Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Botosani

Reply
 
Thread Tools
Old 09-08-12, 23:20   #946
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by bcs_bt View Post
ti-am raspuns deja pe celalt topic, dar iti zic o data si aici poate intelegi mai bine:

eu venisem cu ganduri pasnice, dar cand am vazut ca pe forumul asta sunt numai cocalari si idioti, normal ca am inceput sa va iau la impins vagoane...
iar din ce am vazut nu mai fusese de mult timp activitate aici cata am facut eu in seara asta asa ca puteti sa imi multumiti, copii

ps: daca te simteai exclus, mesajul era general pt toti idiotii care se simt (ca tine): "mai rahatilor!"
Vii cu coada intre picioare ca vrei sa intri in club si pe urma pui termeni si conditii ca ti se pare tie degeaba faptul ca tureaza motoarele pe post de salut.Daca nu iti convine si crezi ca este o aberatie.....cine te pune sa intri in club?Personal mi se pare ca faci galagie degeaba si iti mai si expui limbajul asa ca ai tu tendinta sa crezi ca daca ai MK3 iti poti permite orice.Inteleg ca este forum public si fiecare spune ce vrea dar incearca sa mai lasi copilaria si dramatismul asta de 2 bani acasa.Sunt curios ce varsta ai si sunt curios de cate ori ai fost in Germania pe pista de la Nurinburgring ca sa vorbesti de ea.Sunt baieti cu masini din club care cred eu si nu ma insel te fac la sentiment pe sfart de mila fara sa se oboseasca dintre cei la adresa carora aduci injurii.

L.E-Afirmi si sustii cu tarie ca ai MK3.Te intreb asa de curiozitate sa vad cam in ce cunostinte te scalzi care este primul lucru care scoate in evidenta un adevarat MK3?Ceea ce ai tu se numeste Golf 3.Nu fa afirmatii pe care nu le cunosti si nu vorbi in alta limba(limba injuratilor).Consideri ca nu e de tine clubul sau topicul?.....retrage-te.
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 23:30   #947
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Wilgax, vezi ca gresesti si tu. Ii incurci. Erau doua persoane. Prima, cea cu Golful 3, a vrut sa intre in club iar a doua a intrat pe topic doar sa arunce injurii. Se simtea singur.
__________________
Y!M ID: vyxxk (dati add doar daca e nevoie)


3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 23:33   #948
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Imi cer scuze.Atunci cuvintele de dupa MK3 sunt adresate celui care face ai mare.Eventual sa mi se stearga comm.Nu ma deranjeaza.Pacat ca sunt bagatori in seama asa de dragul conversatiei.

ROG UN MODERATOR SA STEARGA COMENTARIUL.Oricum e inutil pentru cel cu afirmatiile de prost gust.Cat despre cel cu golful imi cer scuze ca am incurcat.

Last edited by Wilgax; 09-08-12 at 23:35.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 11-08-12, 16:27   #949
bcs_bt

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 10
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

si eu cand ziceam ca nu va duce capul va-ti suparat pe mine
nici nu e nevoie de hateri pe forumul asta, va injurati intre voi singuri
bcs_bt is offline   Reply With Quote
Old 11-08-12, 22:24   #950
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

lasati omul sa isi spuna opinia. el nu ne cunoaste personal si nu stie ce facem noi cu masinile. nu cred ca e cazul sa ne jignesti ca poate unii din noi au mai multa scoala decat tine si plus de asta iti poti spune opinia si fara sa ne faci cocalari sau rahati. Dar asa e romanul cand pleaca de aici...uita de unde a plecat. Cu respect!!!
__________________
Nu rade de masina mea. Poate femeia ta e in ea.
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
Old 11-08-12, 22:25   #951
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Lasa-ne frate! Ce nu intelegi? Esti cumva unul din frustratii ale caror prietene se uita dupa masinile din HSD si de aia ai prins ciuda pe noi? Du-te inapoi pe Nurburgring si mananca asfaltul cu cei 136 de cai ai tai...
3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 11-08-12, 22:37   #952
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

o singura interventie mai am si promit ca nu mai discut pe subiectul asta. pt voi toti cei care va certati cu el....exista un proverb ``Nu te pune cu prostul ca te trage la nivelul sau si te bate cu experienta lui``. Cu respect!!!!
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
Old 12-08-12, 00:20   #953
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by BT-01-KAW View Post
o singura interventie mai am si promit ca nu mai discut pe subiectul asta. pt voi toti cei care va certati cu el....exista un proverb ``Nu te pune cu prostul ca te trage la nivelul sau si te bate cu experienta lui``. Cu respect!!!!
Frumos mai aude BMW-ul!De curiozitate ai avut probleme cu garda din cauza sist de evacuare?
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 12-08-12, 10:21   #954
krtush

Stage 1
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 23
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Nu e nicio problemă Wilgax. Mi-am dat seama de la început că m-ai confundat cât despre MK3-ul meu am spus.... este under construction, abia am terminat linia audio la el. Cât desre acest heater cu 130 de cai ai lui probabil are vreo rabla de bmw full oem cu care vrea să dea spectacol pe pistă la Vatra
krtush is offline   Reply With Quote
Old 12-08-12, 12:38   #955
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Frumos mai aude BMW-ul!De curiozitate ai avut probleme cu garda din cauza sist de evacuare?
ai sa fii mirat dar mai des eram oprit inainte decat acum. Am fost oprit de vre-o 3 ori de cand am motorul si niciodata nu mi-au zis nimik de evacuare sau sunet. pe relanti abia se aude motorul
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
Old 12-08-12, 23:23   #956
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by krtush View Post
Nu e nicio problemă Wilgax. Mi-am dat seama de la început că m-ai confundat cât despre MK3-ul meu am spus.... este under construction, abia am terminat linia audio la el. Cât desre acest heater cu 130 de cai ai lui probabil are vreo rabla de bmw full oem cu care vrea să dea spectacol pe pistă la Vatra
Oricum e inutil stii sa vb cu asa specimen.Inca odata scuzele de rigoare.Eram obosit dupa munca si nu am sesizat.Sunt sigur ca baietii te primesc in club fara probleme.

Quote:
Originally Posted by BT-01-KAW View Post
ai sa fii mirat dar mai des eram oprit inainte decat acum. Am fost oprit de vre-o 3 ori de cand am motorul si niciodata nu mi-au zis nimik de evacuare sau sunet. pe relanti abia se aude motorul
Sincer ma bucur sa aud asta.Blana cu pedala la podea ca merge de rupe astfaltul.Nu am ocazia sa-l vad prea des dar cand se int imi place.Exteriorul nu este ceea ce as fi vrut eu personal sa vad si sper sa nu te deranjeze observatia dar pt o masina de drift cerce si burn e ok.Apreciez faptul ca s-a trecut pe semnale portocalii OEM si ca este bara fata ///M.Ar fi placut sa completezi in timp pachetul.Si daca nu ma insel este scoasa si sticla intermediara de la faruri.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 12-08-12, 23:34   #957
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Sincer ma bucur sa aud asta.Blana cu pedala la podea ca merge de rupe astfaltul.Nu am ocazia sa-l vad prea des dar cand se int imi place.Exteriorul nu este ceea ce as fi vrut eu personal sa vad si sper sa nu te deranjeze observatia dar pt o masina de drift cerce si burn e ok.Apreciez faptul ca s-a trecut pe semnale portocalii OEM si ca este bara fata ///M.Ar fi placut sa completezi in timp pachetul.Si daca nu ma insel este scoasa si sticla intermediara de la faruri.
Imi permit sa raspund eu la ultima observatie si sa spun ca asa e. Nu mai exista sticla intermediara. Si la chestia despre completatul pachetului nu cred ca se mai poate pentru ca masina este de vanzare si de data asta cat se poate de serios, nu ca alte dati cand era doar in caz de o oferta buna.
3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 13-08-12, 13:43   #958
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

[QUOTE=Sincer ma bucur sa aud asta.Blana cu pedala la podea ca merge de rupe astfaltul.Nu am ocazia sa-l vad prea des dar cand se int imi place.Exteriorul nu este ceea ce as fi vrut eu personal sa vad si sper sa nu te deranjeze observatia dar pt o masina de drift cerce si burn e ok.Apreciez faptul ca s-a trecut pe semnale portocalii OEM si ca este bara fata ///M.Ar fi placut sa completezi in timp pachetul.Si daca nu ma insel este scoasa si sticla intermediara de la faruri.[/QUOTE]

nu ma deranjeaza ceea ce ai spus pt ca este adevarat...orice remarca e bine venita pt ca asa o pot face mai ok. acum am unele prb financiare si de asta nu prea mai investesc dar in caz ca nu o voi vinde iti dai seama ca vreau sa ii refac exteriorul complet. suspensia sport am avut fata-spate dar am renuntat pt moment la cea de pe spate din cauza drumurilor noastre perfecte Cu respect!!!
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
Old 13-08-12, 14:30   #959
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Prsupun ca multa lume cunoaste definitia OEM-ului.Consider ca asa sta bine unui BMW si fac referire doar la aceasta marca si ca tot ce este original e cel mai bun.Investita nu ar fi mare sincer sa completezi pachetul M care s-ar preta de minune si probabil un Hellrot(culoarea originala) ar fi binevenita.Cel mai mult costa optiunile gen geamuri electrice, clima si toate chestiile cu care esti familiarizat deja pentru un cunoscator de BMW.

Spun toate astea deoarece consider ca este mult mai fiabil si mai practic sa refaci un BMW cat de cat classic pt ca E36 deja se incadreaza intre classic/modern, decat sa iau un E46 full option si sa nu fac nimic decat benzina/motorina si plimbare.O pasiune adevarata pleaca de la ceva mic si se extinde incet cu incet spre ceva mare.Inainte as fi gandit exact stilul de il ai tu pe E36(pur nemtesc) ca am avut ocazia sa merg in Germania si sa vad ursi de 500 cai cu turbo facuti in stilul asta combinatii de rieger pe spate cu MTech pe fata.Insa consultand forumurile din afara gen Bimmerforums, Bimmerfest, E36tech/.com, chiar si BMWsyndicat.de vezi un altfel de tuning spre partea de OEM care se pare ca este mai apreciat si mai rafinat.Definitia unui tuning de calitate vine cred prin simplitate.Sper sa nu gresesc si sa nu ma insel.

Cred ca cel mai bun exemplu spre partea asta o poate da in momentul de fata Tibi(nu-l cunosc personal dar pe facebook comunicam)atat cu E36-le de anglia care l-a avut gel gri mat cat si cel visiniu FRG.Demn de laudat si respect mai este Bobo care a avut un E36 318IS EstorilBlau Metallic pe care il stiti sigur.

Pacat ca nu se fac intruniri in Botosani pe marci.Ma refer doar la E36.Presupun ca ar iesi ceva frumos.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 13-08-12, 17:20   #960
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

intotdeauna la un bmw E36 i-a stat frumos cu elemente OEM. probabil pe viitor daca nu dau masina asta va fi urmatoarea schimbare...momentan sunt in stand by pt ca in septembrie s-ar putea sa il ia cineva. cat despre bmw-urile mentionate mai sus cam ai dreptate,ii cunosc personal pe proprietari si chiar merita respect pt ce au facut. asta inseamna sa nu iti bati joc de masina ta. Cu respect!!!!
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -