Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-08, 18:23   #31
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Ceva concludent intre timp? AM auzit ca acuma exista firme care fac treaba asta...
eu is offline   Reply With Quote
Old 11-12-08, 20:25   #32
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Pot sa ajut eu cu inmatriculari in Bulgaria !
eMH is offline   Reply With Quote
Old 11-12-08, 21:51   #33
rmg256

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 101
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

O sa te umpli de bani pe vremea asta!!!
Te rog da si detalii daca tot ai intervenit: cati bani cu totul, daca stii taxele de inmatriculare pt fiecare kW putere. Inclusiv pt masinile >120Kw, ca sunt destule si alea si ar fi oricum mai avantajos de inmatriculat in Bulgaria decat in romania cea frumoasa. Spor!
__________________
Opel Astra Coupe Turbo 2001
BMW 525 TDS touring
Suzuki GSXR 750 2001
rmg256 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 00:55   #34
mihai_orlando

Stage 4
 
mihai_orlando's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 248
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Inmatriculez orice autoturism in Bulgaria indiferent de an,capacitate cilindrica, marca etc.
Conditia este sa aiba acte de provenienta si PUTEREA MOTORULUI SA NU DEPASEASCA 120 KW.
Asigur toate actele PROCURA PE TERMEN NELIMITAT PE NUMELE VOSTRU carte,talon,itp,asigurare si carte verde.
PENTRU ORICE INTREBARI,NELAMURIRI SI DETALII MA PUTE-TI CONTACTA PE MESS mihai_orlando (yahoo mess)
mihai_orlando is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 07:34   #35
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

uite,e exact cum a zis orlando
Cine are o nelamurire,sau e curios cum fac eu,ce fac,si cat costa,intra pe mess.
ID-ul meu e r.evo_style !
eMH is offline   Reply With Quote
Old 17-02-09, 18:57   #36
DILO

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

eu inmatriculez orice auto in BULGARIA,cu act de vinzare cumparare si procura generala de folosinta pe numele tau,revizie si asigurare cu carte verde pe 1 an ,dureaza 1 zi si te costa 630-650 E in functie de marimea motorului ,tel 0767161426 CRISTI
DILO is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 00:22   #37
alxbmw

Stage 4
 
alxbmw's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 281
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

MAi bine dai 1000 - 2000 euro pe inmatriculare(asta daca nu scade taxa),sa FI TU Proprietarul e altceva...
Te zgarcesti,dar daca se strica treaba cu bulgaru si pierzi masina ce faci ?
Mai asteapta si cantareste bine Optiunile pe care le ai !
PS: taxa acm pentru masina pe care o detin este 2600Euro si nu m-am gandit nici o clipa sa o inmatriculez la bulgari si sa nu crezi ca pe mine ma dau banii afara din casa .....
__________________
>>>[ Arcade Games ]<<<
alxbmw is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 15:46   #38
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Oricum,ceva imi spune ca a ta are mai mult de 120 kw !
eMH is offline   Reply With Quote
Old 29-03-09, 21:04   #39
InmatriculariBulgaria

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 7
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

buna ziua.

preturi:
- 750 euro inmatriculata pe firma noastra.
- 950 euro inmatriculata pe numele dumneavoastra cu obtinerea rezidentei.

proceduri:
in oricare din variante este inclusa asigurarea pe un an de zile impozitul pe un an de zile procura si toate cheltuielile aferente. transportul autoturismului in bulgaria poarta o discutie separata: 50 euro trecutul vamii pe platforma, 100 euro din ploiesti sau bucuresti, numere de tranzit bulgaresti (valabile 5 zile pe uniunea europeana) 100 euro.

pentru prima varianta va trebui sa ne intalnim, facem contractele, mergem cu actele sa le traducem si sa le depunem la registratura, platim niste taxe si asigurarea (fara a merge cu masina) iar la 2-3 zile va trebui sa mergem cu masina pentru inspectie, obtinerea numerelor, actelor si a procurii. (prezenta dvs nu este obligatorie dar binevenita). in momentul de fata se rezolva totul intr-o singura zi, am spus 2-3 zile pentru ca se poate aglomera.

pentru varianta cu obtinerea rezidentei va trebui sa procurati "card european de asigurari de sanatate" il obtineti de la CNAS (casa nationala de asigurari de sanatate). dupa aceea va trebui sa mergem in bulgaria sa depunem actele pentru obtinerea rezidentei si sa traducem contractele de vanzare-cumparare ale masinii (in comision este inclus contractul de subinchiriere, contractul de colaborare cu firma noastra si deschiderea contului bancar necesare obtinerii rezidentei), dupa doua zile lucratoare vom merge sa ridicam actele rezidentei, vom depune actele pentru inmatriculare si vom plati o parte din taxe si asigurarea, dupa alte 2-3 zile lucratoare vom merge sa facem inspectia masinii si vom ridica numerele si actele (masina fiind inmatriculata pe numele dumneavoastra nu va mai fi nevoie de procura sau vreun alt act aditional). prezenta pentru obtinerea rezidentei este obligatorie. in momentul de fata atunci cand se ridica rezidenta se termina si inmatricularea, am adaugat 2-3 zile pentru ca se poate aglomera.

conditii: puterea masinii sa nu depaseasca 120 kW, greutatea masinii sa nu depaseasca 3,5 tone, masina sa fie importata dintr-o tara membra UE.

daca va hotarati sa optati catre una din variante asteptam telefonul dumneavoastra la 0722433194 sau 0723712369.
www.bgconsult.ro
www.inmatricularibulgaria.ro
www.rezidentabulgaria.ro
www.firmebulgaria.ro

Last edited by InmatriculariBulgaria; 29-03-09 at 21:10.
InmatriculariBulgaria is offline   Reply With Quote
Old 29-03-09, 22:25   #40
ony88

Stage 3
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 86
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Salut.
Cu mai multe detalii referitor la imatricularea oricarui tip de autoturism de orice gen ,indiferent de tara de provenienta a acestuia ma puteti gasi la numarul de telefon 0730.681.814

Asigurari si ItP bulgaria.
In maxim 2 ore
ony88 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-09, 13:20   #41
tonyyyy

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 6
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

in pretul de 450 de euro sint incluse:
toate taxele de inmatriculare:taxa de mediu,rarul,impozitul anual,nr matricole,talonul matricol si cartea masinii,asigurarea obligatorie rca pe un an de zile,carte verde,procura pe termen nelimitat si contract de vinzare cumparare

toate cheltuielile cu inmatricularea autoturismului si actele notariale sint incluse in pretul de 450 euro

asigur platforma pt cine are nevoie pret---150 euro

datre contact: 0767626755

emaile : boss.coco@gmail.com
tonyyyy is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 19:17   #42
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

inmatriculez orice auto in bulgaria.in pretz sunt incluse asigurarea, cartea verde.rar+itp,cvc si procura definitiva..cost anual taxe 120eu.pt masinile sub 125 kw costul este de 550eu 0746180980

Last edited by ovidiu82_n; 28-11-09 at 19:19.
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 15:28   #43
SPIDERTUNING

Stage 4
 
SPIDERTUNING's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 299
Member of:
[RENAULT]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

te pot ajuta eu cu inscrisul pe bg
lasa pm cu detalii te rog
SPIDERTUNING is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 17:03   #44
gigicakent

Stage 3
 
gigicakent's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 125
Member of:
[4Rally]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

ma ajuta cineva aici? https://forum.4tuning.ro/220-consilie...-bulgaria.html
gigicakent is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 13:38   #45
ArMaTaS

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 25
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Informatii :
Locatie : Localitatea Ruse , la 10 km de Giurgiu si 60 km de Bucuresti
Inmatricularea se face pe firma , numele dvs apare pe carte / talon / carte verde
Asiguram transportul pe platforma ( Vama Giurgiu – RAR Ruse )
Nu exista costuri ascunse sau ulterioare .
Se pot incheia inclusiv asigurari si verificari la masinile deja inmatriculate.
Conform legilor romanesti si directivelor europene , cetateanul roman va putea folosi o masina inmatriculata in alta tara pe numele unui rezident din acea tara ( masina inmatriculata pe persoana fizica bulgara ( , pe durata a cel mult 3 luni ( intr-un an )
Masinile inmatriculate in Bulgaria pe firma nu se supun incidentei acestei legi : sunteti delegatul firmei noastre in Romania in scop de afaceri , CIRCULATI LEGAL !!!
Inmatriculari zilnice ( este de evitat decat ziua de luni )
Preturi inmatriculari auto ( in functie de cm3 ) :
Pana in 2500 cm3 – 500 €
Peste 2500 cm3 – 550 €
La a-2-a masina inmatriculata la mine aveti o reducere de 40 €
Transport platforma – 40 € (Vama Giurgiu – RAR Ruse )
Pentru detalii , programari si consultanta va raspund la :
Telefoane :
Vodafone : 0720612521
Cosmote-Frog : 0767513315
Orange : 0746588792
Messenger : inmatriculariruse
Va sfatuim:
- Sa nu aveti incredere in orice oferta care va incanta solicitindu-va sume mai mici de bani.Aveti mari sanse ca ulterior sa descoperiti ca a-ti fost inselati si ca autoturismul dvs. a fost inmatriculat doar pe cateva luni sau chiar mai rau sa fie inmatriculat fictiv si dvs sa detineti de fapt niste acte false
ArMaTaS is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -