Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-15, 11:01   #931
razvyx

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 5
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Multumesc pentru raspuns .

As putea totusi sa vin cu o intrebare ...
De ce atat de mult ?? Mai sus se discuta despre un audi A6 la care pretul era 2400-2800 ron . De ce pentru un golf 4 (muult mai mic) este pretul mult mai mare ??

Stima
razvyx is offline   Reply With Quote
Old 15-02-15, 13:20   #932
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by razvyx View Post
Multumesc pentru raspuns .

As putea totusi sa vin cu o intrebare ...
De ce atat de mult ?? Mai sus se discuta despre un audi A6 la care pretul era 2400-2800 ron . De ce pentru un golf 4 (muult mai mic) este pretul mult mai mare ??

Stima
1. la masina respectiva pretul este dat acum 1 an in urma(tot pe nevazute) si proprietarul spunea ca nu are probleme de tinichigerie.
2. nici masina Dvs. nu am vazut-o doar m-ati intrebat un pret si am incercat sa fac un exercitiu de imaginatie si sa iau in calcul toate defectele caroseriei, astfel iese un pret care sa acopere in general tot.
3.la fata locului , cu masina in fata intotdeauna e altceva, se negociaza altfel caci intotdeauna se poate negocia in ambele sensuri in sus si in jos.
4.aici si oriunde in scris, sunt doar niste costuri orientative care pot sau nu sa reflecte realitatea.
5. Niciodata nu puteti face comparatie cu o alta lucrare deoarece factorii care compun un pret in domeniu, sunt multi si negociabili.
Eu v-am facut un pret orientativ care sa acopere totul la cel mai bun raport pret-calitate, insa pretul se poate face si pe buzunarul clientului pana la o limita (nivel de dezechipare, materiale folosite, numar de straturi aplicate etc.)

Eu mi-am facut datoria si cu respect v-am raspuns cu toate ca e inutil sa ma apuc sa justific estimari de cost prin comparatie.
Cel mai bine este sa discutam cu masina in fata.
In speranta ca raspunsul a fost satisfacator , va doresc o zi cat mai placuta.

Stima.
__________________

Nu cuptorul vopseste masina, ci vopsitorul !
0762.616.715
www.sferautoservice.blogspot.com
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 15-02-15, 14:59   #933
cosminx

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 176
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Salut băieți!m-ar interesa ptr un Ford focus 2001 hatcback un vopsit gri metalizat (exista in unele locuri nițica rugina)!un discount ceva ca sunt la a doua mașină..!

Last edited by cosminx; 15-02-15 at 15:01.
cosminx is offline   Reply With Quote
Old 15-02-15, 19:28   #934
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

In marea majoritate a cazurilor , un vopsitor pe nevazute va da un pret mai mare, pt ca si clientul are obiceiul de a nu descrie exact starea masinii .Cel mai bine pretul se face cu masina la fata locului . E win win
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 15-02-15, 22:10   #935
myk-e

Stage 5
 
myk-e's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Salut, ai PM.
myk-e is offline   Reply With Quote
Old 16-02-15, 06:57   #936
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by cosminx View Post
Salut băieți!m-ar interesa ptr un Ford focus 2001 hatcback un vopsit gri metalizat (exista in unele locuri nițica rugina)!un discount ceva ca sunt la a doua mașină..!
Salut Cosmin, de discount (si inca unul foarte bun) ai beneficiat si la prima masina !
Acum tu stii cum sta treaba trebuie sa vad ca sa nu dam note din burta.
Problema e cu timpul sunt full la ora asta.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 16-02-15, 06:59   #937
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by KAY_ View Post
In marea majoritate a cazurilor , un vopsitor pe nevazute va da un pret mai mare, pt ca si clientul are obiceiul de a nu descrie exact starea masinii .Cel mai bine pretul se face cu masina la fata locului . E win win
In sfarsit cineva cunoscator sau cu capacitate de intelegere mai mare.
Multumiri pentru apreciere.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 18-03-15, 16:40   #938
Viee

Stock
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 1
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Buna ziua! Ma intereseaza si pe mine sa fac la dvs o reparatie la masina. Este vorba despre un Ford Mondeo din 1998, visiniu, la care vreau sa repar pasajele la rotile din spate. A inceput sa intre rugina in ele. Faceti asa ceva? Daca da, unde va gasesc sa vin cu masina sa o vedeti?
Viee is offline   Reply With Quote
Old 23-03-15, 08:45   #939
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by Viee View Post
Buna ziua! Ma intereseaza si pe mine sa fac la dvs o reparatie la masina. Este vorba despre un Ford Mondeo din 1998, visiniu, la care vreau sa repar pasajele la rotile din spate. A inceput sa intre rugina in ele. Faceti asa ceva? Daca da, unde va gasesc sa vin cu masina sa o vedeti?
Buna ziua. Am discutat deja si ramane cum am stabilit.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 11-07-15, 09:49   #940
M.Dan

Stock
 
Join Date: May 2014
Posts: 1
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Salutare, am un Fiat Punto 2002 gri. De ceva vreme caut online oferte tinichigerie, ma intereseaza la un cost rezonabil sa scot la fatza tabla, are mici indoituri pe plafon/capota de la grindina, vopseaua nu este sarita si nu are rugina. in partea din spate la usa portbagaj are jos 2 indoituri chiar deasupra barii. Doresc sa o acopar integral cu autocolant, motiv pt care vreau toata sa fie dreapta, indiferent ca este indreptata tabla sau chituita. Ce metoda ar fi mai ieftina, indreptat tabla sau chituire ? As putea sa va fac o vizita marti/miercuri 14/15.07 sa o vedeti eventual. Presupun ca daca o sa fie cu autocolant nu trebuie si vopsite partile reparate ?
M.Dan is offline   Reply With Quote
Old 13-07-15, 15:24   #941
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by M.Dan View Post
Salutare, am un Fiat Punto 2002 gri. De ceva vreme caut online oferte tinichigerie, ma intereseaza la un cost rezonabil sa scot la fatza tabla, are mici indoituri pe plafon/capota de la grindina, vopseaua nu este sarita si nu are rugina. in partea din spate la usa portbagaj are jos 2 indoituri chiar deasupra barii. Doresc sa o acopar integral cu autocolant, motiv pt care vreau toata sa fie dreapta, indiferent ca este indreptata tabla sau chituita. Ce metoda ar fi mai ieftina, indreptat tabla sau chituire ? As putea sa va fac o vizita marti/miercuri 14/15.07 sa o vedeti eventual. Presupun ca daca o sa fie cu autocolant nu trebuie si vopsite partile reparate ?
Aveti PM.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 30-07-15, 16:14   #942
Mircea_cta

Stage 3
 
Mircea_cta's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 90
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Dupa doi ani inca shiny
Multumesc, baieti!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAG2264.jpg
Views:	203
Size:	1.05 MB
ID:	3112557  
Mircea_cta is offline   Reply With Quote
Old 31-08-15, 09:37   #943
sw33t_boy_91

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 32
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Salut, un pret pentru octavia 2? Multumesc
sw33t_boy_91 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-15, 19:48   #944
guzunmare

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 6
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Buna ziua.
Cat costa vopsire itegrala pt un Ford Focus 2 break facelift, model fabricat intre 2008-2011. Nu e de lucru in plus la tinichigerie, in sesul ca nu a fost lovita (zgarieturi miore, 2-3 indoituri mici de la grindina si cateva urme de usa deschisa, care sunt inevitabile), si are cateva puncte de rugina. Culoarea este negru metalizat (panther black). Se demonteaza plasticele de la exterior de pe masina? De ex am bare logitudiale de fabrica, iar sub ele sunt niste plastice lipite cu banda dublu adeziva... Sau la haion e un ornamet cromat lipit tot cu banda dublu adeziva... Se dau jos? La int se vopseste si partea de prag de sub usa pana la cheder? Lacul cu care se da peste vopsea, ce clasa de rezisteta la zgarieturi are (cat din cat)? Cate straturi de vopsea si cate de lac se dau? Anul trecut in lua a 11-a, mi-ati dat un pret redus datorita unei oferte tot de anul trecut, si a faptului ca sunt din alt oras, dar cu efectuare in martie anul asta datorita incarcarii... Mai e valabil?
guzunmare is offline   Reply With Quote
Old 18-02-16, 13:06   #945
saxon

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

salut
M ar interesa o vopsire integrala(schimb culoare) pt un x5 e70 din 2010 este albastru metalizat inchis si as dori sa o fac albastru long beach.
cu parere de rau nu stiu culorile pe coduri.
saxon is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -