Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-05-12, 15:37   #1996
naltu194cm

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 24
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Ban-ule eu tot nu inteleg de ce atata haz pentru o alta alternativa la combustibil... gen de ce esti asa chitit pe faptu ca eu mi-am pus GPL? Am mentionat undeva pe topicul asta ca masina a fost facuta pentru curse sau alte evenimente sportive? Am afirmat eu ca ma dau cu masina si totusi folosesc GPL ca saracu... nu!! Masina este de zi cu zi si este facuta dupa gusturile si posibilitatile mele financiare, poate tu ai alte venituri si iti faci cu alt scop Dacia, pe mine deja ma depaseste situatia cu benzina 6 lei Litru... si sa fiu eu fericit pana ajunge sa se strice motoru asta de la ATATA mers pe GPL... asta ca fapt divers, ca si tu si Andrei spunea-ti ca am stricat motoru.... Motoru e nou si mai are multi km pana o sa-i zic PA

Am vazut ca tu ai alte planuri cu Dacia ta, respectul meu pentru ceea ce faci, dar pe langa Dacie poate mai ai o masina cu care te deplasezi, Dacia fiind un hobby, eu nu am luxul asta...

Si pentru cei ce inca cred ca WRC mai exista si e la mine, va inselati, este doar o Dacie albastra fara bari si nimic mai mult...
Sper sa putem depasi discutiile legate de GPL... in fond este alegerea mea si nimeni nu o poate contesta...
nu am facut caterinca de situatia ta financiara sau de masina ta care este ok, am spus cu alte cuvinte ca motorul care il ai pe masina este aiurea cu gpl si parerea mea este ca mai bine il lasai de dacie cu gpl... si nu inteleg de ce ati sarit toti ca arsi, moderatorul acela mi a sters posturile (putinele) pielea mea...
naltu194cm is offline  
Old 19-05-12, 22:22   #1997
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Quote:
Originally Posted by naltu194cm View Post
nu am facut caterinca de situatia ta financiara sau de masina ta care este ok, am spus cu alte cuvinte ca motorul care il ai pe masina este aiurea cu gpl si parerea mea este ca mai bine il lasai de dacie cu gpl... si nu inteleg de ce ati sarit toti ca arsi, moderatorul acela mi a sters posturile (putinele) pielea mea...
Moderatoru doar si-a facut treaba, ca in cateva posturi in urma am scris foarte clar sa se incheie cu discutiile legate de alegerea facuta.

Am sarit asa ca sunt oameni care apreciaza si probabil sunt in aceeasi situatie financiara ca si mine si sunt oameni ca sunt pur motor-sport si intr-o oare care masura nu inteleg alegerea facuta de mine ca "nu se poate face performanta cu GPL" dar pe deoparte cred ca se inseala, ca si GPL-ul are destula forta in el

Da stiu ca motoru are mult potential dar cum am mai zis, sa fiu eu fericit pana ajunge sa pateasca ceva... ca nu fac 1000 de km pe luna...
Nu am vrut motoru de Dacie ca piesele sunt proaste si daca tot reconstruiesc un motor sa fac altu decat cel de Dacie, iar asta mia sarit in cale asa ca pe asta l-am facut
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline  
Old 20-05-12, 00:51   #1998
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Nu vreau sa va stric distractia, dar parerea mea e ca naltu194cm are dreptate in felul lui... nici eu nu vad motivul pt care pui pe masina un motor cu potential ridicat, ca apoi sa`l "strangi de gat" cu GPL ... pe de alta parte, personal apreciez efortul, timpul si munca depusa (de Bolidu) pt aceasta modificare... sincer imi pare rau pt banii tai investiti fara a te bucura de rezultate, la adevarata lor valoare.

P.S.: Daca un moderator intra cu adevarat in topicul tau, pariez ca raman mai putin de 50 de pagini, restul fiind aberatii si laude pentru n`spe mii de stickere lipite alan`dala ... pacat ca ne batem joc...

P.P.S.: promit ca o sa`mi fac timp, special pt topicul asta ....
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline  
Old 20-05-12, 11:58   #1999
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Quote:
Originally Posted by Ja_Rule View Post
P.P.S.: promit ca o sa`mi fac timp, special pt topicul asta ....
Pai daca te ocupi de topicul asta, off-topicurile de mai sus presupun ca vor fi sterse in scurt timp nu?
b08ygs is offline  
Old 20-05-12, 23:03   #2000
Castoire

Stage 3
 
Castoire's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 97
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

eu propun sa te lasi de meserie..defapt sa va lasati toti de "meserie" si sa lasati masinile in pace..va treziti toti peste noapte ingineri si raceri si care mai de care tiganeala mai mare

personal nu vad rostul in a-ti chinui masina, sa o "prepari" cand nu o folosesti pentru scopul pentru care o faci..las-o in mortii ei, ia-ti caruta ca ai acelasi "comfort"

din moment ce te expui pe un forum nu poti sa te astepti ca toata lumea sa ziCA CA tine.. tre sa accepti si critica..daca nu delete account!

domnu jarule, fa-ti timp si scoate aspiratoru la treaba pe topicu asta
__________________
Castoire is offline  
Old 20-05-12, 23:43   #2001
cheluakame

Stage 5
 
cheluakame's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 370
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Pacat de cum a ajuns topic-ul acesta ...
Nici eu nu inteleg de ce sugruma si alti ingineri motoare potente cu GPL

http://www.action-tuning.fr/10701112...tion-tuning/2/

Imi cer scuze de offtopic, promit sa fie primul si ultimul.
__________________
A four dimension person trapped in a three dimension world
cheluakame is offline  
Old 21-05-12, 00:51   #2002
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Quote:
Originally Posted by Castoire View Post
din moment ce te expui pe un forum nu poti sa te astepti ca toata lumea sa ziCA CA tine.. tre sa accepti si critica..daca nu delete account!

domnu jarule, fa-ti timp si scoate aspiratoru la treaba pe topicu asta
LIKE!!!! Ma crezi ca nici nu stiu de unde sa incep?
Ja_Rule is offline  
Old 21-05-12, 10:10   #2003
Castoire

Stage 3
 
Castoire's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 97
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

la 134 de pagini te cred... joaca ala bala portocala cu ele

p.s. cam de porc treaba cu stersul topicurilor. nu inteleg de ce refuza conducerea sa o faca, sau pur si simplu nu isi da interesu? inteleg ca voi ca moderatori aveti drepturile limitate si nu aveti posibilitatea sa le stergeti (oare?), dar ai' mai mari? e fizic imposibil ca pe un forum sa nu se poata sterge topicuri

*** era ca fapt divers, domnul dvl nu intentioneaza nimic de acest gen, nu creati panica
Castoire is offline  
Old 21-05-12, 20:42   #2004
Anndrey7

Stage 1
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 22
Thumbs down Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Toti va credeti destepti,inteligenta voastra da pe afara.Sa nu uitam ca multi dintre voi care va dati rotunzi nu aveti nici cele 12 clase(poate aveti dar nu se vede)...Daca omul isi pune 500 de cai pe masina si umbla cu tamburi e treaba lui.Daca el vrea sa dezmembreze masina,o face!De unde atata tam-tam ca merge pe gpl?Poate vrea o masina puternica dar nu ii permite buzunarul.Nu toti umblam cu "smekereli",cu mia de euro in buzunar s.a.m.d.(scuze de off,sper sa nu fie sters,sa vada si restul)
Onomnule DVL,v-as propune sa nu mai scrieti pe acest topic.Nu o zic cu rautate dar vad ca nu are rost.Banuiesc ca ati observat si dvs.
Anndrey7 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -