Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-01-12, 21:02   #1921
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

N-are nici o legatura. Cu atat mai mult ar trebui sa fie pe jooos daca e cu adevarat stance. Nu sa faci d-astea pe forumuri si sa cari cartofi duminica la piata. Pai ori suntem bagabonti ori nu mai suntem?


App. tot cu kadettu cangrena merge? )
mikkai is offline  
Old 21-01-12, 21:13   #1922
Castoire

Stage 3
 
Castoire's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 97
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

ba ia astia de nu va convine zona nu mai treceti pe acolo..v-am zis eu ca va pun taxa de trecere

daca pozele sunt facute mai mult din parcare nu inseamna ca nu merge cu ea, te asigur ca o foloseste aproape zilnic, dar asta nu inseamna ca oriunde se duce acum tre sa ii faca poza sa vada lumea unde a fost el cu masina

ce-o fii cu mania asta a voastra de a vedea poze in prostie in orice circumstanta nush.. zici ca's poze cu femei goale

si apropo domnule adi, azi s-a plimbat prin oras cu rusinea aia pe geam daca te impiedici de la mine ti se trage
__________________
Castoire is offline  
Old 21-01-12, 22:48   #1923
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
dovada ca omul este innebunit de valul asta stanceworks,,,,ce uameni!!!
Vandali... ce sa zic... mersi vad ca scrisul tau a format controverse aici

Ca sa ne fie clar, asta a fost o supriza din partea lu Adi... abea dimineata am vazut si eu ce facea dracu asta noaptea prin oras

Vad ca lumea are perceptii diferite fata de acest curent StanceWorks... si deobicei ele se bat cap in cap... fiecare vede ce vrea in acest stil... ce este Stance pentru unu pentru celalalt nu este... ba ca sunt clean ba sunt rat rod ba sunt sticaruite ba ca sunt lasate masinile ba sunt hood ride.... am vazut multe pareri pe acest forum si toti au ajuns sa se injure si sa se certe si nu e unu in stare sa zica ce inseamna StanceWorks sau Stance Nation... asa ca haideti sa o lasam balta... daca e Dacia mea Stance sau nu, nu conteaza, poate pentru mine este...

Mikkai: masina merge aproape zilnic, cum a spus si Old boy, dar daca serviciu se termina la ora 7... de atunci pleaca masina pe strada, pana atunci sta parcata ca-i sta bine asa

Si ca sa nu fim full off topic, azi am montat rotile de iarna, niste biciclete de 5J, arata oribil cu ele dar asta e... iar rotile late sunt la garaj urmeasa sa le revopsesc negru mat ca difereau ca nuantele de negru dupa ele...
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline  
Old 21-01-12, 22:55   #1924
Old_boy
Dacia Driver

Stage 5
 
Old_boy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,711
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

hahaaaa maine o sa treaca paparatii pe la tineee
Old_boy is offline  
Old 21-01-12, 22:58   #1925
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Quote:
Originally Posted by Castoire View Post
ba ia astia de nu va convine zona nu mai treceti pe acolo..v-am zis eu ca va pun taxa de trecere

daca pozele sunt facute mai mult din parcare nu inseamna ca nu merge cu ea, te asigur ca o foloseste aproape zilnic, dar asta nu inseamna ca oriunde se duce acum tre sa ii faca poza sa vada lumea unde a fost el cu masina

ce-o fii cu mania asta a voastra de a vedea poze in prostie in orice circumstanta nush.. zici ca's poze cu femei goale

si apropo domnule adi, azi s-a plimbat prin oras cu rusinea aia pe geam daca te impiedici de la mine ti se trage
imi cer mii de scuze sa sti ca nu m-am impiedicat, dar ce sa faca si omul seara ma mir cum de nu m-a auzit ca nu am mai oprit motorul la masina era 3 jumate ceasul, am vrut sa ii scriu pe luneta sus dar imi era si frig si aveam un manunchi de hartie furat cu care stergeam de la agip , aia cu gigolo recunosc ca era mare cocalareala, dar faza cu stance am scris-o ca stiu domnul cristi discuta despre asta e forum pe unele topicuri, cand am vazut ca si-a schimbat si semnatura pfff
si asa ca si chestie habar nu am ce inseamna stance works bla bla bla o sa trebuiasca sa folosim google translate sa vedem daca vreo masina este stance, o seara buna!
__________________
[size=1]Prea adevarat ca sa fie light ...
Cosmetica auto--Curatare chimica a interioarelor-- Tratamente vopsea--
Curatarea motorului--degresarea jantelor, indepartarea calaminei, polishari profesionale, reconditionari jante, vopsitorie!
https://forum.4tuning.ro/83-car-styli...e-chimica.html
CONTACT 0763096148
B XX ADI is offline  
Old 21-01-12, 22:59   #1926
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Quote:
Originally Posted by Old_boy View Post
hahaaaa maine o sa treaca paparatii pe la tineee
Ba da mai stati si pe acasa ma, iesiti prin frigul asta... daca raciti.... dupaia e vina mea, nu e frumos
b08ygs is offline  
Old 21-01-12, 23:01   #1927
Castoire

Stage 3
 
Castoire's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 97
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

@ adi: nu te aude ca doarme ca buturuga lasa ca mi s-a zis mie ca stanceworks e "un stil de viata" si nu mi-a mai trebuit nimic altceva
Castoire is offline  
Old 21-01-12, 23:18   #1928
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

iar faceti poze in parcare? )))

Cristi, stii ce inseamna stance in eng? Daca stii nu cred ca poti sa imi zici mie ca are legatura cu aspectul masinii atata timp cat nu are eleroane si bari supradimensionate.
mikkai is offline  
Old 22-01-12, 12:17   #1929
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Quote:
Originally Posted by mikkai View Post
iar faceti poze in parcare? )))

Cristi, stii ce inseamna stance in eng? Daca stii nu cred ca poti sa imi zici mie ca are legatura cu aspectul masinii atata timp cat nu are eleroane si bari supradimensionate.
Conform Google translate cuvantul Stance - atitudine sau postura.... Explica multe nu? Am mai zis, fiecare vede ce vrea prin acest Stance
b08ygs is offline  
Old 22-01-12, 12:25   #1930
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

eu ma refeream sa bagi fiecare numar de inmatriculare al masinii ma sa vezi daca e stance sau nu
B XX ADI is offline  
Old 22-01-12, 16:28   #1931
TBogdan

Stage 3
 
TBogdan's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 114
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Salut! Din ce am vazut ai facut lucrarea de reconditionare la chiulasa la firma Sten Back Comexim. Cum ti s-au parut? Mi-am luat un motor alpine turbo si vrea sa il fac .... si din ce am vazut ei sunt recomandati de multa lume. Au documentatie pentru motoarele astea vechi? In principiu vreau sa verific si sa rectific chiulasa si daca totul e ok sa fac si restul de verificari tot la ei. A era sa uit ce s-a schimbat la chiulasa ta au adus ei sau a trebuit sa cauti tu piese? Multumesc.
TBogdan is offline  
Old 22-01-12, 22:53   #1932
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

de curiozitate ai cautat si cuvantul "works" daca tot erai pe acolo? Tradus mot-a-mot iti da o tampenie de toata frumusetea. Oare de cate ori ai tradus tu ceva cu google translate si ti-a tradus cum trebuie si nu mot-a-mot. Intamplator am studiat eng la vremea mea si nu fac traduceri cuvant cu cuvant cand vine vorba dar nici nu interpretez aiurea.

Iar ca definitie ce ar zice unul ca inseamna: "Too me, them owners aspire to what Fitment should be about. It's all about education. As lukey said 90% of people in this country don't understand Fitment. Them people are apart of that 90%.

When people ask me what stanceworks is, I reply we are a community that strives for aggressive And low Fitment. What's aggressive Fitment? See my car? That's what we are all about. Ohhh so that's what that style is. Yeah bro, no sunken wheels herr. don't buy fake wheels. Fake wheels? You'll see."

E ultimul post off-topic pe care il fac legat de SW.
mikkai is offline  
Old 24-01-12, 21:35   #1933
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Quote:
Originally Posted by TBogdan View Post
Salut! Din ce am vazut ai facut lucrarea de reconditionare la chiulasa la firma Sten Back Comexim. Cum ti s-au parut? Mi-am luat un motor alpine turbo si vrea sa il fac .... si din ce am vazut ei sunt recomandati de multa lume. Au documentatie pentru motoarele astea vechi? In principiu vreau sa verific si sa rectific chiulasa si daca totul e ok sa fac si restul de verificari tot la ei. A era sa uit ce s-a schimbat la chiulasa ta au adus ei sau a trebuit sa cauti tu piese? Multumesc.
Si eu la randul meu m-am dus la ei printro recomandare si pot spune ca sunt foarte priceputi, documentatie nu stiu exact daca au, eu m-am dus cu chiuloasa la ei si ce le-am cerut aia au facut. Piesele poti sa le duci tu dar pot sa le comande si ei cu aprobarea ta, de exemplu supapele le-au comandat ei In mare ei pot sa rectifice multe piese dintrun motor dar aici depinde daca ai tu destui bani sa-i platesti

Este o vorba veche din popor care zice "vara iti faci sanie si iarna caruta" asa ca daca tot a dat zapada mi-am montat "bicicletele" de iarna.. (arata cel putin oribil...) si rotile de vara le-am bagat la vopsit, au fost curatate grunduite ,cele dupa fata au prins rugina superficiala, si dupia 3 straturi de negru mat, iar intre staturi le-am pus la "copt" in fata unui tun de aer cald si lucram in ture cu cate 2 jante

Cam asa arata la final...

@ Mikkai: e bine venita parerea ta despre SW... era bine daca puneai si o poza cu masina despre care se vb poate asa invata lumea...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pic 011.jpg
Views:	560
Size:	3.47 MB
ID:	2305435   Click image for larger version

Name:	pic 012.jpg
Views:	468
Size:	3.36 MB
ID:	2305436   Click image for larger version

Name:	pic 015.jpg
Views:	411
Size:	3.18 MB
ID:	2305437  

Click image for larger version

Name:	pic 014.jpg
Views:	227
Size:	3.39 MB
ID:	2305438   Click image for larger version

Name:	pic 005.jpg
Views:	158
Size:	3.32 MB
ID:	2305439   Click image for larger version

Name:	pic 008.jpg
Views:	126
Size:	3.38 MB
ID:	2305440  

Click image for larger version

Name:	pic 009.jpg
Views:	112
Size:	3.51 MB
ID:	2305441   Click image for larger version

Name:	pic 006.jpg
Views:	91
Size:	3.62 MB
ID:	2305442  
b08ygs is offline  
Old 24-01-12, 21:53   #1934
Blue_dacia_performance

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 293
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

ce ai facut ma ai facuto moped ha ha ha
Blue_dacia_performance is offline  
Old 24-01-12, 23:59   #1935
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL

Ai pus cauciucurile din propia initiativa pentru a face fata zapezi sau...din cauza amenzilor care s-au pregatit astea sa ni le bage.Te intreb asta pentru ca,eu unu mi le-am pus mai mult pentru a face fata zapezi,ca daca ma opreste pol si vede...4 prezoane la dacie si ajnte pe 14 nui a buna Tu care metoda ai adoptato ?
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -