Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Styling by request - Idei de tuning pt masina ta

Styling by request - Idei de tuning pt masina ta Locul in care masina ta e tunata de membrii 4Tuning. Tu spui ce vrei si noi iti dam ideile!

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-07, 18:40   #1
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Nissan 350Z - pareri

Salut !
Sunt impresionat de diversitatea acestui forum si m-am gandit sa-mi fac si eu accont aici.
Revenind la subiect, saptamana asta imi voi achizitiona un Nissan 350Z din Germania pe care l-am gasit la un super pret (12.000 euro) cu 65.000 de km la bord, am zis ca aceasta masina merita toata atentia mea. Aceasta masina reprezinta visul meu din 2004 si din pacate, sau din fericire abia acum am avut posibilitatea sa mi-o permit.
Avand in vedere ca sunt un impatimit al vitezei si nu numai am decis sa fac niste modificari remarcabile la aceasta masina. Mai precis cred ca mi-as vinde si un rinichi ca sa fac masina asta sa arate demential.
Am concluzie pana acum am vazut 2 kituri de caroserie interesante in ceea ce priveste exteriorul masinii si as dori sa aflu parerea mai multor persoane in aceasta privinta. Primul kit este oferit de firma Veilside (habar nu am de vreun distribuitor in Romania) si al doilea kit este oferit de firma Simoniracing - al carui distribuitor in Constanta la mine este margraf srl parca.
Adresele web sunt : http://veilside.com/veilsideusa/Gall...&F3%20350Z.htm si http://www.simoniracing.com/us/girls.php?car_id=160

As dori mai multe pareri vizavi de acest subiect.
Va multumesc !
QniX is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 22:31   #2
dragos 89

Stage 3
 
dragos 89's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 80
Default Re: Nissan 350Z - pareri

masina asta trebuie neaparat tunarita ,tre sa fii total pe langa ca sa o lasi in varianta stok ,intra p altuning si vezi ca este acolo un kit complet pentru 350Z care mie personal mi sa parut misto tare si daca nu ma insel nici pretul nu era prea mare ,acolo gasesti si eleroane pentru ea si tot ce vrei tu si daca as fi in locul tau cred ca si eu as fi in stare sa imi vand vreun rinichi sau cava ca sa imi prsonalizes o astfel de masina ...bafta si poate recvii cu niste poze nin timpul proiectului si chiar dupa finalizarea lui
dragos 89 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 22:36   #3
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: Nissan 350Z - pareri

Merci mult, m-am uitat si pare interesant kitul, dar vreau ceva radical, adica dupa ce o fac sa se uite lumea ca la statuia libertatii la ea. Si sa fie disponibil in Romania.
Si ai dreptate, masina asta merita sa o faci.

Masina este in acum la imaginile mele asa cum arata acum (adica stock). Cu siguranta ca voi expune aici imaginile ulterioare, dar am nevoie si de un vopsitor super priceput si cum in Ro cam lasa de dorit aceste servicii.......trebuie sa ma gandesc bine pe mainile cui las masina. Daca cunosti sau cunoasteti vreo firma sau vreun super vopsitor, v-as fi indatorat.

Multumesc anticipat.

Last edited by QniX; 22-05-07 at 22:39.
QniX is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 22:48   #4
dragos 89

Stage 3
 
dragos 89's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 80
Default Re: Nissan 350Z - pareri

in constantza nu stiu p nimeni ...in bacau cunosc un vopsitor bun care ar putea sa iti faca si ceva frumos pe ea cu aerograful ...ceva viniluri gen ug 2 ...nu cred ca e nevoe sa iesi din tzara pt un paint job bun ...
dragos 89 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 16:53   #5
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: Nissan 350Z - pareri

Merci, daca poti sa-mi dai si un nr. de tel a respectivului ar fi perfect.
QniX is offline   Reply With Quote
Old 25-05-07, 14:22   #6
dragos 89

Stage 3
 
dragos 89's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 80
Default Re: Nissan 350Z - pareri

nu mai gasesc numarul baiatului ca vad ca ala pe care il aveam eu nu mai e bun...cred ca sia schimbat numarul sau ceva de genu...intra pe un site cu articole de astea de paintjob si cred ca ai sa gasesti si un numar de telefon de la vro firma care se ocupa cu ascev ...cred ca o sa fie ceva ma ump dar si de calitate...la aso masina se merita sa bagi banii in vopsea....bafta
dragos 89 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 11:16   #7
ADDOstreet_racer

Stage 5
 
ADDOstreet_racer's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 641
Default Re: Nissan 350Z - pareri

Quote:
Originally Posted by dragos 89 View Post
nu mai gasesc numarul baiatului ca vad ca ala pe care il aveam eu nu mai e bun...cred ca sia schimbat numarul sau ceva de genu...intra pe un site cu articole de astea de paintjob si cred ca ai sa gasesti si un numar de telefon de la vro firma care se ocupa cu ascev ...cred ca o sa fie ceva ma ump dar si de calitate...la aso masina se merita sa bagi banii in vopsea....bafta
dak vrei un bodykit unikat iti pot lasa un nr de tel iar k vopsitor cred k in cta leo este cel mai in masura ......
ADDOstreet_racer is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 19:01   #8
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: Nissan 350Z - pareri

Lasa-mi pm cu nr. de telefon te rog.
Multumesc anticipat.
QniX is offline   Reply With Quote
Old 08-06-07, 10:21   #9
nookie

Stage 3
 
nookie's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 86
Default Re: Nissan 350Z - pareri

Scuza-ma ca te intreb, dar unde ai gasit 350z in germania cu 12000Euro, ca eu peste tot pe unde am cautat am gasit 350z la minim 19900euro la nemti si 130000km, sau la americani cu aprox 12000euro
nookie is offline   Reply With Quote
Old 08-06-07, 22:29   #10
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: Nissan 350Z - pareri

Masina am gasito in Bochum la un autohaus. Dar oricum am gasit mai multe Z-uri la preturi cuprinse intre 13 si 17 mii de euro in diverse orase la diversi dealeri care le vindeau in regim de consignatie. Daca ai cunostinta de masina si de pret te poti interesa direct de proprietar si apoi poti merge "blat" sa vorbesti direct cu el si mai mult ca sigur iti va face o reducere.

Si ca idee (asta ca sa ma oftic) a fost acum cateva zile o oferta cu un individ din Athena, Grecia care vindea un 350Z 35-th aniversary cu 11500 de euro !!!!!!!!! modelu ala cu 300hp si o gramada de alte chestii pe el. Asta da oferta. Asta care l-am luat are 287HP.

Last edited by QniX; 08-06-07 at 22:31.
QniX is offline   Reply With Quote
Old 08-06-07, 22:53   #11
nookie

Stage 3
 
nookie's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 86
Default Re: Nissan 350Z - pareri

ok, poi atunci bafta, te intrebam deoarece am crezut ca ai dat peste vreo teapa pe net, ca sunt destule...

bafta oricum, sa ai noroc de ea

p.s. sti cumva de ceva site-uri de dealeri care vand in regim de "consignatie"
nookie is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 10:38   #12
Speedos1996

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1
Default Re: Nissan 350Z - pareri

de unde iau program tuning:P?
Speedos1996 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 02:48   #13
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: Nissan 350Z - pareri

Pt speedo ->

Program tuning ?
Uite daca vrei cand o sa-mi vina ceea ce am comandat printre altele este softul de re-flash al ecu (dar la mine vine o data cu sistemul twin turbo de la APS) si ma gandesc ca este special optimizat pt utilizarea unei turbine si softul de management de la pyggy-back (greddy - standalone engine system management) daca te ajuta cu ceva ti-l pot da si tie.


Pt nookie ->
Nu stiu pagini web dar stiu dealeri, daca exista posibilitatea am sa ma interesez de o posibila pagina web sau macar un nr de telefon daca te ajuta cu ceva.

Last edited by QniX; 11-06-07 at 02:52.
QniX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 09:29   #14
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Nissan 350Z - pareri

Quote:
Originally Posted by QniX View Post
Pt speedo ->

Program tuning ?
Uite daca vrei cand o sa-mi vina ceea ce am comandat printre altele este softul de re-flash al ecu (dar la mine vine o data cu sistemul twin turbo de la APS) si ma gandesc ca este special optimizat pt utilizarea unei turbine si softul de management de la pyggy-back (greddy - standalone engine system management) daca te ajuta cu ceva ti-l pot da si tie.


Pt nookie ->
Nu stiu pagini web dar stiu dealeri, daca exista posibilitatea am sa ma interesez de o posibila pagina web sau macar un nr de telefon daca te ajuta cu ceva.

nu Cosmin...el se referea..la un program de tuning virtual ....te-ai agitat degeaba
peter is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 13:27   #15
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Nissan 350Z - pareri

nu ne arati si o poza ceva?
Dimitris is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -