Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Botosani

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-07, 19:40   #31
danilox

Stage 4
 
danilox's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 170
Default Re: ce masini din oras va plac?

Quote:
Originally Posted by vgedc View Post
wei mad nus cum sati spun dar dak tuh crezi k m3 nu mai poate te inseli amarnic...crezi k el calca pedala pan la fund?sau crezi k el merge fara toate cacaturile alea de sisteme deblocate??nai vrea sal vezi cum merge...cozma nici pan in 7000 de ture nui da cand crezi tuh k nu mai poate ...stiu din surse f sigure ca inca rupe...nu la fel ca unul nou ...da rupe
ai foarte mare dreptate...nici macar nu-i da cum ar trebui...
iar cei care va spuneti parerea despre masina fara sa cunoasteti sau sa fiti siguri...mai bine ocoliti subiectul...
masinutza are chiar putini km si este intretinuta foarte bine iar shpan ca lumea primeste doar in exterior...personal am mers de curand cu el...merge ca la inceput...
danilox is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 02:01   #32
energy52ro

Stage 3
 
energy52ro's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 103
Default Re: ce masini din oras va plac?

incredibil ce puteti spune.......cum sa fie terminat m3-ul?da ce e?bomboana?....va arat eu un m3 de 15 ani care rupe fasu si azi....daca il intretii,il ai,te tine....voi credeti ca masinile astea sunt sticle de bere ca sa se termine???incredibil
__________________
Grand Tourer
energy52ro is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 08:21   #33
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: ce masini din oras va plac?

nu vreau sa fiu gica contra .. da in legatura cu fiabilitatea m3 e46.. nu stiu daca a lui cozma inca nu ia schimbat motoru .. dar in bucuresti numai este nici un m3 e46 cu motoru original toate au cedat
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 14:40   #34
danilox

Stage 4
 
danilox's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 170
Default Re: ce masini din oras va plac?

cat de curand vine ceva frumos la noi in oras (ar cam trebui sa se duca sa o ia)...Lexus LS 460

cateva detalii...

Intr-o lume in care industria auto este plina de inventii si inovatii, Lexus a gasit posibilitatea de a mai aduce ceva nou. Transmisia automata cu opt trepte de viteza
Noul LS 460 are aceasta transmisie uimitoare cuplata la un mototr de 4.6 litrii V8, alimentat cu un sistem cu dubla injectie, care livreaza 380 de cai putere si 480 N/m de moment de torsiune. Este destula putere pentru LS 460 pentru a ajunge de la 0 la 100 de km/h in mai putin de 5.5 secunde, si cu toate astea sa cosume destul de putin pentru o masina de asemenea dimensiune

Posibilitatea reglarii climatului din interiorul masinii starneste entuziasmul orisicui. "LS detine senzori care masoara atat temperatura din interiorul masinii cat si temperatura corpului.", declara directorul de vanzari, Jim Press

Pasagerii de pe locurile din spate se pot bucura de lux intilnit doar in avioanele private: scaune care se inclina pana la 45 de grade, dotate cu vibromasaj. Fiecare pasager are propriul DVD de care se poate bucura.

Pentru o ambianta placuta, noul LS 460 are un sistem audio format din 19 difuzoare si un server audio care poate incorpora 4.000 de melodii. "Ar dura trei ani de zile pentru a asculta toate melodiile", a continuat Press.

"Aceasta masina atinge noi nivele de acuratete si rafinament, datorita finisajelor impecabile pe care le are. Este o capodopera plina de pasiune, precizie si personalitate. Este succesoarea perfecta a uneia din cele mai ravnite masini de pe strazile din ziua de azi", a incheiat Jim Press.

cam asa arata...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	10081_l_Lexus_LS_460_043-mic.jpg
Views:	77
Size:	38.7 KB
ID:	315502   Click image for larger version

Name:	10081_l_Lexus_LS_460_051-mic.jpg
Views:	69
Size:	38.4 KB
ID:	315503   Click image for larger version

Name:	10081_l_Lexus_LS_460_129-mic.jpg
Views:	60
Size:	34.2 KB
ID:	315504  

Click image for larger version

Name:	10081_l_Lexus_LS_460_143-mic.jpg
Views:	59
Size:	33.2 KB
ID:	315505  
danilox is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 01:14   #35
alecx15

Stage 2
 
alecx15's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 57
Default Re: ce masini din oras va plac?

da da da !!!cool si eu sunt faan LeXuS de asta mi-am pus la masina Nr LEX bafta fratilor we see on road cu o vectra b amarata abia iesita proaspat din salon
alecx15 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 11:57   #36
kiddo

Stage 5
 
kiddo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: ce masini din oras va plac?

imi place S5 ala cu jke e pe primul loooooooc
kiddo is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 04:08   #37
oliver

Stage 5
 
oliver's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 330
Default Re: ce masini din oras va plac?

danilox , stii si pretul ?
oliver is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 17:23   #38
alecx15

Stage 2
 
alecx15's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 57
Default Re: ce masini din oras va plac?

Quote:
Originally Posted by oliver View Post
danilox , stii si pretul ?
Gandeste-te si tu
alecx15 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 18:21   #39
danilox

Stage 4
 
danilox's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 170
Default Re: ce masini din oras va plac?

Quote:
Originally Posted by oliver View Post
danilox , stii si pretul ?
intre 61.000 si 71.000 euro depinde de optiuni care le alegi. faptul ca el a ales toate optiunile...e clar cat a dat...
am vb ieri cu el era pe drum...dar na...omul se opreste pe la mare...abia peste 10 zile apare si in oras.abia astept sa o studiez un pic. e un visiniu inchis . omul era super incantat la telefon...ca un copil cu o jucarie noua si credeti-ma ,are acasa un seria 7 nou
danilox is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 20:46   #40
maD_angel
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,007
Member of:
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: ce masini din oras va plac?

Quote:
Originally Posted by danilox View Post
intre 61.000 si 71.000 euro depinde de optiuni care le alegi. faptul ca el a ales toate optiunile...e clar cat a dat...
am vb ieri cu el era pe drum...dar na...omul se opreste pe la mare...abia peste 10 zile apare si in oras.abia astept sa o studiez un pic. e un visiniu inchis . omul era super incantat la telefon...ca un copil cu o jucarie noua si credeti-ma ,are acasa un seria 7 nou
Poate il vedem pe danilox cu lexu' la intalnirile saptamanale...
maD_angel is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 22:47   #41
gratzy7

Stage 2
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Re: ce masini din oras va plac?

ii misto si bmw ala negru Ci de bacau
gratzy7 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 23:26   #42
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: ce masini din oras va plac?

Lexus este la ora actuala masina cea mai fiabila(cele mai putine defecte intalnite)din lume conform studiilor efectuate de celebra organizatie sau ce o fi ea J.D.power

Am gasit unde am citit:. În cadrul sondajelor J.D. Power, Lexus s-a clasat în primele poziţii după trei din patru criterii: calitate/fiabilitate, servicii şi design. Împreună cu Toyota, marca japoneză a dominat cinci din cele 10 topuri realizate de organizaţia mondială de măsurare a satisfacţiei clienţilor. Aceste rezultate au fost furnizate după contorizarea a mii de chestionare completate de proprietarii maşinilor înmatriculate între septembrie 2005 şi august 2006.
J.D. Power este o organizaţie bazată în SUA, care este înregistrată ISO 9001 şi care se ocupă cu cercetarea în marketing, previziuni economice, pregătire şi sondare a satisfacţiei consumatorilor. Analizarea corectă şi obiectivă a răspunsurilor date de milioane de posesori de maşini din lume îi asigură o credibilitate demnă de invidiat.
__________________
merg ca melcul cu casa dupa mine

Last edited by HOT; 10-08-07 at 23:30.
HOT is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 23:41   #43
gratzy7

Stage 2
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Re: ce masini din oras va plac?

bai corsarule' masina e inmatriculata in bt?
gratzy7 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -