Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-08, 12:58   #1
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

-Avand in vedere contextul actual al cresterii taxei auto benefic pt multi este inmatriculatul in Bulgaria.
-Eu am 2 masini inmatriculate in Bg si va anunt ca valoarea acestora este de 30.000 euro. Circul cu ele oriunde in Europa fara a avea probleme.
-Ce contine defapt acest Inmatriculat>?
1. Primul pas este transportul masinii in Bg, care este asigurat.
2. Inmatriculatul propriuzis care se face pe persoana Bulgara.
3. Verificare Tehnica 1 An.
4. Asigurare Carte Verde 1 An.
5. Procura cu drept de circulatie .
6. Contract de vanzare / cumparare.

-La ridicarea masinii din Bg propietarul Roman va trebui sa ma insoteasca pt a merge personal in fata notarului.
-In pret este inclus si transportul catre Bucuresti.
-Inmatricularea se poate face pt orice autoturism cu provenienta din spatiul CE si nu depaseste 3, 5 tone si un motor mai mare de 120 KW/ 163 Cp
-Am inmatriculat in acest an peste 35 de autoturisme si nu am avut probleme decat la una singura care a iesit furata la verificarile facuta de autoritatile Bulgare.
-Perioada in care masina sta in Bulgaria este de 2-5 zile lucratoare.
-Pentru orice intrebari sau detalii va stau la dispozitie.
-PRETUL PT INMATRICULARE SI TRANSPORT INCLUS ESTE DE 950 Euro.
-Un pret mai mic decat acesta este riscul dumneavoastra de a primi in schimb actele la vre o drujba sau masina de spalat. Eu raspund fata de corectitudinea inmatricularii vehiculelor dumneavoastra.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA

Last edited by F_L_R; 04-02-09 at 09:39.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 21:29   #2
kim99ab

Stage 4
 
kim99ab's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 268
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

Salut!sunt interesat,lasa-mi un numar de telefon te rog.
am un bmw 325 td 88kw (parca).
kim99ab is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 08:11   #3
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

Ai numarul de telefon in semnatura mea.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 16:31   #4
frot2002

Stage 5
 
frot2002's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 437
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

cine va fi proprietarul in acte, dupa inmatriculare?
unde se vor face apoi ITP-ul si asigurarea obligatorie?
frot2002 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 16:52   #5
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

Quote:
Originally Posted by frot2002 View Post
cine va fi proprietarul in acte, dupa inmatriculare?
unde se vor face apoi ITP-ul si asigurarea obligatorie?
Propietarul in acte este persoana bulgara. Tu ai procura de a circula si a face orice cu masina mai putin de a o vinde legal. Pe langa procura ai si contract de vanzare cumparare facut tot la notariat. Itp ul si asigurarea se vor face odata pe an la Ruse iar eu voi insoti toate persoanele la plata imp/ asig / itp , binenteles persoanele la care am facilitat eu inmatricularea.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 18:05   #6
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
Propietarul in acte este persoana bulgara. Tu ai procura de a circula si a face orice cu masina mai putin de a o vinde legal. Pe langa procura ai si contract de vanzare cumparare facut tot la notariat. Itp ul si asigurarea se vor face odata pe an la Ruse iar eu voi insoti toate persoanele la plata imp/ asig / itp , binenteles persoanele la care am facilitat eu inmatricularea.
iar proprietar fiind bulgarul poate veni in parcare sa`mi ridice masina ? ca este a lui daca este proprietar in acte , inteleg bine ?
Vladz is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 20:42   #7
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

-Prietene sti ceva.....inmatriculeaza in Romania nu te obliga nimeni sa inm in Bg. Odata ce ai procura sa faci ce vrei cu ea pe termen nelimitat masina este a ta , pe langa asta, ai si contract de vanzare ca sa fi sigur ca nu ti ia nimeni fierul din fata blocului.....asta in cazul in care nu ai in posesie vre un S65AMG.....
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 06:07   #8
frot2002

Stage 5
 
frot2002's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 437
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Prietene sti ceva.....inmatriculeaza in Romania nu te obliga nimeni sa inm in Bg. Odata ce ai procura sa faci ce vrei cu ea pe termen nelimitat masina este a ta , pe langa asta, ai si contract de vanzare ca sa fi sigur ca nu ti ia nimeni fierul din fata blocului.....asta in cazul in care nu ai in posesie vre un S65AMG.....
corect,

caz in care ai avea banii de taxa.
eu unul o sa mai astept vreo 3 luni, o sa ii pun iar nr de germania si daca nu se intampla nimic pana atunci, poate boc, daca stolo nu a vrut sa ramana sa faca ceva cu taxa, o sa incerc varianta bulgaria.
frot2002 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-08, 08:58   #9
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

susssssssssssssss
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 15:55   #10
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

Susssssssssssssss
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 27-12-08, 13:59   #11
C180

Stage 5
 
C180's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,253
Member of:
[VW]
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

de ce nu spuneti adevaru la oameni ....

intradevar masina inmatriculata in bulgaria se inmatriculeaza numai pe o persoana care are cetatenie bulgara ....procura aceea este egala cu 0 ....deoarece oricine face o procura cuiva poate foarte frumos ca a 2 zi sa o anuleze ...procura nu are valoarea unui act de vanzare-cumparare ..si are val ca acea persoana imputernicita sa se foloseasca de acel drept (in caz de fata de masina ) este un fel de leasing numai ca acii e tu cumperi masina si proprietar pe masina ta e bulgaru ///inca odata zic procura nu tine loc unui act de vanzare cumparare nu exista procura de vanzare cumparare ci doar procura speciala ....lucrez cu aceste acte si stiu despre ce este vb ....
__________________
http://www.webdesign.ga Web design profesional
C180 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-08, 14:07   #12
OltcitPower

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 565
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
6. Contract de vanzare / cumparare.

eu vad ca se face si contract de vanzare-cumparare, contract care imi ofera drepturile depline asupra masinii. Happy ending!
OltcitPower is offline   Reply With Quote
Old 27-12-08, 22:28   #13
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

-C180 citeste tot ce am scris. Noi majoritatea nu lucram cu acte precum lucrezi tu , dar asta nu ne face sa nu stim ce trebuie facut, atata timp cat garantez pt serviciul facut si pt autoturism cat sta pe teritoriul Bulgariei. Precum am scris mai sus am 2 masini pe numere Bulgare in valoare de 30000 Euro , ce ar trebui sa fac? Refuz sa platesc acum 9000 Euro pt una doar sa am numere cu B in fata . Majoritatea autoturismelor inscrise de mine in Bg cu greu depasesc 3000E
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 27-12-08, 23:43   #14
C180

Stage 5
 
C180's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,253
Member of:
[VW]
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

nu am zis in nume de rau respect treaba care o faci tu ..dar incaodata spun ca o procura nu are valoarea unui act de vanzare cumparare ...nu poti sa faci si procura si act de vanzare cumparare in acelasi timp ..asta am spus ...de ex daca iau o masina ca re costa 20000 euro si vreau sa o inm pe bulgaria as dori sa am toate drepturile acelei masini nu doar sa o pot conduce ...(iar ca un sfat te poti trezi odata ca cineva anuleaza procura si da masina furata ..ce faci atunci ai platesti tu masina celui care a inm in bulgaria ?) asta vreau sa spun ca se pot gasi alte metode mai legale si care sa aiba mai multe drepturi asupra unui bun (mobil sau imobil) decat o procura ...succes cu afacerea ta ....
C180 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-09, 16:22   #15
bmw_men78

Stage 5
 
bmw_men78's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 342
Default Re: INMATRICULEZ BULGARIA (SERVICIU COMPLET).

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Avand in vedere contextul actual al cresterii taxei auto benefic pt multi este inmatriculatul in Bulgaria.
-Eu am 2 masini inmatriculate in Bg si va anunt ca valoarea acestora este de 30.000 euro. Circul cu ele oriunde in Europa fara a avea probleme.
-Ce contine defapt acest Inmatriculat>?
1. Primul pas este transportul masinii in Bg, care este asigurat.
2. Inmatriculatul propriuzis care se face pe persoana Bulgara.
3. Verificare Tehnica 1 An.
4. Asigurare Carte Verde 1 An.
5. Procura cu drept de circulatie .
6. Contract de vanzare / cumparare.

-La ridicarea masinii din Bg propietarul Roman va trebui sa ma insoteasca pt a merge personal in fata notarului.
-In pret este inclus si transportul catre Bucuresti.
-Inmatricularea se poate face pt orice autoturism cu provenienta din spatiul CE si nu depaseste 3, 5 tone si un motor mai mare de 120 KW/ 163 Cp
-Am inmatriculat in acest an peste 35 de autoturisme si nu am avut probleme decat la una singura care a iesit furata la verificarile facuta de autoritatile Bulgare.
-Perioada in care masina sta in Bulgaria este de 2-5 zile lucratoare.
-Pentru orice intrebari sau detalii va stau la dispozitie.
-PRETUL PT INMATRICULARE SI TRANSPORT INCLUS ESTE DE 800 Euro.
-Un pret mai mic decat acesta este riscul dumneavoastra de a primi in schimb actele la vre o drujba sau masina de spalat. Eu raspund fata de corectitudinea inmatricularii vehiculelor dumneavoastra.


imi expira revizia si asig in bg, cat ma costa sa le fac iar? stau in buc. mutltzam!!
bmw_men78 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -