Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-10, 20:14   #46
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
pai de aia se monteaza kit dupa ce ai arcuri si jante nu invers...
Vrei parerea mea ? vinde kitul , baga-i pargurile stock, las-o jos , jante cu cauciuce 205/50/15 si masina va arata mult mai bine decat kitul aceste invechit!
OK bine... mie imi place asta e vreo problema? Imi poti da sfaturi, dar nu sa-mi impui cum sa-mi fac eu masina...
Sa-i bag pragurile stock?? cum arata alea?
Noi nu suntem cu aceleas concepte... am vazut ca tie iti place partile finutze... eu n-am vrut sa postez la tine la masina ca nu-mi placeceea ce faci ca sa nu te demoralizezi.. pentru ca daca tie iti place e ok... mie unul nu-mi place, si cred ca era mult mai ok inainte decat acum... de fapt nu mi se pare nici o diferenta remarcabila, iar pragurile iti sugerez sa le schimbi... alea mi se par cel mai mare defect la masina ta, dar inca nu am vazut-o vopsita... in fine... am eu un prieten care isi face loganul finut o sa va arate el ce inseamna sa-ti faci finut loganul... nu vopsit clantele la usi inele de la aeratore de prestige si angel eyes ... oricum mie nu-mi place finut mie imi place kitul asta extravagant si invechit!!!
Din cauza asta exista multe persoane care nu-si prezinta masina pe 4tuning... ca apar numai experti... chiar citeam si la topicul lui APV din constanta... numai experti pe acolo, iar baiatul ala incearca sa faca ceva ce lui ii place... cui ii place ok... cine are de dat un sfat, dar pe bune sa fie sfatul chiar sa stie ce spune, nu aberatii, sa dea.. cine nu sau nu ii place, sa taca, sa nu se mai uite!!!
__________________

Last edited by SEJ; 08-02-10 at 20:25.
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 20:30   #47
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

iartare...barile stock am vrut sa spun si doar am sugerat ..am dat o ideee.( am si zis ca e parerea mea )! imi pare rau ca te-am facut sa scrii atata.
Masina tu o vei face ca-s banii tai! esti pe un forum si TREBUIE sa accepti sfaturi ..idei ca de aia ai postat masina !
pacat de motorizare..

PS. pragurile mele sunt copie dupa un kit remarcabil ......
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro

Last edited by B-61-KYS; 08-02-10 at 20:32.
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 21:05   #48
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
pacat de motorizare..
E ok... n-am nimic cu tine, dar nu inteleg asta acum...
Particip la curse cu ea... care e pacatul? Ca e 1,6 16v si are bari extravagante si nu are suspensie? Si... pan' la urma e un obosit de motor 1,6 16v... pe un cazan/dulap/sifonier cu toate astea la toate cursele la care particip se incadreaza in primele 4 locuri, iar la ultima cursa am luat locul 2 ajungand in finala cu un CRX 150cp la baza cu interne de 1,8... care e pacatul ca am motorizarea asta?????????
Iti mai zic ceva... spre deosebire de alte loganuri modificate/personaliozate, al meu mai si trage...
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 21:15   #49
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

ar mai trebui sa citesti si printre randuri. prin acea comentariu am apreciat puterea motorului

cateva poze cu ce am zis mai sus! daca si masina asta e urata...niti promit ca nu mai scriu pe threadul tau
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 009.jpg
Views:	201
Size:	1.16 MB
ID:	1306606   Click image for larger version

Name:	Picture 055.jpg
Views:	269
Size:	1.15 MB
ID:	1306607   Click image for larger version

Name:	Picture 054.jpg
Views:	214
Size:	994.8 KB
ID:	1306608  

Click image for larger version

Name:	Picture 049.jpg
Views:	336
Size:	1.30 MB
ID:	1306609   Click image for larger version

Name:	Picture 056.jpg
Views:	251
Size:	1.13 MB
ID:	1306610  

Last edited by B-61-KYS; 08-02-10 at 21:18.
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 21:23   #50
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

Normal ca imi place... un logan prestige,simplu, cum era si al meu... cu un set de jante frumoase... normal ca-mi palce... dar eu zic de mine... mie asa imi place extravagant, asta nu inseamna ca nu imi plac si cele finute.
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 21:30   #51
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

nu esti baiat rau ! deci te-am invatat de rau ? nu cred! o parere de bine! daca nu-mi pasa de tine si de masina ta nu mai tastam atat Pe langa ceea ce ai spus tu, omu mai are arcuri sport H&R si distantiere de 2 cm fata-spate, traseu 50cm fata spate..si alte alea
Dar totusi nu considera ca daca arunci un kit pe masina si niste firme pe usi , ai masina super tunata si cea mai tare si oricine iti da o parere e invidios sau prost. Intotdeauana se mai pot face modificari in bine si intotdeaua ai de invatat.
Bafta la concursuri!
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 21:49   #52
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
nu esti baiat rau ! deci te-am invatat de rau ? nu cred! o parere de bine! daca nu-mi pasa de tine si de masina ta nu mai tastam atat Pe langa ceea ce ai spus tu, omu mai are arcuri sport H&R si distantiere de 2 cm fata-spate, traseu 50cm fata spate..si alte alea
Dar totusi nu considera ca daca arunci un kit pe masina si niste firme pe usi , ai masina super tunata si cea mai tare si oricine iti da o parere e invidios sau prost. Intotdeauana se mai pot face modificari in bine si intotdeaua ai de invatat.
Bafta la concursuri!
Da ai dreptate... mai ales cu ultima parte!
Firmele de pe usi ma tin de vreo 6 luni sa le dau jos ... le-au batut soarele si tre sa le dau cu o solutie ceva sau cu apa fierbinte ca sa se ia bine... oricum mai ramane adezivul ala de la colant pe vopsea... si atunci imi trebuie o solutie buna... daca dau cu benzina se ia dar imi e sa nu matuiesc vopseaua... de asta nu le-am dat jos inca
Eu cred si sper sa nu mai am nevoie de distantiere... am jante cu 7,5 j, dar le pun dupa ce trece iarna.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	jante momo sport.jpg
Views:	139
Size:	67.4 KB
ID:	1306645  
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 22:38   #53
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

daca le dai jos..trage-i o polishare! vor iesi diferentele... In leg cu distantierele le vei vedea atunci cand le vei monta daca mai ai nevoie de ele sau nu
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 22:48   #54
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

sincer masina lu B 61 KYS e foarte frumoasa , simplu si elegant si cred ca mai repede ar atrage priviri printre cunoscatori si ar fii mai admirata , in fine gusturile nu se discuta si nu despre asta e vorba
ziceai ca nu iti pui arcuri sport din cauza ca e prea joasa , din poze nu vad sa fie foarte joasa , cand zici jos la logan zici suspensie KW reglabila si atunci intr-adevar e joasa , cu niste arcuri weitec care o lasa 3,5 cm .. sau H&R 4,5 nu vad foarte mare diferenta , la urma urmei ai numa de castigat pt ca asa arata urat , parerea mea , acum conteaza sa iti placa tie
cu jantele care le pui nu cred ca vei mai avea nevoie de distantiere

Last edited by bandeanradu; 08-02-10 at 22:50.
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 09-02-10, 10:00   #55
DJ-18-KYD

Stage 4
 
DJ-18-KYD's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 265
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

Poti sa pui arcuri weitec fara probleme eu am avut si nu am intampinat nici o problema avand si eu barile foarte joase....
DJ-18-KYD is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 22:57   #56
alin_craiova

Stage 4
 
alin_craiova's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 196
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

ai scos rezultate foarte bune(felicitari) la competiiile la care ai participat si nu vad unde ar fi problema estetica atata timp cat ai un bodykit complect pilot ...sunt de acord ca o pereche de arcuri nu ar strica ,dar nici acum nu arata rau masina ta cu jantele pe 17` ,oricum vad ca esti motivat si vei stii u cand si cum o sa le faci pe toate .

Si nu te mai stresa atat ,pe forum tot timpul vor exista oameni care sa aiba ceva de zis ...asa sunt forumurile . numai bine!
alin_craiova is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 12:16   #57
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

Quote:
Originally Posted by alin_craiova View Post
ai scos rezultate foarte bune(felicitari) la competiiile la care ai participat si nu vad unde ar fi problema estetica atata timp cat ai un bodykit complect pilot ...sunt de acord ca o pereche de arcuri nu ar strica ,dar nici acum nu arata rau masina ta cu jantele pe 17` ,oricum vad ca esti motivat si vei stii u cand si cum o sa le faci pe toate .

Si nu te mai stresa atat ,pe forum tot timpul vor exista oameni care sa aiba ceva de zis ...asa sunt forumurile . numai bine!
Adevarat!
Oricum la exterior inca nu am adus-o la forma pe care mi-o doresc, dar sper cat mai curand sa o rezolv.
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 18-07-10, 16:58   #58
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

Poze 2/07/2010




Geox` is offline   Reply With Quote
Old 30-10-10, 22:33   #59
vandam

Stage 5
 
vandam's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,030
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

ai maisna frumoasa ai si fete
bafta
vandam is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 20:33   #60
tedyystaff

Stage 3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 110
Default Re: Dacia Logan 1,6 16v

salut frumosa masina as dori si eu mai multe informatii despre puterea motorului daca se poate ,catalizator si softu folosit
tedyystaff is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -