Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Botosani

Reply
 
Thread Tools
Old 10-11-09, 19:41   #1
maD_angel
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,007
Member of:
[4Rally]
[FOTO]
Default Inaugurare autodrom

In curand in Judetul Botosani se v-a inaugura cel mai mare si modern Autodrom din tara. Autodromul este destinat atat pentru profesionisti cat si pentru amatori, aici se vor sustine concursuri automobilistice dar si cursuri de pilotaj auto.Pentru toate detaliile click aici .
Cu ocazia inaugurarii Autodromului Auto Green Club ,v-a avea loc un concurs care se adreseaza tuturor posesorilor de autoturisme , amatori sau profesionisti. Va asteptam in numar cat mai mare in data de 14 noiembrie !!!
Regulament Paricular CUPA AUTOGREENCLUB 2009 , Sâmbătă 14 Noiembrie 2009
Concursul se adresează tuturor posesorilor de autoturisme, amatori sau profesionişti.
09.00 – 11.00 – Înscrieri şi verificări tehnice
10.00 – 12.00 – Recunoaşteri
Se vor efectua la liber, numai pe directia de concurs, cu viteza maxima de 20 km/h.Se interzice oprirea pe traseu.
11.30 – Şedinţă tehnică cu concurenţii
12.00 – Start
16.30 – Festivitate de premiere
Se vor alcătuii 3 categorii de premiere
amatori până la 1600 cmc
amatori peste 1600 cmc.
avansaţi

Concursul de viteză pe circuit se desfăşoară în sistem contra cronometru pe traseul autodromului Auto Green Club situat in comuna Stauceni la 7 km de Botosani.
Se vor efectua 2 manşe cronometrate, timpul cel mai bun va conta la constituirea clasamentului
Startul furat, nerespectarea traseului, nerespectarea indicaţiilor organizatorului sau al oficialilor, duce la excluderea din concurs.
Eventualele contestaţii sau neinţelegeri apărute în timpul desfăşurării concursului se vor depune în scris la secretariatul concursului până la festivitatea de premiere.
maD_angel is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 19:43   #2
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Inaugurare autodrom

Hopaaa....asta da stire !
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 22:51   #3
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default Re: Inaugurare autodrom

super tare..poate ajungem si noi acolo..
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 23:12   #4
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: Inaugurare autodrom

o sa fim cat mai multi si sper sa iasa ceva misto
Rac3r is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 08:48   #5
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Inaugurare autodrom

Primul autodrom al tarii, construit la Stauceni


Auto Green Club a finalizat lucrarile unui autodrom la Stauceni, care a fost amenajat pe fostul teren de fotbal al comunei.

Dupa doi ani in care a organizat etape de campionat national de Rally Sprint la Botosani, conducerea clubului Auto Green a decis sa investeasca in amenajarea unui autodrom. Acesta a fost amplasat la Stauceni, pe fostul teren de fotbal si se intinde pe cinci hectare. Sambata, odata cu inaugurarea autodromului, va avea loc si o competitie la care vor participa piloti de raliu din Botosani, Iasi si Suceava. In plus, acesta a spus ca in 2010 se vor organiza pe autodromul de la Stauceni etape de campionat national de Rally Cros, Rally Sprint si Slalom in paralel.

Alternativa pentru cursele de pe strazi
Augustin Damian, presedintele clubului Auto Green, sustine ca acest autodrom a fost conceput inclusiv pentru organizarea de concursuri la care sa participe persoane pasionate de raliu. „In afara competitiilor si a antrenamentelor pe care le vor face echipajele clubului Auto Green, care participa in campionatul national de raliu, intentionam sa organizam concursuri pentru amatori. De asemenea vrem sa cumparam cateva masini pe care sa le inchiriem persoanelor interesate. Odata cu infiintarea acestui autodrom speram sa dispara cursele de masini de pe strazi. Cei care doresc sa-si demonstreze calitatile de piloti au acum aceasta posibilitate fara sa mai puna in pericol viata altor persoane”, a mai precizat presedintele clubului Auto Green.

„Este cel mai mare autodrom din tara, ca lungime. Traseul are in total 2,6 kilometri. Pana in primavara anului viitor vrem sa finalizam intreaga investitie, care va cuprinde si un traseu de karting. Acest proiect il aveam in plan de mai mult timp dar ne trebuia o suprafata de teren ceva mai mare. Am concesionat in acest an cinci hectare de la Primaria Stauceni si am demarat investitia”, a spus Augustin Damian, presedintele clubului Auto Green

Sursa: evenimentuldebotosani.ro
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 12:25   #6
vLLLad
Seat Driver

Stage 5
 
vLLLad's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 910
Member of:
[SEAT]
[VW]
Default Re: Inaugurare autodrom

Bv.....foarte buna ideea...Felicitari Auto Green
vLLLad is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 12:59   #7
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Inaugurare autodrom

Ceva poze de la fata locului se pot pune?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 13:49   #8
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Inaugurare autodrom

Da, pozele le poti vedea la Galeria Foto Auto Green Club

Poze de cand era in constructie...
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 19:10   #9
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Inaugurare autodrom

Sa inteleg ca acum autodromul este asfaltat???Din poze se vede ca e doar pamant acolo si ma cam indoiesc ca se vor da baietii cu masini de raliu pe curbele alea pe noroi(la cat a plouat la noi in ultima vreme.....)
__________________
merg ca melcul cu casa dupa mine
HOT is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 16:34   #10
maD_angel
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,007
Member of:
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Inaugurare autodrom

A fost careva azi?!
maD_angel is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 20:49   #11
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: Inaugurare autodrom

Eu nu am reusit sa merg din cauza unor probleme personale, dar au fost altii din HSD. Din cate mi-au zis a fost cam plictiseala, dar astept si parerile celorlalti si niste poze poate, sa vad si eu ce am pierdut. Bafta!
__________________
Y!M ID: vyxxk (dati add doar daca e nevoie)


3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 21:28   #12
Topo_AS

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 5
Thumbs up Re: Inaugurare autodrom

Ma baieti ... am fost azi la fata locului, ce pot sa zic... am fost la destule competitii in Romania de acest gen si tin sa precizez ca asa ceva nu am vazut pana acum. Ceea ce incearca cei de la Auto Green Club sa realizeze pentru Botosani si pentru sportul automobilistic este de apreciat si as putea merge mai departe sa zic ca si altii din tara si din autoritati ar trebui sa se implice mai mult si sa sprijine initiativele de acest gen.
Legat de autodrom, acesta din cate m -am interesat a fost realizat in mare parte cu fondurile clubului Auto Green Club si prin ajutorul si sau donatii facute de unii oameni ce au vrut sa se implice in asa ceva.
Intradevar este cel mai lung autodrom din tara avand o lungime de 2606 metri, o latime la start de 12 metri iar pe traseu de 6 metri.
prin bunavointa celor de la Auto Green Club am avut posibilitatea sa parcurg acest autodrom care in prezent este acoperit cu macadam inafara concursului ca sa imi fac o parere legat de ce este acolo. Pot sa va spun ca se merita. Gasesti orice fel de curba, linie element legat de competitiile auto. ca mod de organizare a fost excelent. In curand am inteles ca vor aparea pe site-ul celor de la autogreen si poze/filme cu ceea ce sa intamplat azi. Intradevar mai au mult de lucrat la el. dar ganditi-va ca autodromul de la Sibiu este facut de aproximativ 8 ani si nu a aratat niciodata asa. Imi aduc aminte ca la inceput te umpleai de noroi si praf.
Insa la Botosani au pus piatra. Si ca sa nu ma lungest prea tare e demential.
Incerc prin aceasta sa il contrazic pe colegu de mai devreme ca a zis ca cica ar fi fost plictiseala. Parerea mea este ca daca nu ai alte activitati si urmaresti tot ceea ce se petrece acolo nu ai cum sa te plictisesti. Abia astept sa inceapa anul competitional 2010 si sa vad si pe cei din topul clasamentelor venind la Botosani.
Topo_AS is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 23:42   #13
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default Re: Inaugurare autodrom

sa inteleg ca u stii mai multe..au de gand sa il asfalteze?..cand va primi prima competitie nationala organizata pe autodrom..si eu am fost azi acolo si mia placut..pacat ca nu a fost si cv mai puternica acolo sa rupa(un EVO,un Subaru)..oricum FELICITARI ceor de la Green Club pt tot ce au facut!
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 16:45   #14
Topo_AS

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 5
Thumbs up Re: Inaugurare autodrom

Da intr-un viitor apropiat vor sa il si asfalteze, sa faca pista de karting, si una pentru liniute.
Legat de campionatele nationale de rally, rallysprint, slalom in paralel si rally cross la botosani in anul 2010 se vor organiza etape din:rallysprint, slalom in paralel si rally cross. Astept cunerabdare sa apara calendarul oficial de la FRAS
Topo_AS is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 16:48   #15
Topo_AS

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 5
Thumbs up Re: Inaugurare autodrom

P.S. Sar putea sa se orgnizeze si un concurs pe zapada in aceasta iarna
Topo_AS is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -