Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-11-08, 11:59   #8776
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

sangele de racer fierbe in tine tazule..)) asa mah.........

eu zic sa il lasi in pace ca poate o scapa in posada si eu nu mai am bani de cauciucuri pt burn,cerce ...bani pt poze de pus pe masina....))))
__________________



contact 0766-671407

Last edited by jakal; 15-11-08 at 12:01.
jakal is offline  
Old 15-11-08, 12:04   #8777
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by CobraArt View Post
Vreau si eu sa diseara cu Basul,aseara am tinut legatura cu Jakalul,dar am ajuns prea tarziu in Ploiesti,deja mai erau doar cativa la pacanele cand am ajuns eu pe la 1:30-2:00.
ma bag si eu cu tine tigane....
jakal is offline  
Old 15-11-08, 12:16   #8778
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

se intrevede etapa !
Skma is offline  
Old 15-11-08, 12:38   #8779
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by Skma View Post
se intrevede etapa !
Bengy_BLS is offline  
Old 15-11-08, 13:10   #8780
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
bass te provoc cu o masina la jumatatea puterii tale!!!
traseularaul rece-primul radar la iesire posada[spre comarnic...]deci practic pe posada.......cursa contra cronometru.om la plecare,om la sosire ca martori,ne dam pe rand...
si ca sa fie si mai interesant punem si ''ceva '' la mijloc
cursa practic e pe coborare,aici vedem soferia si starea tehnica a masinii.ce zici te bagi?si e si mai aproape de brasov,nu mai trebuie sa vii pana la ploiesti
multa bafta
Taz-ule, pe coborare nu vezi care e mai bun. Pe urcare, ca acolo trage masina cum trebuie. La coborare o sa nenorocitzi discurile si placutzele de frana si va ducetzi de rapa... Acelasi traseu, dar pe urcare!

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
ps.cu vr-ul ar trebui sa mai incerci,ceva nu a fost in regula aseara cu masina lui donu....dar winning is winning
astept un raspuns
Exact! Wining is wining!
Frate, VR6-le e descultz. Scartzai toata trapta 1 si jumate din a doua... Nu punt toata puterea jos ca am gumele tip "Marcel Pavel". Asta e singura problema!
Despre etapa asta care urmeaza discutam diseara!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 15-11-08, 13:23   #8781
kok-206

Stage 2
 
kok-206's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 52
Default Re: Diverse discutii

care sunteti pe aici?
kok-206 is offline  
Old 15-11-08, 13:48   #8782
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Diverse discutii

gume tip Marcel Pavel , prea penala faza ) nu mai pot de ras
Bengy_BLS is offline  
Old 15-11-08, 13:59   #8783
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
bass te provoc cu o masina la jumatatea puterii tale!!!
traseularaul rece-primul radar la iesire posada[spre comarnic...]deci practic pe posada.......cursa contra cronometru.om la plecare,om la sosire ca martori,ne dam pe rand...
si ca sa fie si mai interesant punem si ''ceva '' la mijloc
cursa practic e pe coborare,aici vedem soferia si starea tehnica a masinii.ce zici te bagi?si e si mai aproape de brasov,nu mai trebuie sa vii pana la ploiesti
multa bafta
ps.cu vr-ul ar trebui sa mai incerci,ceva nu a fost in regula aseara cu masina lui donu....dar winning is winning
astept un raspuns
Ma inscriu si eu in cursa asta...:P dar cu Golful ca are 80 cai sa fim acolo ca puteri )
bobiMOM is offline  
Old 15-11-08, 14:01   #8784
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
bass te provoc cu o masina la jumatatea puterii tale!!!
traseularaul rece-primul radar la iesire posada[spre comarnic...]deci practic pe posada.......cursa contra cronometru.om la plecare,om la sosire ca martori,ne dam pe rand...
si ca sa fie si mai interesant punem si ''ceva '' la mijloc
cursa practic e pe coborare,aici vedem soferia si starea tehnica a masinii.ce zici te bagi?si e si mai aproape de brasov,nu mai trebuie sa vii pana la ploiesti
multa bafta
ps.cu vr-ul ar trebui sa mai incerci,ceva nu a fost in regula aseara cu masina lui donu....dar winning is winning
astept un raspuns
ba ma lasi drack....
pana acum te bateai la consum acum vrei posada pe coborare....
park erau curse de 400m
si bonu are dreptate...pe urcare nu pe coborare....
dar acum sti ce faci u?.....ai vaz punctele slabe la masina mea si vrei sa profiti de ele.....dar dak vrei ne dam si pe posada......dar nu stiu cand gasesti u posada libera....asa k .....
si vis a vis de cursa cu bonu....tot respectul pt el...a venit mi-a strans mana si a recunoscut k am castigat.....dar voi incercati sa o scoateti k ba nu are aia ba pe cealalta....
pana acum radeati k nu am directie etc....crezi k eu am o suspensie mai buna si cauciucuri mai bune? si pe mine nu m-ai vaz k masina patineaza dupa 4000rpm?
hai sa fim seriosi...
mai aveti sa ma puneti sa ma dau pe macadam sau pe zapada....
chiar pe patine se dacareva cu mine?
ph88bas is offline  
Old 15-11-08, 14:04   #8785
kok-206

Stage 2
 
kok-206's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 52
Default Re: Diverse discutii

inainte sa va duceti pe posada , sa faceti poligonul de cateva ori...mai soferilor
kok-206 is offline  
Old 15-11-08, 14:08   #8786
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

pana acum era care trece primul 400m...acum o dam in soferie ....consum....curbe..plm
hai sa vedem care face si distributie mai repede in buc cu un microbuz...si nu sprienter etc...cu TV-ul frate....deci astea sunt baliverne
ph88bas is offline  
Old 15-11-08, 14:11   #8787
kok-206

Stage 2
 
kok-206's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 52
Default Re: Diverse discutii

se extinde discutia si pe alte subiecte...o sa devina forumul asta ...National Geo sau Discovery . o sa vb de animale si de green peace
kok-206 is offline  
Old 15-11-08, 14:25   #8788
CobraArt

Stage 5
 
CobraArt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,026
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Diverse discutii

Din pacate ursul este avariat din cauza unui dobitoc care a intrat in mine,eram pe sens unic si a intrat pe interzis.
End of the storY.
CobraArt is offline  
Old 15-11-08, 14:42   #8789
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
ba ma lasi drack....
pana acum te bateai la consum acum vrei posada pe coborare....
park erau curse de 400m
si bonu are dreptate...pe urcare nu pe coborare....
dar acum sti ce faci u?.....ai vaz punctele slabe la masina mea si vrei sa profiti de ele.....dar dak vrei ne dam si pe posada......dar nu stiu cand gasesti u posada libera....asa k .....
si vis a vis de cursa cu bonu....tot respectul pt el...a venit mi-a strans mana si a recunoscut k am castigat.....dar voi incercati sa o scoateti k ba nu are aia ba pe cealalta....
pana acum radeati k nu am directie etc....crezi k eu am o suspensie mai buna si cauciucuri mai bune? si pe mine nu m-ai vaz k masina patineaza dupa 4000rpm?
hai sa fim seriosi...
mai aveti sa ma puneti sa ma dau pe macadam sau pe zapada....
chiar pe patine se dacareva cu mine?
sa intzeleg ca imi refuzi provocarea?posada e libera noaptea tz.....daca nimeresti masina pe traseu,asta e ,ghinionul sau norocul celuilalt....eu am facut o provocare serioasa,ma asteptam sa primesc un raspuns serios....se pare ca tot la stadiul de misto ai ramas.....
sa intzeleg ca nu te simtzi bazat pe masina sau pe tine?
eu am facut o propunere pertinenta,unde puterea masinii nu conteaza cel mai mult,ci felul in care stii sa o exploatezi la maxim pe viraje....intzeleg ca ai refuzat.motivul?nu acceptzi decat cursele pe care esti sigur ca le castigi?


bobi cat mai curand facem nebunia,facem si pe urcare si pe coborare...vb si stabilim ce si cum
ps. basule faci brasovul des,sa intzeleg ca tzie frica pe serpentine?
__________________

Last edited by T@zMania; 15-11-08 at 14:52.
T@zMania is offline  
Old 15-11-08, 14:44   #8790
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
vis a vis de cursa cu bonu....tot respectul pt el...a venit mi-a strans mana si a recunoscut k am castigat.....dar voi incercati sa o scoateti k ba nu are aia ba pe cealalta....
pana acum radeati k nu am directie etc....crezi k eu am o suspensie mai buna si cauciucuri mai bune? si pe mine nu m-ai vaz k masina patineaza dupa 4000rpm?
hai sa fim seriosi...
mai aveti sa ma puneti sa ma dau pe macadam sau pe zapada....
chiar pe patine se da careva cu mine?
Frate, masina lu BASu, chiar fuge. Tot respectul pentru om si pentru masina lui. I-am zis aseara si ii zic si acum aici, unde vede toata lumea. A tinut piept la o greamada de glume si mistouri si pana la urma a demonstrat ce poate masina lui. Bravo lui! Nu ma cac pe mine. Stiu sa si pierd. Nu bag mana in foc ca daca imi iau anvelope n-o sa fie foarte aproape de mine si asa, insa stiu foarte bine cum sta masina mea pe drum cu anvelope bune.
Intr-adevar, nici eu nu mai am anvelope. Omul m-a prins pe pedala exact cand e asfaltul asa cum e... E rece si eu nu am anvelope. Masina mea se comporta acum pe drum exact asa cum face si pe ploaie. Patineaza mult.
O sa vedem la primavara ce se mai intampla.

Despre discutia asta cu cursa pe traseu virajat, e destul de riscant fiindca n-o sa fie traseul liber. Pozada e pacatoasa si daca n-ai experienta ca lumea si nu sta masina bine pe suspensii, buchsaraie, frane si anvelope o d-ai de parapetzi sau mai rau, o pui d-a latu' in fatza vreunui tir sau te duci de rapa.
Eu cred ca indemanarea asta e doar o ambitie pe care putem s-o punem in practica atunci cand va tine si vremea cu noi. Voi nu vedeti ca si la VTM s-a inchis sezonul? Cred ca baietii stiu mult mai bine cum sta treaba si cred ca sunt mai pregatiti decat noi decat cu vreo 80 la %. Parerea mea e ca ar trebui sa stam cuminti.

Iar daca e vorba sa ne dam cu BASu pe patine... hai sa ne gasim alte lucruri de facut. Omul chiar e sportiv de performatza la capitolul asta.

Hai sa trecem la treburile noastre.
Cine merge maine la Braila? Sunt vreo 200 km pana acolo.
Programul este aici.

Locul desfasurarii:
1.Sos Baldovinesti (Soroli) (etapa accelerare ¼ mila)
Data desfasurarii: 16.11.2008
2.Adresa secretariatului
a) 10.30 – 12.30 sos Baldovinesti
3.PROGRAM
duminica 16.11.2008
• ora 10.30 inceperea inscrierilor pentru etapa de accelerare 402m (competitia se va desfasura pe sos Baldovinesti, de la peco Soroli, catre sos de centura)
• ora 12.30 SISTAREA INSCRIERILOR (insist in disciplina sportiva)
ora 13.00 ora preconizata de incepere a competitie
se vor face curse pe clase si LA LIBER
inscrierile pentru "liniute", se vor face la locul faptei, incepand cu ora 10.30
grupele de participare sunt cele de la Legal Racing
se acorda cupe si diplome pentru locul 1 la fiecare grupa
4.Dupa terminarea concursului, pana la festivitatea de premiere se vor putea efectua curse "la liber" DOAR INTRE PARTICIPANTII LA COMPETITIE

Cei care vor sa mearga maine, eu cred ca plecarea ar fi bine sa se faca in jur de ora 9:00 de la MOL-ul din Bereasca din dreptul reprezentantei DI-BAS (Opel).
BAS-Opel... (ma tu nu cumva ai facut vreo combinatzie cu astia?)
DONU' is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -