Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-10, 12:18   #76
marian_mirea

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 565
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

up!!!
marian_mirea is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 07:22   #77
marian_mirea

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 565
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

up!!!
marian_mirea is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 20:16   #78
www_ionut_ro

Stage 2
 
www_ionut_ro's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 29
Member of:
[VW]
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

salut, un bandou spate pentru un golf4, culoare alb perlat? cam cat m-ar duce? merci!
www_ionut_ro is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 22:03   #79
marian_mirea

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 565
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

cu materiale u totcam 250,300 de roni
cu cabina cu manopera
marian_mirea is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 22:08   #80
www_ionut_ro

Stage 2
 
www_ionut_ro's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 29
Member of:
[VW]
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

man, am zis bandoul, nu toata bara esti sigur ca e 3oo RON? adica inteleg ca e perlat si e mai scumpa treaba dar totusi, e o bucata infima de plastic. ok... nu mai comentez, fiecare pune ce pret vrea!

merci de info!

Last edited by www_ionut_ro; 08-03-10 at 22:18.
www_ionut_ro is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 07:21   #81
marian_mirea

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 565
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

bandoul din bara sau codita, si scz. ma gindeam la eleron .bandoul e vopsibil sau nu?e nou sau a mai fost vopsit?pina in 200 ron
marian_mirea is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 18:44   #82
paintMarcel

Stage 3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 92
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

Quote:
Originally Posted by marian_mirea View Post
bandoul din bara sau codita, si scz. ma gindeam la eleron .bandoul e vopsibil sau nu?e nou sau a mai fost vopsit?pina in 200 ron
Ce naiba Mariane......300 ron? ptr un bandou? de ce nu i-ai cerut la baiat 10 ron?? sa iti fie rusine!!
Bine ca nu a nimerit la mine ca il costa 500 ron!
Ai uitat deviza? ieftin,bun si mult! ....dar stie baiatu-l ca functioneaza cabina ptr. un bandou cat ptr o uscare la o vopsitorie totala?
Stie baiatul cati litri de motorina mananca o cabina intr-o ora??, stie baiatu cati KW consuma motoarele cabinei?.....daca ar sti...........si-ar da seama ca 300 de ron este putin..........
Baiatu ....costurile ptr ce ai spus tu,materiale+cabina+vopsea=cca 200 ron......deci crezi ca e mult 300 ron?
.....Asa ca.........

Last edited by paintMarcel; 09-03-10 at 18:48.
paintMarcel is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 18:51   #83
www_ionut_ro

Stage 2
 
www_ionut_ro's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 29
Member of:
[VW]
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

mama frate, te-am suparat rau, imi cer scuze ). respira putin si revin-o printre noi...

sa stii ca mistourile astea nu-si au niciun rost, vorbeam cu dl Marian, am intrebat, mi-a rapuns, mi-am expus parerea... nu inteleg de unde atitudinea asta agresiva si de unde bagarea asta in seama. ziceai 500, ziceam bafta... e o tara libera, asa ca putin mai calm acolo!

Marian, cer scuze pentru offtopic!
www_ionut_ro is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 19:17   #84
paintMarcel

Stage 3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 92
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

Quote:
Originally Posted by www_ionut_ro View Post
mama frate, te-am suparat rau, imi cer scuze ). respira putin si revin-o printre noi...

sa stii ca mistourile astea nu-si au niciun rost, vorbeam cu dl Marian, am intrebat, mi-a rapuns, mi-am expus parerea... nu inteleg de unde atitudinea asta agresiva si de unde bagarea asta in seama. ziceai 500, ziceam bafta... e o tara libera, asa ca putin mai calm acolo!

Marian, cer scuze pentru offtopic!
Intamplator.....il cunosc pe Marian.........si mai suntem si prieteni.....dar nu asta conteaza......
Dar ce ma deranjeaza pe mine : ti-a zis pretul,ai considerat ca este mult,ok,pana aici nicio problema este totul perfect,fiecare are opinia lui si dreptul de a alege si etc...dar de aici si pana la a incepe cu tevatura ieftina ca este mult si etc etc ca e o bucatica mica si etc.....pai ce facem aici? impui tu preturi,sau ficatul tau ''respira'' cianura din vopsea cumva?.....nu ti-a convenit pretul f bine,dar nu incepe ca este mult si etc,....fiecare isi stie valoarea muncii....hai ca iti fac eu bandoul GRATIS,cu totul al meu........singura conditie este sa stai langa mine cand vopsesc...ce zici?
paintMarcel is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 19:43   #85
www_ionut_ro

Stage 2
 
www_ionut_ro's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 29
Member of:
[VW]
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

Quote:
Originally Posted by paintMarcel View Post
Intamplator.....il cunosc pe Marian.........si mai suntem si prieteni.....dar nu asta conteaza......
Dar ce ma deranjeaza pe mine : ti-a zis pretul,ai considerat ca este mult,ok,pana aici nicio problema este totul perfect,fiecare are opinia lui si dreptul de a alege si etc...dar de aici si pana la a incepe cu tevatura ieftina ca este mult si etc etc ca e o bucatica mica si etc.....pai ce facem aici? impui tu preturi,sau ficatul tau ''respira'' cianura din vopsea cumva?.....nu ti-a convenit pretul f bine,dar nu incepe ca este mult si etc,....fiecare isi stie valoarea muncii....hai ca iti fac eu bandoul GRATIS,cu totul al meu........singura conditie este sa stai langa mine cand vopsesc...ce zici?
imi dai o masca precum a ta si vin maine! nu glumesc!
www_ionut_ro is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 19:49   #86
paintMarcel

Stage 3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 92
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

Quote:
Originally Posted by www_ionut_ro View Post
imi dai o masca precum a ta si vin maine! nu glumesc!
ESTI sigur?deci la fel ca cea pe care o folosesc eu,da?...vezi ca s-ar putea sa nu folosesc masca......
paintMarcel is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 20:36   #87
www_ionut_ro

Stage 2
 
www_ionut_ro's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 29
Member of:
[VW]
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

Quote:
Originally Posted by paintMarcel View Post
ESTI sigur?deci la fel ca cea pe care o folosesc eu,da?...vezi ca s-ar putea sa nu folosesc masca......
hai frate, stau fara masca cat vopseti tu un bandou spate de golf4 , nu e cernobal, hai sa fim seriosi, oamenii lucreaza in conditii si mai grele si nu iau 500RON pe ora...
faci gratis sau nu? ce s-o mai dam cotita daca doar ai zis-o de dragu de a o zice, hai s-o lasam moarta ca-i stricam thread-ul omului!
www_ionut_ro is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 20:48   #88
www_ionut_ro

Stage 2
 
www_ionut_ro's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 29
Member of:
[VW]
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

si in plus nu cred ca tii tu in cabina doar bandoul meu, hai sa fi seriosi mai intra o aripa, o capota, o masina... deci nu iti ocup eu cabina cu bandoul meu de 20cm... culmea!
www_ionut_ro is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 21:15   #89
micul_sofer

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

Ionutz ce faci ma? Si pe aici dau de tine? Mai raspunde si tu la flashuri cand te depasesc.

Nea' Mircea, intamplator il stiu si eu pe Ionutz si vreau sa-i zic ca tocmai am venit de la un amic de-al meu unde mi-am vopsit o aparatoare de noroi de la usa spate. Eu am tras de el sa o vopseasca acum vreo doua zile dar el a zis ca vopseste doar cu programare. Sa fac pana daca mint! Cand l-am intrebat 'Cum adica dom'le cu programare? ' el mi-a raspuns 'Fi antena. Pe criza asta nu prea mai vopseste lumea masini intregi ca nu au bani si m-am reorientat. Vopsesc di tati (chiar asa a zis, e de la Chisinau ce sa-i faci ) dar cu programare. Adica adun mai multi, unu cu o clantza, unu cu un prezon, unu cu un etrier, le bag pe toate in cuptor si le trag o vopsea de culoare uniforma la toate ca e scump kilowatt-ul in ziua de astazi.'

Sa fac pana si pe roata de rezerva daca mint dar jur ca ne-am luat toti piesele de pe jos din cuptor, vopsite in verde Lamborghini. Nu m-am suparat, iar sa fac pana daca mint! De ce? Pentru ca o pata de culoare nu strica niciodata si in plus de asta, cand ne vedem in trafic ne recunoastem imediat. Adevarat, cand o sa ma uit dupa etriere pe la roti, s-ar putea sa busesc pe altul dar nu-i bai, ca mergem di mana la nea Ilie si ne programeaza pi luna viitoare.

Nea Mircea, te-am lasat! Ma duc sa vad ce spatii sunt libere pt un atelier de vopsitorie! Nu de alta dar m-am cam plictisit de job-ul actual si asta pare mai putin stresant. Unde mai pui ca se castiga bine din vopsit prezoane!

Ce zici? Facem un parteneriat? Mie-mi plac provocarile si pari un om de incredere.

Last edited by micul_sofer; 09-03-10 at 21:19.
micul_sofer is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 17:49   #90
marian_mirea

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 565
Default Re: Tinichigerie si vopsitorie, reparam si daune totale/ Bucuresti

io nu stiu despre ce si de cine vb
marian_mirea is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -