re: B 89 Wrc

nu am mai intrat de ceva timp pe thread-ul asta. am fost putin surprins de ceea ce se intampla aici. tin sa-l felicit pe florin pentru ce modificari a mai adus la masina si nu este frumos ce fac altii aici, sa se certe aiurea. si partea cu omologarea din cate am mai citit eu pe alte thread-uri si parca si pe acesta este ca atunci cand te duci la rar faci masina sa para cat mai originala, adica tot ce ai dat jos se pune la loc si invers, cam asa sta treaba, in plus trebuie sa mai cunosti pe cineva pe acolo sa sponsorizezi putin si gata ai trecut fara omologari. un exemplu bun este acela cu instalatie gpl neomologata. am intalnit mai multi care o dau jos ca sa treaca itp-ul apoi o monteaza la loc si exemplele pot continua...
florentin84 is offline  
Old 25-11-07, 15:43   #600
cristy82

Stage 2
 
cristy82's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 27
Default Re: B 89 Wrc

super masinutza, simpla da cu gust. am 2 intrebari :motorul si cum ai pus jentiile in 4 prez . bafta in continuare
cristy82 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -