Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-11, 14:57   #301
AnduRace

Stage 4
 
AnduRace's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 245
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: AR-05-UWW

Si cele de la Carfil (de nova) sub ce licenta crezi ca sunt facute?
AnduRace is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 15:09   #302
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by Old_boy View Post
in nici un caz de nova e ceva sub licenta weber
e luat de pe wartburg scrie pe el JIKOV pana mea...lam pus la un prieten pe galerie de dacie pe injectie...nici nu pot sa il montez ca loveste acceleratia in galerie..

tot era murdar cand l-am luat...lam lasat 2 zile in benzina

cam asa se prezinta masina
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC08038.JPG
Views:	69
Size:	2.64 MB
ID:	2142657   Click image for larger version

Name:	DSC08039.JPG
Views:	80
Size:	2.74 MB
ID:	2142658   Click image for larger version

Name:	DSC08044.JPG
Views:	48
Size:	2.51 MB
ID:	2142659  

Click image for larger version

Name:	DSC08045.JPG
Views:	79
Size:	2.58 MB
ID:	2142660   Click image for larger version

Name:	DSC08002.JPG
Views:	106
Size:	2.56 MB
ID:	2142662   Click image for larger version

Name:	DSC08009.JPG
Views:	149
Size:	2.73 MB
ID:	2142663  

__________________
Dacia 1610 loading....
my scoot....Yamaha Aerox
BMW e46 320
DACIA Motorsport Arad Member

Nu`ti pune mintea cu prostul! Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!


SST 06 aka shoby13 -MM de Tepar !
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 15:29   #303
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: AR-05-UWW

Daca pui dublu corp sa vezi ce te imprietenesti cu baietii de la peco
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 15:34   #304
AnduRace

Stage 4
 
AnduRace's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 245
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: AR-05-UWW

Era mai ok daca il lasa-i in decarburol timp de o zi sau ceva de genu (nu mai stiu cat l-am tinut pe al meu) si pe urma sa-l sufli cu aer. Evident, il desfaceai tot si pe urma il montai la loc, piesa cu piesa.
AnduRace is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 16:24   #305
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by _Cox_ View Post
Daca pui dublu corp sa vezi ce te imprietenesti cu baietii de la peco
=))))) buna asta inainte de a se imprieteni cu ei ar fi bine sa dea cu ea pe drum sa mearga si dupa se descurca el
Bogdane dar acu ala de la kilometreaj ce-a patit ? urata forma are
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 18:02   #306
Old_boy
Dacia Driver

Stage 5
 
Old_boy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,711
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: AR-05-UWW

mie imi ia 11 in oras si 8 mixt si am dublucorp de Lada si 1,6... vi se pare mult? sigur ca daca mergi cu ambele camere deschise consuma dar daca mergi cu cap chiar ok

sigur ca loveste iti tre galerie de reno 12TS
__________________
EX Dacia 1310 L '98
Dacia 1310 MLS '86
Suzuki DR750sBIG '90

"Dacia mea 1310MLS '86 AKA The Smurf 1710 "
"EX Dacia mea 1310L '98 AKA TEI 1610 "
"My DR 750s BIG"
Old_boy is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 19:38   #307
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by Old_boy View Post
mie imi ia 11 in oras si 8 mixt si am dublucorp de Lada si 1,6... vi se pare mult? sigur ca daca mergi cu ambele camere deschise consuma dar daca mergi cu cap chiar ok

sigur ca loveste iti tre galerie de reno 12TS
si al meu lovea (ns de ce e... sa-mi fie rusine )de la cine l-am luat a avut nova papuc si lada... deci. ori dacie ori lada.. dar ideea e ca am comfectionat o flansa de 5mm care si etansaza in acelasi timp si .. toate bune si frumoase
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 21:06   #308
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
si al meu lovea (ns de ce e... sa-mi fie rusine )de la cine l-am luat a avut nova papuc si lada... deci. ori dacie ori lada.. dar ideea e ca am comfectionat o flansa de 5mm care si etansaza in acelasi timp si .. toate bune si frumoase
eu lam luat personal dupa un wartburg...e buna ideea cu flansa numai ca am o intrebare....cand o sa il pun....acel cot cu diuza de la carburator ce fac...astup gaura de la galerie ?

ar trebui o flansa de genu...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ok_428.jpg
Views:	76
Size:	30.0 KB
ID:	2143023  
Attached Images
 
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 21:59   #309
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
eu lam luat personal dupa un wartburg...e buna ideea cu flansa numai ca am o intrebare....cand o sa il pun....acel cot cu diuza de la carburator ce fac...astup gaura de la galerie ?

ar trebui o flansa de genu...
unu-i turu altu-i returu... poti sa-l infuzi dar nu e indicat.. mai bine trage furtun... trage un T in returul de la pompa de benzina.. si infige-te cu el acolo... fa treaba calumea...

bft
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 22:17   #310
Petyy007
Dacia Driver

Stage 5
 
Petyy007's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 988
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: AR-05-UWW

ajutatima baietzi si pe mine cu o idee...am si eu un carb de Oltcit asemanator cu carburatorul de Nova, deci Solex, parca in asta sunt jigloare mai mici.....Daca numi schimb galeria de monocorp cum sa fac flansa sa o adaptez, pentru ca gaurica la galeria de monocorp e numa cat o gaura de pe carburatorul dublucorp...Deci daca ma gandesc logic imi trebe o flansa cat de cat inalta sa pot face conic, nu? Sau daca stizi vreo galerie de dublucorp de vanzare?
Petyy007 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 22:24   #311
Old_boy
Dacia Driver

Stage 5
 
Old_boy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,711
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
unu-i turu altu-i returu... poti sa-l infuzi dar nu e indicat.. mai bine trage furtun... trage un T in returul de la pompa de benzina.. si infige-te cu el acolo... fa treaba calumea...

bft
sau infunda returu de la pompa care oricum e cat o pi*** de furnica si il lasa doar pe cel de la carburator

Quote:
Originally Posted by Petyy007 View Post
ajutatima baietzi si pe mine cu o idee...am si eu un carb de Oltcit asemanator cu carburatorul de Nova, deci Solex, parca in asta sunt jigloare mai mici.....Daca numi schimb galeria de monocorp cum sa fac flansa sa o adaptez, pentru ca gaurica la galeria de monocorp e numa cat o gaura de pe carburatorul dublucorp...Deci daca ma gandesc logic imi trebe o flansa cat de cat inalta sa pot face conic, nu? Sau daca stizi vreo galerie de dublucorp de vanzare?
carburatoru de oltcit 1 e un proc lenes care consuma mult daca carburatoru de de oltcit 1,3 e super consuma si ala lacom da mananca pamant

iar ce zici tu cu flansa pt ca o sa ai o camera de amestec mica deci proasta deci e o prostie... cauta galerie de papuc pe la remat sau pe forum daca ai bulan gasesti la 50-60 de lei
Old_boy is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 00:45   #312
AnduRace

Stage 4
 
AnduRace's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 245
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: AR-05-UWW

Bogdan vorbeste de furtunul cu diuza care duce din carburator in galerie, nu de returul de la benzina!

Returul de la benzina, il pui cu un T legat de furtunl de retur de la pompa (cum ti-au spus si baietii mai sus), ala sa nu-l astupi cum au facut altii, ca o sa-ti dea benzina pe afara si...pierzi foarte multa benzina.
Cat despre acel furtun cu diuza, o astupi cu un furtun sau ceva care sa fie foarte bine inchis, cat sa nu-si traga aer. Sau poti sa-i tragi un furtun care sa duca in servo frana, dar atunci mi se pare ca trebuie astupata cealalta gaura, nu stiu exact.

Bafta cu modificarile!
AnduRace is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 02:28   #313
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Talking Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by AnduRace View Post
Bogdan vorbeste de furtunul cu diuza care duce din carburator in galerie, nu de returul de la benzina!

Returul de la benzina, il pui cu un T legat de furtunl de retur de la pompa (cum ti-au spus si baietii mai sus), ala sa nu-l astupi cum au facut altii, ca o sa-ti dea benzina pe afara si...pierzi foarte multa benzina.
Cat despre acel furtun cu diuza, o astupi cu un furtun sau ceva care sa fie foarte bine inchis, cat sa nu-si traga aer. Sau poti sa-i tragi un furtun care sa duca in servo frana, dar atunci mi se pare ca trebuie astupata cealalta gaura, nu stiu exact.

Bafta cu modificarile!
modificarile mai asteapta...momentan sa mai desfac de pe masina una alta... incepe scoala fratilor...ce urat
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 08:23   #314
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by AnduRace View Post
Bogdan vorbeste de furtunul cu diuza care duce din carburator in galerie, nu de returul de la benzina!

Returul de la benzina, il pui cu un T legat de furtunl de retur de la pompa (cum ti-au spus si baietii mai sus), ala sa nu-l astupi cum au facut altii, ca o sa-ti dea benzina pe afara si...pierzi foarte multa benzina.
Cat despre acel furtun cu diuza, o astupi cu un furtun sau ceva care sa fie foarte bine inchis, cat sa nu-si traga aer. Sau poti sa-i tragi un furtun care sa duca in servo frana, dar atunci mi se pare ca trebuie astupata cealalta gaura, nu stiu exact.

Bafta cu modificarile!
sau poti sa vii din capacul de la carter in T-ul de la laba de urs si apoi in direct in admisie
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 11:29   #315
bv58bar

Stage 5
 
bv58bar's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,804
Default Re: AR-05-UWW

carburatoarele de nova sunt sub licenta solex
am eu galerii de reno 12ts

baga mare bogdane ca trece timpu', dai de alta masina si nu o mai termini pe asta
spor
__________________
Membru cu rugina turbata...
bv58bar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -