Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-09, 14:07   #61
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: PH 01 SIB - Dacia originala,impecabila

masina ta este superba man
pacat de problemele pe care ti le face cutia
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 14:29   #62
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: PH 01 SIB - Dacia originala,impecabila

pune niste poze... mai recente.Pare sa fie foarte ok dacia.apropo vezi ca in unele posturi te contrazici singur
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 16:41   #63
nikolas

Stage 4
 
nikolas's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 226
Member of:
[DACIA]
Default Re: PH 01 SIB - Dacia originala,impecabila

Quote:
Originally Posted by BlueAngel View Post
Te duce cam in 500 sau mai mult de lei

Carligul nu este sudat este prins de suportii de bara si are niste suruburi pe dedesupt pe langa rezervor.
500 de lei..? tot kitu..?
nikolas is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 17:21   #64
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PH 01 SIB - Dacia originala,impecabila

Pai in ce posturi ma contrazic? Se mai intampla ca suntem oameni,dar atrage-mi atentia ca sa pot lamuri situatia.
Am aflat ca a fost schimbata placa de presiune acum ~1 an,deci nu cred ca e nevoie sa o schimb. Ma gandesc totusi sa schimb decat discul. Am gasit disc la 60 ron si montajul 120 ron


Poze nu stiu cand o sa pun,ca telefonul meu e PA! (telefonul meu adica nokia n95). Acum am un motorola v3 cu camera VGA care face pozele Jalnic. Ma gandesc sa fac cu Nokia 6234 al unui prieten,dar nici ala nu e deosebit. Astept intai sa ajung la tara ca sa ii dau jos carligul. Vreau sa ii dau barile jos,sa vad cum arata. Daca i le dau jos,ramane vreo gaura,ceva,ce trebuie astupata cu chit?
eMH is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 17:34   #65
Alexis_PSA

Stage 3
 
Alexis_PSA's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 157
Member of:
[DACIA]
Default Re: PH 01 SIB - Dacia originala,impecabila

cu riscul sa cam fiu injurat ca am dezvelit acest topic unde nu s'a mai postat de vreun an , totusi ce s'a intamplat cu masina ca tare curios sunt
Alexis_PSA is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 17:47   #66
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PH 01 SIB - Dacia originala,impecabila

Eu nu te injur, pentru ca nu imi e greu sa raspund. Masina a fost a bunicului meu, si cand a venit vara a reusit sa ma convinga sa o dau la REMAT, pentru ca nu imi mai face nici dreacu ITP, ca e mult de investit in ea, si asa mai departe. A dat masina la REMAT, si a vandut tichetul cu 7 milioane. Imi vine sa plang cand ma gandesc si imi dau palme peste fata de fiecare data cand imi aduc aminte. As fi platit dublu pentru masina aia pentru ca merita fiecare banut. A fost a bunicului meu de la inceputul inceputului, el a scos-o pe poarta uzinei, a intretinut-o foarte bine pentru ca a fost prima si singura lui masina, a tinut-o numai in garaj, avea incredibil de putina rugina pentru varsta ei, si sunt convins ca nu o sa mai gasesc niciodata o masina intr-o stare la fel de buna ca aia la acelasi pret.

Deocamdata imi caut alta. Am pus ochii pe una in 2 usi, vreau sa dau de proprietar sa il intreb daca o vinde / cu cat o vinde.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 10:12   #67
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: PH 01 SIB - Dacia originala,impecabila

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Eu nu te injur, pentru ca nu imi e greu sa raspund. Masina a fost a bunicului meu, si cand a venit vara a reusit sa ma convinga sa o dau la REMAT, pentru ca nu imi mai face nici dreacu ITP, ca e mult de investit in ea, si asa mai departe. A dat masina la REMAT, si a vandut tichetul cu 7 milioane. Imi vine sa plang cand ma gandesc si imi dau palme peste fata de fiecare data cand imi aduc aminte. As fi platit dublu pentru masina aia pentru ca merita fiecare banut. A fost a bunicului meu de la inceputul inceputului, el a scos-o pe poarta uzinei, a intretinut-o foarte bine pentru ca a fost prima si singura lui masina, a tinut-o numai in garaj, avea incredibil de putina rugina pentru varsta ei, si sunt convins ca nu o sa mai gasesc niciodata o masina intr-o stare la fel de buna ca aia la acelasi pret.

Deocamdata imi caut alta. Am pus ochii pe una in 2 usi, vreau sa dau de proprietar sa il intreb daca o vinde / cu cat o vinde.
pacat mare pacat ca a ajuns la REMAT
cata_golf is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -