Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Botosani

Reply
 
Thread Tools
Old 28-09-09, 17:04   #16
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

Ai zis si asta la un moment dat. Pot si baietii sa confirme ca tot vorbeam despre asta. Ai spus ca a fost prostia ta ca ai construit masina asta si ambitia lui Marius ca nu s-a lasat invins.
__________________
Y!M ID: vyxxk (dati add doar daca e nevoie)


3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 17:08   #17
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

ala era drum de 402m ? cu damburi ?! ati innebunit ?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 17:23   #18
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

Pai asta le-am reprosat si noi organizatorilor ca asemenea masini nu poti sa le bagi pe astfel de drumulete. Marius a zis ca nu se da pe asa un drum, dar pana la urma s-a razgandit si a zis ca macar o tura vrea sa se dea ca a lucrat 2 saptamani incontinuu la masina pentru asta.
Am si al doilea filmulet, dar e exact aceeasi perioada filmata, insa din zona liniei de start.
Attached Files
File Type: mpg 27092009285.mpg (2.90 MB, 328 views)
3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 17:32   #19
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

ala nu e drum nici sa se dea o masina ! si nu una cu suspensii sport.. sau puternica, ci un simplu logan . Ala e drum de camioane si atat.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 17:36   #20
kiddo

Stage 5
 
kiddo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

mai bine se vede in filmuletu tau cum incaleca banda dar asta e .... respect UGA
kiddo is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 17:42   #21
vLLLad
Seat Driver

Stage 5
 
vLLLad's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 910
Member of:
[SEAT]
[VW]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

Din cate observ eu din filmuletz...ala cu TT-ul nu stie ce este aea o liniutza! atat timp cat cele doua benzi erau "despartite" printr-un marcaj, ce cauta el pe acel marcaj? nu vroia sa se lase depasit?
Oricum astfel de competitii se fac cu soferi "adevarati" nu cu "figuranti" !
Asta a fost o lectie (pt Marius)...bine ca nu a fost mai rau!
__________________
vLLLad is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 18:21   #22
kiddo

Stage 5
 
kiddo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

daca aveau oleaca de cap organizatorii puteau sa puna pe cei 402 m cauciucuri pe marcaj
kiddo is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 19:23   #23
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

1.TT a furat start!
2.Nu sia tinut banda.
3.Organizare de rahat!
4.Respect UGA si Marius!Eu inca cred intro revenire a lui UGA!
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 19:58   #24
kiddo

Stage 5
 
kiddo's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

Quote:
Originally Posted by Tzapo0 View Post
1.TT a furat start!
2.Nu sia tinut banda.
3.Organizare de rahat!
4.Respect UGA si Marius!Eu inca cred intro revenire a lui UGA!
de revenit revine dar cu alt sofer parerea mea
kiddo is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 10:51   #25
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

de revenit kadettul UGA va reveni 100%, si cand spun asta stiu de ce o spun. Mi-a luat cineva de mai sus vorba.........nu inteleg de ce s-a tinut totusi concursul stiind ca pe aceeasi strada cu 2 zile inainte un audi nu s-a mai putut opri si a ajuns pe calea ferata. Si tineti cont ca acel audi este facut din fabrica cu multi cai si cu frani care sa opreasca masina la timp si tot nu a reusit sa opreasca. Asta ar fi trebuit sa le dea de gandit organizatorilor. Si sub nici o forma pe o strada ca aia nu poti aduce o masina de 300 de cai si sa o faci sa se mai si opreasca la timp. Sa nu uitam ca dupa UGA mai urmau masini puternice si poate ar fi fost mai rau. Cu o seara inainte de concurs Marius era rupt de oboseala....avea o saptamana de cand lucra la masina pana la 2-3 noaptea iar la 6 se trezea sa se duca la munca. Abia asta se poate numi pasiune nu ala cu TT-ul care nu a pus un surub cu mana lui la masina aia dar stie sa mearga ca ciobanul pe mijlocul soselei. Urmeaza concursul de la Iasi si poate acolo UGA si Marius isi vor arata adevarata valoare. Iar pt Dragos am o intrebare...despre Marius ai zis destul greseli dar nu ai specificat in ce consta aia 25% din vina organizatorilor.
__________________
Nu rade de masina mea. Poate femeia ta e in ea.
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 11:59   #26
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

mai copii vad ca voi o tot tineti pe a voastra...voi nu intelegeti un lucru: CAND I-AM VANDUT MASINA LUI MARIUS, UNA DIN CONDITII A FOST CA DUPA 2 SAPT SA O DEZMEMBREZE, PRACTIC MASINA SA NU MAI EXISTE IN CONFIGURATIA ACTUALA. VOI NU PRICEPETI CA MASINA ASTA ISI ASTEAPTA JERTFA? POMENITI IN SUS SI IN JOS DE UGA DAR DACA V-ATI URCA LA VOLANUL EI SIGUR LOVITI PRIMUL OBSTACOL DE PE SOSEA! DE CE TOT INCURAJATI REVENIREA UNEI MASINI CARE A PUS PROBLEME TUTUROR SOFERILOR EI, ANDREI, MARIO, EU, SI ACUM MARIUS, CARE A MAI SI COMIS-O? CINEVA SPUNEA PE AICI CA EU AM ZIS CA PROSTIA MEA DE A ADUCE MASINA IN CONFIGURATIA DE FATA SI AMBITIA LUI MARIUS AU CONDUS LA ACCIDENT...CUM AS FI PUTUT SPUNE ASA CEVA, EU NU AM FACUT NICI O PROSTIE, AM VRUT DOAR SA AM O MASINA COMPETITIVA...CAND AM REALIZAT CA NU AVEM CONDITII SA POT MERGE IN ROMANIA PE 402M CU ACEASTA MASINA, AM VANDUT-O...

NU MAI INCURAJATI REVENIREA ACESTEI MASINI, I-AM COMUNICAT TELEFONIC SI LUI MARIUS, SA-I SCOATA INIMA (MOTOR,CUTIE,ELECTRONICA,ANEXE) SI SA TAIE CAROSERIA CU FLEXUL...MASINA NU TREBUIE SA MAI EXISTE...PUTINI DIN VOI AR AVEA PUTEREA DE A-SI PASTRA CUMPATUL LA VOLANUL EI...ASA CA EU NU VREAU SA MAI AUD DE INCIDENTE CU UGA.

CIAO.
__________________
©jure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 19:52   #27
Bogdan-sbt

Stage 5
 
Bogdan-sbt's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 374
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

ooops nah ,ca s-au naruit toate visele voastre .
Oricum ala cu TT-ul a trisat,dar asta e viata.Omorat si bagat in sac,altul!
Bogdan-sbt is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 06:06   #28
claude307

Stage 5
 
claude307's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 636
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

taticule cat scandal in boston...
gata wai..terminati...ce a fost a fost...e clar ce s-a intamplat..s-a discutat kklau pe tema asta
sper sa treaca toata treaba pe o calibra

Last edited by claude307; 30-09-09 at 06:12.
claude307 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 12:02   #29
gabit

Stage 3
 
gabit's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 159
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

ma bag si eu aiurea in seama...doar ca simplu privitor. am remarcat ca distanta de franare e insuficienta si nu eram hotarat daca ma bag sau nu cu toate ca am ajuns la suceava. Ar mai fi de subliniat ce spunea proprietarul kadett-uli dupa incident.."am vazut ca ala o piz.deste si i-am dat si eu..." chestia asta se intampla dupa finis cand mai erau 200 m pana la tren. cine a fost la Dragonul Rosu la legale in 2006 stie ca s-a intimplat ceva similar. Baietii au continuat cursa si dupa finish. Ca au vazut sau nu finish-ul asta e alta discutie ..totusi cand te dai in conditiile acelea tre sa te informezi si sa te uiti inainte unde e finisul daca nu l-ai vazut. ca sa nu mai adaugam ca UGA avea "power without control" si mai ales niste frane cum trebuie. Parerea mea.

Intr-un fel ma bucur ca s-a intrerupt cursa pentru ca nu stiu cum poti opri pe damburi de la +180km/h in 200 m.
gabit is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 13:37   #30
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Re: Kadettul UGA a cazut la datorie!!!!!

Am vorbit cu Marius in legatura cu kadettul UGA si era foarte derutat. M-a rugat sa va intreb pe toti cei care stiu cum sta treaba cu UGA daca sa reinvie legenda sau sa renunte. Din cate am vazut el deja a inceput lucrul la masina, iar avariile nu par a fi prea mari. Deci voi ce ziceti? Cu respect!!!!!
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -