Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Styling by request - Idei de tuning pt masina ta

Styling by request - Idei de tuning pt masina ta Locul in care masina ta e tunata de membrii 4Tuning. Tu spui ce vrei si noi iti dam ideile!

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-07, 12:16   #31
athes

Stage 3
 
athes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 105
Default Re: idei pt. o dacie

Astept niste sfaturi!!! am nevoie de telescoape la masina mea
athes is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 17:58   #32
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: idei pt. o dacie

mie mi-a zis cineva ...
sa o las mai jos ... adik sa tau din suspensia fatza
si pe spate sa pun tot suspensie de fatza din care sa tau.
cat desre consum ink n-ma facut nimic ... desi mi-a zis tot cineva ca s-ar putea sa fie jicloarele
Spark is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 02:55   #33
gdsfd

Stage 2
 
gdsfd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 44
Default Re: idei pt. o dacie

mai athes ... uite o varianta mai tuning .. urmeaza sa pun si una oldschool pe aceeasi poza .. apropo imi place masina .. e frumoasa foc ... sper sati placa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dacia tunata.jpg
Views:	157
Size:	1.45 MB
ID:	340815  
gdsfd is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 14:19   #34
athes

Stage 3
 
athes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 105
Default Re: idei pt. o dacie

Mersi si astept si cealalta varianta acuma lucrez putin pe el trebe sa schimb telescoapele care urmeaza saptamana asta si mai de lucru la frane!
athes is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 19:57   #35
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: idei pt. o dacie

la tine ce se mai aude de mashina ?
Spark is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 21:20   #36
wasted
Honda Driver

Stage 5
 
wasted's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 661
Member of:
[Honda]
Talking Re: idei pt. o dacie

Schimbat telescoape fata , planetara , rezolvat si franele
wasted is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 23:06   #37
athes

Stage 3
 
athes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 105
Wink Re: idei pt. o dacie

Sal,pai in ultima vreme nu prea am avut vreme de scris pe-aici ori sa stricat calculatorul ori alte probleme,astazi am avut botezul la baietelul meu dar am avut mult de lucru la masina cum zice wasted am schimbat planetara fata dreapta,rotule,bucse,cilindru frana spate ambele,burduf etc.in afara de asta mai trebuie sa schimb si un cauciuc fiindca so dus in el sarma aia sau ce-o fi si nam umblat cu ele doar 5000-6000 km o sa fac niste poze mai noi si le pun sus dar asi mai vrea eu multe dar.....na deocamdata problemele mai mari.
athes is offline   Reply With Quote
Old 15-11-07, 19:18   #38
kmykze

Stage 1
 
kmykze's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: idei pt. o dacie

nu am citit tot topicul insa daca nai facut multe la exterior vreau sa-ti propun ceva, cele mai frumoase dacii pe care le-am vazut au fost cele originale la caroserie, as propune jenti mari, aripi si spatiul de la roti modificat pentru a incapea, nu e greu dar necesita timp si perspicacitate, ai putea apela la un tinichigerist pentru a iesi frumos si el va stii si cum sa o modifice astfel incat sa nu afecteze rigiditatea caroseriei, daca vreo sa o lasi nu taia din arcuri sau sa faci cine stie ce artificii pt ca o sa pierzi din stabilitate garantat, folosteste suspensii sport cu profil jos, te costa dar o sa vezi diferenta si in stabilitate si in gropile soselelor romaniei noastre dragi, in rest, vopseaua arata bine in poze, si vad ca e ingrijita, nu pune pe ea stickere sau cine stie ce porkrii, sau eleroane pe spate, o sa arata urat.
La motor daca vrei sai faci ceva punei un filtru sport, dar vezi ca sar putea iarna sa se innece, poate o toba sport, daca ai schimba totul de la galerii pana in spate ar fi perfect, stiu pe cineva care le are schimbate si se aude super, nici k are motor v12 si vb foarte serios, ar merge si un carburator dublu webber :P stiu ca se potrivesc, insa dupaia treb sa mai modifici mai multe ca sati suporte rotatiile si puterea, in fine asta costa f mult si nu cred k tear interesa sa o duci asa de departe.
In final sa vorbim despre interior, uite ce cred eu, un bord de dacie original arata f bine daca este ingrijit, mie mi se pare genial cel de la 1300, aluminiul alcela da f bine, si al tau este misto asa ca daca lai face ca nou ai vedea ce misto arata, in rest sa fie curata casetofonu sa nul pui prin torpedo sau io stiu pe unde km fac taximetristii, se poate atasa chiar sub consola centrala (daca se poate numi asa) si da foarte bine, scaune nush ce ai dar poti pune huse gen imitatii din piele racing tipe, in rest iti urez succes si sanatate baiatului tau. BAFTA!!
kmykze is offline   Reply With Quote
Old 15-11-07, 19:20   #39
kmykze

Stage 1
 
kmykze's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 15
Default Re: idei pt. o dacie

tinichigiu stiu =)) uneori ma uimesc si pe mine insami ) scuze pentru celelalte greseli.
kmykze is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 20:09   #40
athes

Stage 3
 
athes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 105
Default Re: idei pt. o dacie

Probleme ft. mari trebe sa schimb motorul mi so dus blocmotorul si nu stiu de care,de unde sa pun,eventual daca cineva stie ceva sa ma anunte si apropo stie cineva cumva cat costa la RAR daca schimb motorul?
athes is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 06:51   #41
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: idei pt. o dacie

cu ocazia asta cauta un motor 1.6 de nova/papuc ...se omologheaza la rar usor
fiderzen is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 19:03   #42
AG-20-MCA

Stage 5
 
AG-20-MCA's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 991
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: idei pt. o dacie

OLD SCHOOL e ce-l mai potrivit pt masina ta ...simplu si de efect
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	K%C3%A9p%20146_resize[1] copy.jpg
Views:	119
Size:	539.9 KB
ID:	393120  
AG-20-MCA is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 19:56   #43
Turb0_Bt

Stage 2
 
Turb0_Bt's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 67
Default Re: idei pt. o dacie

este in bt o dacie cu stopuri gen lexus stile ... cu bec colorat si cred ca is cumparate ca nu cred ca se pute-au decolora si sa arate ca noi ... ...is destul de faine
__________________
. . .
Turb0_Bt is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 21:15   #44
athes

Stage 3
 
athes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 105
Default Re: idei pt. o dacie

Quote:
Originally Posted by AG-20-MCA View Post
OLD SCHOOL e ce-l mai potrivit pt masina ta ...simplu si de efect
super fain o iesit,mersi oare cum ar sta fara bara in fata si spate? momentan sunt in dilema mare ca nushtiu ce motor sa-mi pun pe masina,defapt nici nu prea gasesc aici in zona in care sa poti avea incredere 100%,unii zic sa-mi pun de 1.6 nova dar chestia ca cutia e de 4 viteze oricum astept idei chiar si oferte.
athes is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 21:17   #45
athes

Stage 3
 
athes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 105
Default Re: idei pt. o dacie

Quote:
Originally Posted by Turb0_Bt View Post
este in bt o dacie cu stopuri gen lexus stile ... cu bec colorat si cred ca is cumparate ca nu cred ca se pute-au decolora si sa arate ca noi ... ...is destul de faine
stopuri clare tip lexus are un baiat din iasi de vanzare 200ron,dar am mai vazut si pe daciaclub cu 150 ron,deci exista si chiar sunt super faine.
athes is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -