Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 24-07-06, 12:52   #886
Vibe
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Vibe's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,508
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Diverse poze/filme

Domnu' comisar nu va mai enervati )
Vibe is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:02   #887
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse poze/filme

masina mea, o vei vedea...dar nu e asa vedeta. si altii au tot vrut s ao vada si au vazut-o! da, la matiz nu prea ai ce face. doar sa il vinzi sa iei altceva de banii aia. dar atsa e alta idee. si cu kitul turbo si 3000 de euro nu imi scoti mie fumul din cap..daca la asta te referi. ca pana pui tu turbo la matiz, la a mea deja ajung mai sus (exemplu vezi pe forum zGb ). exteriorul la BMW ala mi se pare putin kictsh. ce e frumos la un seria 3 vezi Alpina, etc, firme d-astea consacrate, plus ca unui serie 3 in 4 usi nu ii sta bine asa extrem facut cu multe articifii. parerea mea . nu am zis ca sunt expert in tuning. cel putin nu in cel extern. eu sunt pt standard la ext si rau la motor si tinuta de drum.
pai bine niste jante si suspenie. dar la matiz eu l-as lasa cat de standard se poate. nu ii sta bine asa suparat. adica jante e destul. si ale tale sunt dragute. deci mai bine de banii aia pun si iau altceva. asta e ideea.
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:04   #888
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Diverse poze/filme

Quote:
Originally Posted by djvibe
Domnu' comisar nu va mai enervati )
nu ma enervez frate dar vad ca baiatul deja a trecut la amenintzari,ca vb pe alt ton,bag de seama ca pe forumul asta daca esti baiat bun esti luat de prost....o sa schimbam placa[bineintzeles doar ptr unii]tu ai vazut bmw-ul care l-am pus la masini tari?si de ala a zis ca e tot kich...las-o in pm daca si ala mai e naspa e clara treaba cu baiatul asta,sufera de sindromul''seby''....:d
tocmai asta era si ideea sa fac un matiz sa arate mai deosebit ptr ca fff putzin reusesc sa faca asta.....cat despre kitul turbo si cei 100 de cai la 700 si ceva de kg va da clasa la multe masini....dar asta era doar in stadiul de proiect......crezi ca imi era greu sa il vand sa imi iau un golf2 g60 de 160 cai stock si cu inca 1000 de euro sa rupa mai tot ce misca?ideea se concentra in jurul matizului....asta era shmenu..
__________________

Last edited by T@zMania; 24-07-06 at 13:07.
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:11   #889
fietel

Stage 2
 
fietel's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 27
Default Re: Diverse poze/filme

eu ii au dreptate lui wrc. ae un golfete super. matizul pina una alta.. pas. e ca si cum ai scrie turbo sport pe dacie, parerea mea... hic!
fietel is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:13   #890
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Diverse poze/filme

Quote:
Originally Posted by fietel
eu ii au dreptate lui wrc. ae un golfete super. matizul pina una alta.. pas. e ca si cum ai scrie turbo sport pe dacie, parerea mea... hic!
fratzilor am spus-o si o repet:nu am vrut decat sa o faca sa para ''fioroasa'',doar sa para ptr ca matizul nu este si nu va fi decat o masina de orash....pe ce lume traitzi ?nu stie nimeni sa citeasca?cititzi toate posturile si pe urma comentatzi pana atunci incercatzi sa va abtzinetzi....merci
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:14   #891
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Diverse poze/filme

stii ce ma mira ca tocmai tu care iubesti masinile mici si modele vechi care au facut istorie spui asta.....aici era vb doar de design exterior....
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:22   #892
Gykutzu si atatt

Stage 5
 
Gykutzu si atatt's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 313
Default Re: Diverse poze/filme

Sincerr pica f bine dungile,ii da un aer mai racing chiar dak nu e f puternica masina!Il admir ca a vrut sa aiba un matiz mai altfel decat restu'!!
__________________



ThE OnLy ThInG To FeAr,
Is RuNnInG OuT Of BeEr!!

[B]Oficial Member Of Drink Team Coltz!!
Simpatizant M.U.L.G.A & S.O.R.S.A
Gykutzu si atatt is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:22   #893
fietel

Stage 2
 
fietel's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 27
Default Re: Diverse poze/filme

pai le iubesc originale
nu am sa scriu abarth pe al meu cand saracu e fiat 500 chior... iete o poza-doo cu el de ieri si nici nu as face dungi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PICT0005.JPG
Views:	34
Size:	48.5 KB
ID:	129745   Click image for larger version

Name:	PICT0016.JPG
Views:	38
Size:	42.6 KB
ID:	129746   Click image for larger version

Name:	PICT0017.JPG
Views:	34
Size:	37.1 KB
ID:	129747  

Click image for larger version

Name:	PICT0020.JPG
Views:	37
Size:	57.4 KB
ID:	129748   Click image for larger version

Name:	PICT0021.JPG
Views:	39
Size:	75.0 KB
ID:	129749   Click image for larger version

Name:	PICT0023.JPG
Views:	37
Size:	48.2 KB
ID:	129750  

fietel is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:27   #894
fietel

Stage 2
 
fietel's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 27
Default Re: Diverse poze/filme

si apropo.. caranu e roshu pt ca nu am avut vopsea neagra la spray si nici bani, cadranul e facut cu pensula, desi as fi putut sa il fac pe calculator
fietel is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:46   #895
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,816
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse poze/filme

Taz ...... un turbo din asta vrei sa pui pe Matiz?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Bradenton%20140.jpg
Views:	37
Size:	91.0 KB
ID:	129785   Click image for larger version

Name:	Bradenton%20142.jpg
Views:	32
Size:	77.3 KB
ID:	129786  
dragos2900 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:56   #896
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse poze/filme

deci asta e super tare!! tot eu am trecut la amenintari! unde te-am amenintat??? nu te cunosc, nu am cum sa te iau de prost..daca la asta te refereri. e prima data cand vorbim! si cel cu amentari vad ca etsi tu. deci te rog mult. eu doar am zis sa folosesti alt ton ca nu stii cu cine vorbesti (daca asta e amenintare...atunci ....). ai cerut parerea, mi-am dat parerea. daca nu etsi de acord, nu o lua in seama, sau mai intreaba lumea. fa un topic...
daca ai de gand sa o tii in jigniri cu sindromul SEBY (am o banuaiala), atunci o sa aflu cine e seby asta si de ce sindrom sufera si o sa vad comparatia cu el..

ps: ce legatura are matizul cu modele mici care au facut istorie? el a facut istorie doar in Ro.
ps2: fiatul asta e marfa. ma rog de om de juma de an sa ma plimbe.
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 13:59   #897
fietel

Stage 2
 
fietel's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 27
Default Re: Diverse poze/filme

bre azinoapte pusai motoru
azi tre sa mearga...:d asa ca soon my friend, very soon
fietel is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 14:01   #898
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Diverse poze/filme

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc
deci asta e super tare!! tot eu am trecut la amenintari! unde te-am amenintat??? nu te cunosc, nu am cum sa te iau de prost..daca la asta te refereri. e prima data cand vorbim! si cel cu amentari vad ca etsi tu. deci te rog mult. eu doar am zis sa folosesti alt ton ca nu stii cu cine vorbesti (daca asta e amenintare...atunci ....). ai cerut parerea, mi-am dat parerea. daca nu etsi de acord, nu o lua in seama, sau mai intreaba lumea. fa un topic...
daca ai de gand sa o tii in jigniri cu sindromul SEBY (am o banuaiala), atunci o sa aflu cine e seby asta si de ce sindrom sufera si o sa vad comparatia cu el..

ps: ce legatura are matizul cu modele mici care au facut istorie? el a facut istorie doar in Ro.
ps2: fiatul asta e marfa. ma rog de om de juma de an sa ma plimbe.
vad ca deja o dam in sf-uri....hai sa o lasam asa cum a cazut.....vb cand ne vedem..bafta
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 14:01   #899
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,816
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse poze/filme

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc
si cel cu amentari vad ca etsi tu. .
Borfas din Sud....
dragos2900 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-06, 14:01   #900
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Diverse poze/filme

Quote:
Originally Posted by Gykutzu si atatt
Sincerr pica f bine dungile,ii da un aer mai racing chiar dak nu e f puternica masina!Il admir ca a vrut sa aiba un matiz mai altfel decat restu'!!
10x....merci man..
T@zMania is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -