Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 21-03-11, 08:26   #31
marian6963

Stage 1
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 12
Default Re: dacia mea 2002 berlina

Am uitat sa spun:
-jentile originale erau de aluminiu;
-capota spate revopsita, prost din pacate;
-usile dreapta revopsite, dungulite si scris executate la o firma de confectii reclame;
-toate modificarile fiind efectuate de fostul proprietar.
marian6963 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-11, 20:40   #32
Bode_10

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1
Default Re: dacia mea 2002 berlina

Salut !
I-mi poate spune si mie cineva cum pot da jos becurile care lumineaza bordul ( cele 3 becuri verzi ) fara a fii necesara demontarea bordului, pentru a le inlocuii ?
Bode_10 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 00:03   #33
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: dacia mea 2002 berlina

Quote:
Originally Posted by Bode_10 View Post
Salut !
I-mi poate spune si mie cineva cum pot da jos becurile care lumineaza bordul ( cele 3 becuri verzi ) fara a fii necesara demontarea bordului, pentru a le inlocuii ?
Pai dai ceasurile jos
Becurile sunt normale numai ca acel geam de desuptul lor este verde, ai putea sa dai acele placute verzi jos sa pui altele albastre daca gasesti sau le dai jos si pui becuri albastre in locu acelor care sunt normale(se gasesc la magazinele de tuning)
Mai este si o alta varianta care este ceva mai complicata , adica sa renunti la cele de sus si sa-i faci iluminare din spatele cadranelor de ceas, dar necesita ceva munca...
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 11:21   #34
BrandyMPX

Stage 5
 
BrandyMPX's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 336
Member of:
[KIA]
Default Re: dacia mea 2002 berlina

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Pai dai ceasurile jos
Becurile sunt normale numai ca acel geam de desuptul lor este verde, ai putea sa dai acele placute verzi jos sa pui altele albastre daca gasesti sau le dai jos si pui becuri albastre in locu acelor care sunt normale(se gasesc la magazinele de tuning)
Mai este si o alta varianta care este ceva mai complicata , adica sa renunti la cele de sus si sa-i faci iluminare din spatele cadranelor de ceas, dar necesita ceva munca...
Sau (daca ai bord CN) pur si simplu bagi mana pe la sigurante si incerci sa ginesti unde sunt becurile sau prin bord (consola) mai poti baga mana ... desfaci primul rand de butoane si al doilea rand de comenzi de la "climatizare" ... succes
BrandyMPX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -