Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Botosani

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-10, 21:22   #856
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Un articol din monitorul ne da sperante la evenimente ca la Suceava si Iasi
Carrefour vine şi la Botoşani
Actualitate


Carrefour România va deschide în al doilea semestru al anului viitor un hipermarket în Botoşani, dezvoltat de compania Bel Rom Real Estate. „Pe segmentul de hipermarketuri, Carrefour anunţă deja pentru 2011 o nouă deschidere, în centrul comercial Botoşani Shopping Center, în parteneriat cu dezvoltatorii centrului comercial de la Drobeta Turnu Severin, (Severin Shopping Center, deschis deja în august 2010 şi în care este inclus şi hipermarketul Carrefour), Hendrik Danneels şi Piet Van Waes (acţionari ai Bel Rom.)”, se arată într-un comunicat.

Hipermarketul va fi ridicat pe locul fostului complex Pars. Suprafaţa de vânzare a Carrefour Botoşani va fi de 7.000 de metri pătraţi, centrul comercial incluzând şi o galerie cu o arie închiriabilă de 9.500 metri pătraţi. „Va fi primul hipermarket format mare din acest oraş şi astfel, pentru prima dată, locuitorii Botoşaniului vor avea o formă de comerţ modernă cu «totul sub acelaşi acoperiş»”, a declarat Patrice Lespagnol, directorul executiv al Carrefour România.

Pentru acest an, Carrefour mai are programată deschiderea a încă trei noi supermarketuri, pe 15 decembrie la Târgovişte, pe 17 decembrie la Cluj, şi unul la Bucureşti, în zona Berceni.

Carrefour operează în România 23 de hipermarketuri şi 29 de supermarketuri.
Rac3r is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 15:29   #857
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

da,il face,dar parcarea o sa fie subterana...
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 17:42   #858
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

De unde stii ca o sa fie subterana?
3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 00:17   #859
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

http://www.belrom.com.ro/#/developme...oing/botosani/
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 01:25   #860
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

o da underground bussines abia astept
Rac3r is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 05:12   #861
GreenBull

Stage 1
 
GreenBull's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 22
Talking Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Subterana nesubterana eu stiu ca Botosaniul nu e Suceava sau alt oras.Nu cred ca e sigur faptul ca daca avem Carrefour in oras o sa avem si un loc pentru "joaca". Oricum,sper sa fie bine.
GreenBull is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 20:39   #862
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

ce a-ti zice de organizarea unui eveniment de drift pe zapada la ACR? cunoaste cineva pe patronul de la poligon ca sa poata vorbi cu el?
Rac3r is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 20:44   #863
BT 21 RZV

Stage 2
 
BT 21 RZV's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 33
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by Rac3r View Post
ce a-ti zice de organizarea unui eveniment de drift pe zapada la ACR? cunoaste cineva pe patronul de la poligon ca sa poata vorbi cu el?
nu o sa vrea ... am vb sambata cu un instructor de la green club si zicea ca nu e prea de treaba!
BT 21 RZV is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 23:09   #864
GreenBull

Stage 1
 
GreenBull's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 22
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Sa vad ce pot face.Unchiumiu lucreaza la RAR.
GreenBull is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 10:21   #865
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Quote:
Originally Posted by GreenBull View Post
Sa vad ce pot face.Unchiumiu lucreaza la RAR.
Perfect asteptam vesti bune de la tine
Rac3r is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 17:50   #866
GreenBull

Stage 1
 
GreenBull's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 22
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Neseara am sa vorbesc cu el dar am si eu o intrebare: s-a dus cineva,de preferat din club, de preferat chiar capetenia sa ii propuna celui in putere asupra poligonului un eveniment de genul?Ma gandesc ca e mai mult vorba de o negociere.Omu' respectiv sa zicem ca ne da ce vrem: acordu' sa organizam manifestatia auto pe terenu lui...nu cred ca e moca.Adica trebuie sa fie niste conditii cel putin.Cred ca in caz ca apar dificultati ,abia atuncea are rost sa vorbesc, cu posibilitatea sa se rezolve. Eu zic ca daca vreti cat mai curand asa ceva ,cei ce doresc a fi protagonisti ar trebui sa arate implicare si seriozitate. Asa si eu m-am gandit de ce nu se organizeaza treburi deastea decat din an in paste si atuncea cand e ceva gen cum au fost raliurile:ceva formal si nicidecum pentru entertaiment.Ar fi frumos sa se intample si sa nu ramana doar la stadiul de idee.In vreo4 5 ore am sa va zic ce am vorbit.Bafta.
GreenBull is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 19:19   #867
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=9zuyJmjRzTA


Daca va uitati atent in rond, sta un grasun in costum.Din cate imi adu aminte, cand am participat atunci la eveniment asta fiind acu vreo 2 ani in urma parca, a facut gat si a chemat garda de a lasat croitoru ursu fara numere in poligon.Chiar sunt curios daca v-ar lasa.Sau iar sare in scheme cu dume ca nu e gard de jur imprejur si sunt copii care pot sari in fata masinii.Sa aveti bafta in ce va propuneti sa faceti, sa va iasa pasenta!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 21:47   #868
GreenBull

Stage 1
 
GreenBull's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 22
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Da.Asta mi-a zis si unchiumiu,ca am vorbit.Cica nu-l cunoaste personal pe "boss" dar a zis ca is mici sansele sa se intample asa ceva din acelasi motiv pe care la zis si Wilgax.Ca sa faci asa ceva e mult mai complicat.Trebuie facut sub supravegherea politiei ,imprejmuit cu garduletele de la jandarmerie , trebuie sa fie prezenta o ambulanta plus ca terenul practic e inchiriat deci mai si costa pe deasupra.Daca se face asa ceva fara cele precizate mai sus ,o sa se ajunga intr-un caz similar povestit de Wilgax.E imposibil sa fie de neobservat si imposibil sa nu se trezeasca ori paznicii de la ACR sau vreun pensionar plictisit care sa intervina sau sa cheme politia.
In tot Botosani-ul asta chiar nu mai este nici un loc pe care sa se poate "juca" masinutele in afara de ACR?Stiu ca masinile au suspensii sport dar acuma cu zapada depusa oare nu e bine si acolo pe deal chiar langa unitatea militara.Am vazut de multe ori tipi care se invarteau peacolo ,mai ales taximetristii).
GreenBull is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 22:10   #869
Kenzo4Boss

Stage 5
 
Kenzo4Boss's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 331
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

AHO AHO , SALUTARE ALL !! CE SE MAI ANUNTA ? BAIETI DA NU MAI AVETI NUMARULMEU DE TELEFON ? HAI BAFTO DELO
Kenzo4Boss is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 22:16   #870
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: HighSpeedDrivers...numele noului club!!!!!

Discutia de pe forum se poate muta si aici:
https://www.facebook.com/topic.php?ui...3175&topic=255
Rac3r is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -