Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Botosani

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-12, 22:36   #931
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by BT-01-KAW View Post
0758850933 suna-ma si ne vedem...ti-l arat sa il vezi. are filtru sport obisnuit doar ca evacuarea nu e asa groasa. si urla numai dupa ce intra vanosul
Stiu ca sunetul de se aude la tine e scos in majoritatea timpului de filtrul sport conic.Atat ma interesa sa stiu deoarece vroiam firma.Se aude frumos si tare.Insa am observat ca e de vanzare la sectiunea bazar BMW-ul.Pacat.Cu o investitie serioasa iese ceva frumos facut OEM.
Motorul stiu de care este...M52B25 varianta de 170 hp desi e trecut ca 2.3.Motorizare buna.

Spor la vanzare!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 27-07-12, 10:46   #932
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Stiu ca sunetul de se aude la tine e scos in majoritatea timpului de filtrul sport conic.Atat ma interesa sa stiu deoarece vroiam firma.Se aude frumos si tare.Insa am observat ca e de vanzare la sectiunea bazar BMW-ul.Pacat.Cu o investitie serioasa iese ceva frumos facut OEM.
Motorul stiu de care este...M52B25 varianta de 170 hp desi e trecut ca 2.3.Motorizare buna.

Spor la vanzare!
Ms. tot ce ai spus pana acum de motor e corect. nu ai idee cati bani am investit in masina asta, doar ca as vrea sa trec la un seria 5 ceva. asta e singurul motiv pt care o dau. in cazul in care o voi da Iar pretul e negociabi destul de mult
__________________
Nu rade de masina mea. Poate femeia ta e in ea.
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
Old 27-07-12, 11:30   #933
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by BT-01-KAW View Post
Ms. tot ce ai spus pana acum de motor e corect. nu ai idee cati bani am investit in masina asta, doar ca as vrea sa trec la un seria 5 ceva. asta e singurul motiv pt care o dau. in cazul in care o voi da Iar pretul e negociabi destul de mult
Seria 5-ul e ok.Probabil vorbesti de un E39.Sunt curios ce motorizare ai alege.

L.E-Sunt constient ca ai bagat bani destui in ea.Daca nu ma insel masina a avut stock pe ea 1.6/1.8 pe curea, pe urma s-a trecut la un IS varianta care s-a pus pe E30 cea de 136PS si in cele din urma ai ales 2.3-ul.Investitii destul de mari ca sa poti schimba motoarele plus investitiile propriu zise sa o faci de alergat sau de drift.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 28-07-12, 10:14   #934
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Seria 5-ul e ok.Probabil vorbesti de un E39.Sunt curios ce motorizare ai alege.

L.E-Sunt constient ca ai bagat bani destui in ea.Daca nu ma insel masina a avut stock pe ea 1.6/1.8 pe curea, pe urma s-a trecut la un IS varianta care s-a pus pe E30 cea de 136PS si in cele din urma ai ales 2.3-ul.Investitii destul de mari ca sa poti schimba motoarele plus investitiile propriu zise sa o faci de alergat sau de drift.
Masina a avut 2 motoare 1.8I, apoi 1.8IS de pe E30 care avea destui caiuti (locul 1 Vatra Dornei la categoria sa) si in final acest 2.3 la care inca am de lucru. se limiteaza pe la 4500 maxim 5000. poate are cineva idee de ce. Am schimbat pompa de benzina, filtru de benzina, debitmetru, sonde lamda, regulator de presiune, senzor clapeta de acceleratie dar nimik...face la fel. azi schimb rampa de injectoare sa vad daca se intampla ceva. Daca nu mai ramane calculatorul (are soft modificat) si Vanosul. Sper sa ii dau de cap
Cu respect!
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
Old 03-08-12, 12:24   #935
krtush

Stage 1
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 23
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

majoritatea văd că aveți bmw, primiți și un MK3 zgomotos? krtush_ovu
krtush is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 16:14   #936
bcs_bt

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 10
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by krtush View Post
majoritatea văd că aveți bmw, primiți și un MK3 zgomotos? krtush_ovu
nu se poate! daca vrei sa intri in club trebuie sa ai masina de cocalar... te primesc cu mk3 doar daca ai setul complet de accesorii ieftine din bazar!
bcs_bt is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 16:22   #937
krtush

Stage 1
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 23
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

) bună asta.... poi da am un sistem audio o chinezărie Alpine in care am bagat vreo 3-4000 ron, niște jante din tablă ATS de 15” de pe o căruță, iar acum îmi fac spoilerele clean cu plastelină luată și aceea din bazar )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	549006_452571251440063_809159307_n.jpg
Views:	49
Size:	71.4 KB
ID:	2518476   Click image for larger version

Name:	381194_323148274382362_1970739791_n.jpg
Views:	53
Size:	55.8 KB
ID:	2518478   Click image for larger version

Name:	178301_440131436017378_1182651974_o.jpg
Views:	58
Size:	360.1 KB
ID:	2518479  

Click image for larger version

Name:	411802_440131269350728_771132797_o.jpg
Views:	55
Size:	438.4 KB
ID:	2518480  
Attached Images
 
krtush is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 16:27   #938
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

We love haters!
P.S.: La HSD conteaza ce e sub capota...
P.S.2: @bcs_bt: Ne vedem la Vatra Dornei, pe aerodrom! (18-19 aug)
3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 19:04   #939
bcs_bt

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 10
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by 3Xtreme View Post
We love haters!
P.S.: La HSD conteaza ce e sub capota...
P.S.2: @bcs_bt: Ne vedem la Vatra Dornei, pe aerodrom! (18-19 aug)
eu sunt "hater" pt ca majoritatea celor ce au "hsd" in parbriz ii vad in oras turand motorul in gol la bordul unor masini ce stau sa se dezmembreze....
ps: degeaba ai piese "de cursa" sub capota(care sunt cumparate second hand la pret de nimic) daca restul masinii e demna de programul rabla!!
ps2: nu simt nevoia sa imi pierd timpul la curse de genul ca ma simt mai bine... ne vedem pe nordschleife (daca reusesti sa ajungi pana acolo)
bcs_bt is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 19:14   #940
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by bcs_bt View Post
eu sunt "hater" pt ca majoritatea celor ce au "hsd" in parbriz ii vad in oras turand motorul in gol la bordul unor masini ce stau sa se dezmembreze....
ps: degeaba ai piese "de cursa" sub capota(care sunt cumparate second hand la pret de nimic) daca restul masinii e demna de programul rabla!!
ps2: nu simt nevoia sa imi pierd timpul la curse de genul ca ma simt mai bine... ne vedem pe nordschleife (daca reusesti sa ajungi pana acolo)
In primul rand noi asa ne salutam din cand in cand, turand motorul, pentru ca claxonul e pentru cei ce n-au ce tura... Masinile sunt din categoria celor care crezi ca se dezmembreaza (desi nu) din cauza ca noua ne place old-school.
P.S.: Aici se aplica ce am spus mai sus... + Piese cumparate second hand la pret de nimic pentru ca n-are rost sa arunci bani pe piese noi care fac acelasi lucru.
P.S.2: Asa sunt cei care isi cumpara masini de sute de cai sa se plimbe pe bulevard. Nu se obosesc sa le puna la treaba, ci doar sa se laude cu caii ca sa agate cate ceva. Faza cu Nordschleife imi pare ipocrizie maxima... nu are rost sa comentez faptul ca te dai mare ca tu poti si altii nu...

Orice forum are haterii lui. Am vazut ca nu numai la HSD ai comentat in necunostinta de cauza.

Nu are rost sa mai scrii nimic pentru ca oricum nu mai are rost sa iti raspund. Nici prima oara nu am vrut sa scriu, dar am spus ca totusi ar trebui sa fac lumea sa inteleaga cate ore de munca si cati bani au investit baietii in masinile astea, cand stateau/stateam nopti intregi in garaj sa munceasca/muncim. Nu ca altii care isi cumpara masini noi si le duc in service ca se aprinde un bec in bord si se panicheaza.
__________________
Y!M ID: vyxxk (dati add doar daca e nevoie)


3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 19:34   #941
bcs_bt

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 10
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by 3Xtreme View Post
In primul rand noi asa ne salutam din cand in cand, turand motorul, pentru ca claxonul e pentru cei ce n-au ce tura... Masinile sunt din categoria celor care crezi ca se dezmembreaza (desi nu) din cauza ca noua ne place old-school.
poate asa va salutati voi, dar eu nu am vazut niciodata o masina "hsd" mergand normal,ci doar cu motorul turat aiurea... asta ca sa nu mai zic ca ce ai descris tu e o atitudine de cocalar... daca e sa o luam asa nici voi nu aveti ce sa turati ca sunt masini mult mai capabile in orasul asta....

Quote:
Piese cumparate second hand la pret de nimic pentru ca n-are rost sa arunci bani pe piese noi care fac acelasi lucru.
serios? asta crezi tu? si mai ai pretentia ca te pricepi in domeniul auto?

Quote:
P.S.2: Asa sunt cei care isi cumpara masini de sute de cai sa se plimbe pe bulevard. Nu se obosesc sa le puna la treaba, ci doar sa se laude cu caii ca sa agate cate ceva. Faza cu Nordschleife imi pare ipocrizie maxima... nu are rost sa comentez faptul ca te dai mare ca tu poti si altii nu...
nu ma duc pe nordschleife cu masina de sute de cai, ci cu bijuteria mea de 136 de cp (printre altele mai mult sau mai putin puternice), iar de agatat nu mai zic nimic...

in concluzie: vrei sa demonstrezi ceva? ma gasesti pe 27 august pe nordschleife (la nurburgring, daca google e prea complicat pt tine...)
ps: iti recomand sa vii mai devreme ca sa inveti pista, ca eu o stiu deja
bcs_bt is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 21:49   #942
csl_89

Stage 4
 
csl_89's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 221
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

ma lasati l in pace, nu vedeti ca i nou si vai de capu lui... se leaga de toata lumea... nu stie si el cum sa fie bagat in seama... Mai ne si jigneste.... "mai rahatule" cica...
__________________
http://csldetailing.com/
csl_89 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 21:58   #943
bcs_bt

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 10
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by csl_89 View Post
ma lasati l in pace, nu vedeti ca i nou si vai de capu lui... se leaga de toata lumea... nu stie si el cum sa fie bagat in seama... Mai ne si jigneste.... "mai rahatule" cica...
ti-am raspuns deja pe celalt topic, dar iti zic o data si aici poate intelegi mai bine:

eu venisem cu ganduri pasnice, dar cand am vazut ca pe forumul asta sunt numai cocalari si idioti, normal ca am inceput sa va iau la impins vagoane...
iar din ce am vazut nu mai fusese de mult timp activitate aici cata am facut eu in seara asta asa ca puteti sa imi multumiti, copii

ps: daca te simteai exclus, mesajul era general pt toti idiotii care se simt (ca tine): "mai rahatilor!"
bcs_bt is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 22:01   #944
csl_89

Stage 4
 
csl_89's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 221
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

daca puneai intr un post public unde erau multi useri poate generalizam dar asa din data ce ai pus in topicul meu, si discutia era despre mine cred ca nu mai era o generalizare... sau na daca vrei, auziti colegi ai acestui forum ne-a facut pe toti "RAHATI" ...,daca te incanta
csl_89 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 22:04   #945
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Nu vezi ca are numai 136cp? Ce rost are sa te mai complici cu el?
3Xtreme is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -