Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Botosani

Reply
 
Thread Tools
Old 01-03-06, 21:15   #1
ZET-EVO
PoweredBYRacers Team Leader

Stage 4
 
ZET-EVO's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 150
Member of:
[Moderators]
Default Power Rally WRC - Botosani

????PoweredBYRacers Rally Botosani????

Clubul PoweredBYRacers doreste sa organizeze in perioada 6-7 mai un raliu in judetul Botosani, loc. Ipotesti. Raliul va fi supravegheat de catre politia rutiera, pompieri, ambulanta si descarcerari. Raliul consta intr-o intrecere contra-cronometru pe o distanta momentan nespecificata. Regulile raliului vor fi asemanatoare celor din WRC, doar ca se va disputa intr-o singura zi.Soarta acestuia se va decide inspre mijlocul lunii aprilie. Eventualii participanti vor trebui sa prezinte la inscrieri copie dupa permis, asigurarea obligatorie auto si sa aiba la zi inspectia tehnica periodica. Data, soarta evenimentului va fi publicata pe site-ul clubului.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	afis_wrcconcurs_251.jpg
Views:	91
Size:	429.2 KB
ID:	72881  
__________________


Team Leader XCE Constanta
ZET-EVO is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 12:38   #2
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

Se poate discuta despre cursa se stie ceva sau doar in stadiu nu sa anuntam multa lume si cu 3zilee inainte sa apara CURSA AMANAT e jenant daca e ceva sincer si sigur cred ca ar fi bine sa se discute !
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 13:01   #3
ZET-EVO
PoweredBYRacers Team Leader

Stage 4
 
ZET-EVO's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 150
Member of:
[Moderators]
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

Eu am zis ca anuntam in aprilie cu certitudine. Momentan chestia asta ramane in picioare deoarece momentan decurg bine planurile noastre. Si daca pana in aprilie terminam ce este mai imp... apai cursa se va tine cu certitudine.
ZET-EVO is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 17:48   #4
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

Quote:
Originally Posted by ZET-EVO
Eu am zis ca anuntam in aprilie cu certitudine. Momentan chestia asta ramane in picioare deoarece momentan decurg bine planurile noastre. Si daca pana in aprilie terminam ce este mai imp... apai cursa se va tine cu certitudine.
ceea ce ai spus nu nu face decat sa ne bucure asteptam cu caldura ultimele nouatati
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 06-03-06, 15:29   #5
ZET-EVO
PoweredBYRacers Team Leader

Stage 4
 
ZET-EVO's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 150
Member of:
[Moderators]
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

Pentru cei interesati de eveniment... mai gasiti detalii pe topicul PoweredBYRacers / Evenimente. Cursa va avea loc cu certitudine.
ZET-EVO is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 16:54   #6
The Professor

Stage 3
 
The Professor's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 123
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

Salutare!!! De ce nu se organizeaza in Botosani si o etapa de viteza pe 400 de metri???? Consider ca ar fi mult mai usor organizarea unui astfel de eveniment la care ar putea sa participe si masini care nu s-ar baga la o etapa de raliu in care trebuie sa cam dai serios in gropile de pe drumurile noastre!!! si la care participarea publicului ar fi mult mai mare daca evenimentul s-ar desfasura mai in apropierea orasului!!!
__________________
Astra Bertone 2.0 turbo
Golf 4 1.9 tdi
Opel Vectra B1 2.0 dti
Honda CBR f4i-sport Remus-Hard Line
Lupo 1.4 TDI
Polo 9N 1.4 TDI
Roadster Cabrio
Bmw E39 525d
The Professor is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 19:10   #7
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

daca cursele s-ar realiza asa de usor .....si ne-am cam saturat de atat 400m sincer mai vrem ceva mai palpitant lasa ca e mai bun asa 100%
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 20:33   #8
ZET-EVO
PoweredBYRacers Team Leader

Stage 4
 
ZET-EVO's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 150
Member of:
[Moderators]
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

TND Iti multumesc pentru suportul acordat. The Professor dupa aceasta etapa de raliu te asigur ca se vor organiza si liniutze in BT. Dar din cate am inteles de la Presedintele de filiala de acolo e cam greu cu locatia. Dar prima oara sa trecem de raliu si pe urma. Mai multe detalii despre raliu veti gasi pe PoweredBYRacers la cluburi, si pe site-ul oficial bineinteles. Adresa o gasiti la datele profilului meu. As fi curios... cam cati ar fi interesati sa participati la acest eveniment din BT si imprejurimile acestuia? TND sunt sigur ca tu vei veni . Astept si alte persoane sa-si exprime liber parerea.
ZET-EVO is offline   Reply With Quote
Old 09-03-06, 09:35   #9
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

Eu cu TND-TEAM vom fi prezenti sigur!
Adevarul asa e ca ne-am cam saturat de 400m ( nu ca la BT s-au facut).
In plus de asta- E mai mare spectacolul si andrenalina la un rally fata de 400m.
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-06, 13:16   #10
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

ma bag si eu la liniutze dar chiar nu stiu unde ati putea sa faceti pe acolo prin zona
Morro is offline   Reply With Quote
Old 09-03-06, 20:54   #11
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Cool Re: Power Rally WRC - Botosani

de doar cursele de 400m nu trebuie neaparat sa se faca in oras sau pe aeroport se pot face si la marginea orasului sau ....se gasesc locuri mai Greu e cu organizarea
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 09-03-06, 21:01   #12
ZET-EVO
PoweredBYRacers Team Leader

Stage 4
 
ZET-EVO's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 150
Member of:
[Moderators]
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

Haideti sa ramanem la raliul nostru! Am vb cu membrii din BT si mi-au zis ca avea loc in zona Ipotesti, de pe undeva pana la casa memoriala pana la lac (voi din BT stiti mai bine). Traseul contine curbe, linii drepte, dealuri, pante... deci cam tot pentru a testa mana soferilor.
ZET-EVO is offline   Reply With Quote
Old 11-03-06, 08:50   #13
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

La casa memoriala se va da startu`? Si da pana la lac sunt dealuri, curbe, linie dreapta. Deci va fi tot meniul pentru un rally!
Acum sa vedem cum se va organiza. De ceva taxe nu stii? Pentru public cat va fi?
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-06, 12:38   #14
ZET-EVO
PoweredBYRacers Team Leader

Stage 4
 
ZET-EVO's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 150
Member of:
[Moderators]
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

Noi am stabilit in felul urmator. Public 50.000 sau gratuit. Iar pentru participanti 30 - 40 RON. Asta se va determina cu certitudine la mijlocul lui aprilie cand vom incheia toate contractele cu sponsorii si politie si pompieri si ACR. Pentru participanti nu mi se pare mult. Sincer. Parca de 1mai la Kogalniceanu a fost 50 RON sau numai stiu sigur ca am intrat gratuit si au fost liniutze. Iar pentru un astfel de raliu in care ne asumam noi, organizatorii, o mare raspundere mi se pare un pret rezonabil. Dar astea inca se discuta.
ZET-EVO is offline   Reply With Quote
Old 15-03-06, 09:03   #15
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: Power Rally WRC - Botosani

mi se pare cam dificil traseul ... sunt zone destul de periculoase pe acolo ... eu zic sa aveti grija, nu degeaba iti trebuie o licenta ca sa participi in VTM sau CNR
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -