Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

View Poll Results: ce parere avetzi de dacia mea?
dragutza 697 58.97%
merge 270 22.84%
naspha 215 18.19%
Voters: 1182. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-08-05, 20:48   #16
TM-84-DMX

Stage 5
 
TM-84-DMX's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 724
Member of:
[RR]
Default

Parerea mea:ar arata mult mai bine masina,fara toate ornamentele acelea p ea,intr-o singura culoare...Incearca sa te documentezi si tu putin,cauta prin galeriile foto,eu personal am vazut cateva dacii dragutze ,kiar daca nu sunt fan.
Jante pt Dacie in 3 prejoane sunt marca CMS(am vazut k se gasesc mai tot timpul prin magazinele METRO),sunt \"comune\",dar arata orikum mai bine decat capacele!
__________________
RoadRunners - Never take sides against the family
TM-84-DMX is offline  
Old 04-08-05, 21:02   #17
iasi_drifter

Stage 5
 
iasi_drifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 792
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

faza e urmatoarea:
tuningul nu se face cu bani putini.
ori il faci ca lumea ori nu-l mai faci deloc.
si eu am o Dacie dar e stock si nu pt ca n-as vrea sa fie tunata ci pt. ca as tuna-o doar daca as avea bani sa imi fac componente personalizate (custom) ca sa iasa EXACT asa cum vreau nu cu improvizatii. Altfel mai bine o las de serie decat sa arate ridicol.
ceea ce ai facut tu se numeste kitch-tuning: adica incercare de tuning prin improvizatii ieftine.
cromul ala de la aripi e groaznic, la fel si tampoanele de la portiere si benzile alea cromate de pe spoilere.
in ziua de azi o masina tunata trebuie sa aiba exact cum spun cei de la Mafia \"nimic cromat in afara de roti\".
buzele de la spoilere nu-ti fac spoilerele sport cum vorba aia pene infipte in c*r nu te fac gaina. Si nici pragurile GTI din comert nu se cheama tuning.
pleoapele la faruri nu se fac din abtibilduri si uite-te la tine ca nici n-ai avut grija sa ti le pui drept.
vrei sa para sport dar o lasi cu capace la roti si cu ecartamentul ridicol al Daciei, ba mai si vopsesti aiurea capacele alea. Daca vrei sa arate ca lumea ia-ti jante de aliaj si lasa-le intr-o singura culoare. ca sa arate mai bine ar trebui sa aiba diametru mai mare.
paravanturile alea se numara de asemenea printre accesorii care sunt total anti-tuning.
vinilurile laterale sunt ok dar cu o floare nu se face primavara.
dungile de sconcs nu prea mai sunt la moda si oricum nu arata bine pe o masina pseudo-tunata.
si sunt sigur ca majoritatea celor de aici sunt de aceeasi parere ca si mine.

P.S. Cat despre numar: nu cred ca or sa se ingramadeasca femeile sa se urce cu tine in masina cand ai asa un numar.
iasi_drifter is offline  
Old 04-08-05, 21:38   #18
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default

ms pentru parerea sincera! sincer esti singurul care si-a spus cat se poate de sincer iti multumesc! da recunosc ca nu am facut o treaba f buna dar am facut-o si eu dupa puteri ca daca aveam bani sa o fac bine cred ca-mi cumparam alta masina
d daca
a ai
c cap
i ia-ti
a alta
ps. inca o data multumesc sincer! respect!sa ma claxonezi daca ma vezi prin trafic am de dat o ''cola''!
__________________
B-69-TAU is offline  
Old 05-08-05, 02:52   #19
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default

ma da eu parca postasem aici. s-a sters?
tre is offline  
Old 05-08-05, 03:15   #20
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

pentru o dacie \"home-made\" arata binisor .
Am vazut si dacii mult mai reusite dar in care s-au bagat peste 5000 euro .
Ala nu se mai cheama tuning cand bagi intr-o masina de 2000 euro atatia bani . Mai bine iei alta si pui jante pe ea si sanatate .
Oricum la o masina cel mai mult conteaza jantele ....
din pacate in romania nu se pot pune cauciucuri cu balonul mic .. ca ramanem fara roti .. ne chinuim si noi cum putem ..cand n-o sa mai fie gropi o sa-mi pun pe masina slickuri cu balonu de 1 cm :d
deocamdata stau pe 205/55/R16
__________________
VW Passat 1.9 TDI
Nissan 350Z
HolySoul is offline  
Old 05-08-05, 06:59   #21
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tre\"
ma da eu parca postasem aici. s-a sters?
ceai postat tu aici? nu inteleg???
B-69-TAU is offline  
Old 05-08-05, 09:20   #22
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

Daca la tubu ala de 125w zici tu ca ametesti, inseamna ca eu nici nu ma pot urca in masina fara un Rudotel sau Algocalmin la mine, iar pe la 1.000w, mori sigur.... Sa fim seriosi!

Cat despre dacie, parerea mea e sa scoti rahaturile alea cromate model ILFOV, baga niste jante si schimba capatzana aia de toba si trage o borla ceva ca nu e chiar asa scumpa ! ... asta asa, spus foarte pe scurt.

Si eu am avut dacie, acelasi model ca al tau... si as fi avut bani de ce ai facut tu si chiar mai mult decat atat, dar nu m-am stresat. Intreaba-te si tu DE CE ! Raspunsul e simplu: e DACIE!

(nu te supara, e doar o parere, in definitiv fiecare face ce vrea si ce ii place )
__________________
tractor u650 cu tempomat
B12ZMD is offline  
Old 05-08-05, 14:43   #23
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

DaciaMustang is offline  
Old 05-08-05, 14:45   #24
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

tre, ai postat tu, dar nu aici, mai sunt vreo 2 topicuri cu aceeasi masina, nu era sigur omul ca au vazut toti tuning-ul lui
ete aici bara fatza de care probabil nu s-a prea vazut 9am avut-o eu pe dacie, dar intr-o zi... am luat o groapa, s-a desprins bara si am trecut cu masina peste ea)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	picture_077_151.jpg
Views:	2292
Size:	403.1 KB
ID:	36141  
__________________
small guy, small ride...
DaciaMustang is offline  
Old 06-08-05, 20:33   #25
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

schimba-ti discurile cu unele cu 4 prizoane,baga si tu niste OZ-uri TITAN serios
needBrain is offline  
Old 06-08-05, 21:10   #26
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default

ia jos abtipildurile alea ... care cica sunt pleoape... si prostiile alea cromate de la roti si daca vrei pleoape ... gasesti pe cineva care lucreaza in fibra... si vb cu el sa iti faca... te costa maxim 40 lei
4 Jante din Metro... daca nu ai bani ... arata mai bine masina.
eu zic, ca , oglinzile ar trebui sa le faci albe... sincer.. nu imi plac albastre
fara parasolare.
las-o mai jos putin ... de fatza si de spate... pune cauciuce cu talie mai joasa..
scoate daca poti semnalizatorul din aripile fatza.
scoate sigla cu Dacia din masca... si fa-o dreapta acolo ... intelegi ce vreau sa zic
daca tot e alba si e combinata cu albastru ... pune-ti pozitii albastre.. .. nu e tuning ... dar mie imi place cum arata

si daca vrei ceva Kit pentru Dacie... era parca la Bazar cineva care vindea asa ceva ... la 3 milioane parca.

dar vb aia ... Dacia tot Dacie e... mai bine ... vinde-o si ia-ti altceva.
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline  
Old 06-08-05, 21:34   #27
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default

merci pt sfaturi! cu siguranta voi da jos chestiile alea cromate de la roti ca sincer nu stiu de ce l-am pus la inceput! si spoilerul pe fata nu-l pot schimba pana nu-l sparg mai intai! si da voi tine cont de sfaturile tale! 10x
B-69-TAU is offline  
Old 07-08-05, 01:39   #28
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Sincer, naspa. Daca vrei sa atragi atentia, si nu ai bani, macar umbla la motor si lasa masina aia stock, e pacat sa auzi de la toti naspa, kitch, etc.
Mai era cineva pe aici cu o dacie care dadea rusine la masini mult mai puternice, si a atras multe priviri crede-ma.
__________________
luca is offline  
Old 07-08-05, 14:02   #29
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"luca\"
Sincer, naspa. Daca vrei sa atragi atentia, si nu ai bani, macar umbla la motor si lasa masina aia stock, e pacat sa auzi de la toti naspa, kitch, etc.
Mai era cineva pe aici cu o dacie care dadea rusine la masini mult mai puternice, si a atras multe priviri crede-ma.
da merci pentru parere! sa traiesti bine after racing!!
B-69-TAU is offline  
Old 07-08-05, 14:04   #30
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default

:P
B-69-TAU is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -