Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-10, 22:46   #586
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

ce ti-a facut nenea ala e fix egal cu zero...ti-ai batut joc de masina.e urat cu spume pasajul ala.macar daca faceai forma respectiva si pe usa....pacat!
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 23:06   #587
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Cristi sa postezi PM-ul ala legat de gottiuri
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 23:08   #588
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Cristi sa te duci sa te arunci in lac la budeasa....
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 23:31   #589
aysmen

Stage 5
 
aysmen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 389
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Daca vroiai sa bati aripile trebuie sa scri pe forum....iti dadeam eu meserias din Pitesti .....nu te costa deloc mult....acum nu stiu cat le mai poti repara...
Vezi ce mai poti repara ,pregateste-o pentru vopsit si vopseste-o urgent pentru ca o ia rugina si e pacat.
Multa bafta.
aysmen is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 00:23   #590
sr_cristi

Stage 5
 
sr_cristi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,114
Member of:
[DACIA]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Quote:
Originally Posted by aysmen View Post
le-ai facut tu cu cricu?tabla a crapat de la bataia ciocanului sau asa ai crestat-o tu pentru a umfla pasajul?
nu , nu le-am facut cu cricul, sunt facute de tinichigiu cu un scop ...eu nu am crestat nimic
Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Animalu(sr_cristi) mai intai a incercat sa o roluiasca buza aripii cu un amortizor, a reusit doar sa sparga semiluna de aripa si de prag, dupa aceea sa pus pe batut cu ciocanu pana sa spart buza sus si dupaia vazand ca nu iese a inceput sa dea telefoane sa ceara solutii si a primit dupaia a duso la un tinichigiu sa repare ce a stricat dansul aripa pe langa rupturi de la batut agresiv fara minte mai sunt si 3 taieturi puse strategic dupa fusul orar
esti retardat le-am batut putin pentru ca imi statea aripa pe cuciuc... nu am stricat nimic...
Cristi, pune o poza din lateral ca vreau sa vad ceva cred ca nu ai proportionat bine pasajul
P.S. imi plac mult pasajele
e proportionat bine
Quote:
Originally Posted by bolidu' View Post
ce ti-a facut nenea ala e fix egal cu zero...ti-ai batut joc de masina.e urat cu spume pasajul ala.macar daca faceai forma respectiva si pe usa....pacat!
forma respectiva e facuta si pe usa dar tu esti prea chior sa o vezi si de ce spui ca e fix egal cu zero ca nu inteleg? apropo decat cu pasaje de golf cum vrei tu mai bine asa p.s sa-ti pui si angel eyes ca sa fie o corcitura veritabila
Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Cristi sa postezi PM-ul ala legat de gottiuri
) n-are sens frate
Quote:
Originally Posted by bolidu' View Post
Cristi sa te duci sa te arunci in lac la budeasa....
Quote:
Originally Posted by aysmen View Post
Daca vroiai sa bati aripile trebuie sa scri pe forum....iti dadeam eu meserias din Pitesti .....nu te costa deloc mult....acum nu stiu cat le mai poti repara...
Vezi ce mai poti repara ,pregateste-o pentru vopsit si vopseste-o urgent pentru ca o ia rugina si e pacat.
Multa bafta.
am gasit si eu meserias aripile nu am fost niciodata stricate ca sa necesite reparatie... acum e plina de vaselina tocmai pt a nu ruginii



iar tu bolidule care esti un " destept " ar trebui sa te abtii cateodata.. usa aia nici macar nu e terminata iar sincer parerea ta ma lasa rece
__________________

Last edited by sr_cristi; 30-07-10 at 00:29.
sr_cristi is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 02:32   #591
BlueAngel
Dacia Driver

Stage 5
 
BlueAngel's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,048
Member of:
[DACIA]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Dupa cum se vede tinichigiul stie cat de cat treaba,nu umple aiurea cu sudura,umflaturile vor iesi chiar foarte bine si sunt de aceasi parere cu cristi umflaturi de golf are toata lumea,da e mai usor de montat dar sincer...apa de ploaie,iar bolidule vb lui cristi cateodata mai bine taci ca filozof ramai,pasajul a iesit foarte foarte bine daca se mai chinuie putin tinichigiul nu trebuie umplut mult cu chit,(putin off decat cum ai facut tu pasajele bolidule mai bine le lasai simple).
Cristi tine-te de capu tinichigiului sa iasa treaba calumea ca va arata foarte bine cu pasajele alea
__________________
REN-u' !
BlueAngel is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 08:06   #592
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Baiatul asta sr_cristi vad ca este cam contestat..sa nu mai zic ca am mai observat si alte chestii din partea celor care il cunosc

Pe mine mai Cristi cred ca m-ai cam mintit intr-o problema, ceea ce nu-mi place deloc..detest sa fiu mintit si incercat sa fiu fraierit..poate ma insel, dar mie asa imi miroase

Cu pasajele nu ma exprim inca..hai sa vedem ce o sa iasa, insa ce ai facut tu acum e cam treaba pe dos..nu puteai sa faci zeci de masuratori si probe inainte sa dai vopseaua?..acum stii ca se va observa unde ai vopsit a doua oara,nu?
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 08:41   #593
sr_cristi

Stage 5
 
sr_cristi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,114
Member of:
[DACIA]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Baiatul asta sr_cristi vad ca este cam contestat..sa nu mai zic ca am mai observat si alte chestii din partea celor care il cunosc

Pe mine mai Cristi cred ca m-ai cam mintit intr-o problema, ceea ce nu-mi place deloc..detest sa fiu mintit si incercat sa fiu fraierit..poate ma insel, dar mie asa imi miroase

Cu pasajele nu ma exprim inca..hai sa vedem ce o sa iasa, insa ce ai facut tu acum e cam treaba pe dos..nu puteai sa faci zeci de masuratori si probe inainte sa dai vopseaua?..acum stii ca se va observa unde ai vopsit a doua oara,nu?
poate imi dai si mie un pm sa-mi spui cu ce te-am mintit....
sr_cristi is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 08:48   #594
amce

Stage 4
 
amce's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

o dai pe un ursulet, nu?
amce is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 08:51   #595
sr_cristi

Stage 5
 
sr_cristi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,114
Member of:
[DACIA]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Quote:
Originally Posted by amce View Post
o dai pe un ursulet, nu?
adica ? )
sr_cristi is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 09:50   #596
sr_cristi

Stage 5
 
sr_cristi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,114
Member of:
[DACIA]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

o poza pt dvl-ul(observi ca nu e terminat ) si cateva pt bogdan...
p.s bogdan puteai sa ma intrebi inainte sa ma faci mincinos....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00032.JPG
Views:	473
Size:	1.03 MB
ID:	1588776   Click image for larger version

Name:	DSC00033.JPG
Views:	328
Size:	842.7 KB
ID:	1588777   Click image for larger version

Name:	DSC00034.JPG
Views:	283
Size:	970.0 KB
ID:	1588778  

Click image for larger version

Name:	DSC00035.JPG
Views:	178
Size:	887.1 KB
ID:	1588779   Click image for larger version

Name:	DSC00036.JPG
Views:	197
Size:	794.4 KB
ID:	1588780  

Last edited by sr_cristi; 30-07-10 at 09:52.
sr_cristi is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 10:30   #597
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

O idee era sa o duci la Mutu....poate te lipeai de el si iti facea modelul cum are el pe sport si scoteai si roatilii in exterior . E doar o parere
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 10:45   #598
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post

Cu pasajele nu ma exprim inca..hai sa vedem ce o sa iasa, insa ce ai facut tu acum e cam treaba pe dos..nu puteai sa faci zeci de masuratori si probe inainte sa dai vopseaua?..acum stii ca se va observa unde ai vopsit a doua oara,nu?
Nu cred ca o sa se vada vopseaua noua, avand in vedere ca acum o luna a vopsit masina, deci vopseaua de pe masina nu sa sters sau sia pierdut din culoare, matuit sau altele, oricum va vopsi panouri intregi
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 13:00   #599
popasan

Stage 5
 
popasan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,730
Member of:
[DACIA]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Cristi nu stiu cum sa-ti spun, dar inca o data se adevereste treaba aia cu multi viteji dupa razboi, cand intrebam eu de pasaje nimeni nu stia/zicea nimic, dar dupa le-o revenit graiul....in fine, nimeni nu ar munci, toti vor plug and play, lasa lumea ca nu pentru ei faci masina. Hai sa o vedem gata, bafta.
__________________
Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie !
Dacia 1410 Sport Old School
popasan is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 13:23   #600
sr_cristi

Stage 5
 
sr_cristi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,114
Member of:
[DACIA]
Default Re: dacia 1300 black an fabr.1975

Quote:
Originally Posted by popasan View Post
Cristi nu stiu cum sa-ti spun, dar inca o data se adevereste treaba aia cu multi viteji dupa razboi, cand intrebam eu de pasaje nimeni nu stia/zicea nimic, dar dupa le-o revenit graiul....in fine, nimeni nu ar munci, toti vor plug and play, lasa lumea ca nu pentru ei faci masina. Hai sa o vedem gata, bafta.
mersi calin , ai dreptate ... bafta si tie cu masinuta !
sr_cristi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -