Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-01-11, 18:28   #526
SpargeMonopolul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

O actiune locala, nu are prea mari sanse de reusita,
blocarea TUTUROR benzinariilor nu este fezabil, unii dintre noi chiar au nevoie de masina zilnic!, oricum nu poti sa le blochezi pe toate,este nevoie de organizare!

CE VREM ?

vrem benzina la 3.8 RON/litru[/COLOR]

CUM VOM OBTINE ASTA ?

[COLOR="Red"]NU MAI ALIMENTAM DE LA PETROM/OMV/PETROMv

NU INTRA INTR-O BENZINARIE PETROM,OMV, PETROMv PANA CAND PRETUL NU VA FI 3.8 RON LA POMPA!

Afisati pe geamul masinii :

Vreau Benzina/Motorina la 3.8!

EU NU ALIMENTEZ DE LA PETROM,OMV, PETROMv!

NU 4.9

NU 4.4

NU 4.1

NU 3.99

CAT TIMP VOM ACTIONA ?
NU Vom mai calca intr-o statie PETROM/OMV pana ce acest pret nu va fi afisat la pompe!





Singura masura pe care o recomand este BOICOTAREA BENZINARIILOR PETROM,OMV, PETROMv., pur si simplu alimentati doar la Agip, Lukoil, Rompetrol si foarte important: rugati toti prietenii sa va sustina, si sa transmita mesajul mai departe!

De ce 3.8 ? pentru ca OMV- PETROM poate sa vanda conbustibil la 3RON/l avand profit, dar probabil restul benzinariilor nu ar face fata si ne-ar lasa intr-o situatie de monopol absolut, si atunci orice prostest ar fi inutil!

Oricare alta masura va pune presiune asupra populatiei care sigur nu va aprecia un blocaj un trafic, un circ mediatic cu monede la pompa, plata cu cardul pentru conbustibil de 1,2 RON sa spunem ca ar pastra atentia treaza asupra evenimentului dar presa sigur va da accente de circ televizand doar aspectele “burlesti” ale protestului.

Este FOARTE IMPORTANT SA AVEM SUPORTUL TOTAL AL TUTUROR ROMANILOR SOFERI SAU NU!, deci fara blocaje de trafic!, fara manifestatii distrugatoare!



Foarte important :

- distribuiti acest link catre toata lista de cunoscuti pe messenger, gtalk, popularizati legatura pe Facebook!

- adaugati acest blog in blogroll

- nu uitati de prietenii care nu au internet, fiecare persoana informata despre aceasta campanie care va contribui si raspandi la randul ei este deosebit de importanta !
SpargeMonopolul is offline  
Old 20-01-11, 18:57   #527
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Quote:
Originally Posted by SpargeMonopolul View Post
O actiune locala, nu are prea mari sanse de reusita,
blocarea TUTUROR benzinariilor nu este fezabil, unii dintre noi chiar au nevoie de masina zilnic!, oricum nu poti sa le blochezi pe toate,este nevoie de organizare!

CE VREM ?

vrem benzina la 3.8 RON/litru[/COLOR]

CUM VOM OBTINE ASTA ?

[COLOR="Red"]NU MAI ALIMENTAM DE LA PETROM/OMV/PETROMv

NU INTRA INTR-O BENZINARIE PETROM,OMV, PETROMv PANA CAND PRETUL NU VA FI 3.8 RON LA POMPA!

Afisati pe geamul masinii :

Vreau Benzina/Motorina la 3.8!

EU NU ALIMENTEZ DE LA PETROM,OMV, PETROMv!

NU 4.9

NU 4.4

NU 4.1

NU 3.99

CAT TIMP VOM ACTIONA ?
NU Vom mai calca intr-o statie PETROM/OMV pana ce acest pret nu va fi afisat la pompe!





Singura masura pe care o recomand este BOICOTAREA BENZINARIILOR PETROM,OMV, PETROMv., pur si simplu alimentati doar la Agip, Lukoil, Rompetrol si foarte important: rugati toti prietenii sa va sustina, si sa transmita mesajul mai departe!

De ce 3.8 ? pentru ca OMV- PETROM poate sa vanda conbustibil la 3RON/l avand profit, dar probabil restul benzinariilor nu ar face fata si ne-ar lasa intr-o situatie de monopol absolut, si atunci orice prostest ar fi inutil!

Oricare alta masura va pune presiune asupra populatiei care sigur nu va aprecia un blocaj un trafic, un circ mediatic cu monede la pompa, plata cu cardul pentru conbustibil de 1,2 RON sa spunem ca ar pastra atentia treaza asupra evenimentului dar presa sigur va da accente de circ televizand doar aspectele “burlesti” ale protestului.

Este FOARTE IMPORTANT SA AVEM SUPORTUL TOTAL AL TUTUROR ROMANILOR SOFERI SAU NU!, deci fara blocaje de trafic!, fara manifestatii distrugatoare!



Foarte important :

- distribuiti acest link catre toata lista de cunoscuti pe messenger, gtalk, popularizati legatura pe Facebook!

- adaugati acest blog in blogroll

- nu uitati de prietenii care nu au internet, fiecare persoana informata despre aceasta campanie care va contribui si raspandi la randul ei este deosebit de importanta !
Nu cred ca realizezi ce ai scris...fff greu realizabil mai ales nu cred ca la acel pret ar avea profit.Eu unu cred ca nu vezi problema in ansamblu:nu este vb ca benzina este prea scumpa si punct,este prea scumpa ptr nivelul de trai actual al romanilor.Aceasta scumpire a survenit sub pretextul alinieri preturilor la nivelul european,ceea ce era la inceput un lucru de inteles(ca nu am aderat numai cu drepturi ci si cu obligatii),dar ei deja profita de acest lucru si aproape au ajuns la punctul maxim al pretului din uniune,si din ce am inteles vor sa depaseasca cu mult acest target.
Aceste proteste se indreapta spre un rezultat care sa convina ambelor tabere:noua in primul rand,deoarece la acest pret de peste 5 lei nu prea mai ne permitem acest lux numit auto(la noi este un lux si nu o necesitate ca in alte tari),dar intelegem si compania care ca in orice actiune economica umbla dupa un profit(numai ca ei cam s-a invatat la cascaval,deoarece scot profit si in aceste periode grele unde consumul a scazut,sau cel putin teoretic asta stim noi...)
Deci sa fim realisti cu targetul propus si sa nu fim considerati(ca peste tot de altfel in europa)pomanagii.Si mai precizez sa mai lasam teoriile si discutiile inutile deoparte si sa ne prezentam mai mult in benzinarii la blocarea pompelor nu doar in parcare la cafea sau pe forum la sueta.
Numai bine de la mine
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline  
Old 20-01-11, 19:00   #528
dumy_walker
Hyundai Driver

Stage 5
 
dumy_walker's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 541
Member of:
[Hyundai]
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post
Nu cred ca realizezi ce ai scris...fff greu realizabil mai ales nu cred ca la acel pret ar avea profit.Eu unu cred ca nu vezi problema in ansamblu:nu este vb ca benzina este prea scumpa si punct,este prea scumpa ptr nivelul de trai actual al romanilor.Aceasta scumpire a survenit sub pretextul alinieri preturilor la nivelul european,ceea ce era la inceput un lucru de inteles(ca nu am aderat numai cu drepturi ci si cu obligatii),dar ei deja profita de acest lucru si aproape au ajuns la punctul maxim al pretului din uniune,si din ce am inteles vor sa depaseasca cu mult acest target.
Aceste proteste se indreapta spre un rezultat care sa convina ambelor tabere:noua in primul rand,deoarece la acest pret de peste 5 lei nu prea mai ne permitem acest lux numit auto(la noi este un lux si nu o necesitate ca in alte tari),dar intelegem si compania care ca in orice actiune economica umbla dupa un profit(numai ca ei cam s-a invatat la cascaval,deoarece scot profit si in aceste periode grele unde consumul a scazut,sau cel putin teoretic asta stim noi...)
Deci sa fim realisti cu targetul propus si sa nu fim considerati(ca peste tot de altfel in europa)pomanagii.Si mai precizez sa mai lasam teoriile si discutiile inutile deoparte si sa ne prezentam mai mult in benzinarii la blocarea pompelor nu doar in parcare la cafea sau pe forum la sueta.
Numai bine de la mine
asa! zi-le Mariusica )
dumy_walker is offline  
Old 20-01-11, 19:08   #529
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Quote:
Originally Posted by dumy_walker View Post
da da sa radem de militieni daca or avea tupeu sa-l ia la intrebari
Sa vezi militienii cu "die my mother if i lie you" ))
eMH is offline  
Old 20-01-11, 19:13   #530
dumy_walker
Hyundai Driver

Stage 5
 
dumy_walker's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 541
Member of:
[Hyundai]
[DACIA]
Talking Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Sa vezi militienii cu "die my mother if i lie you" ))
=))) ... ar fi o chestie daca ne ia militienii la intrebari.. sa le vorbim in engleza ))
dumy_walker is offline  
Old 20-01-11, 20:39   #531
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Din fericire am reusit sa rezolv toate problemele pt maine
Deci maine o sa fiu prezent!!!Mai fac afise?
P.S O sa ajung putin mai tarziu (cam pe la 5:30 desigur insotit de YAD POWER)
Pana la urma maine se merge la hipodrom??
__________________

Fotografiile mele - GiuGiu
JuST_GiuGiu is offline  
Old 20-01-11, 20:41   #532
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Quote:
Originally Posted by JuST_GiuGiu View Post
Din fericire am reusit sa rezolv toate problemele pt maine
Deci maine o sa fiu prezent!!!Mai fac afise?
P.S O sa ajung putin mai tarziu (cam pe la 5:30 desigur insotit de YAD POWER)
Pana la urma maine se merge la hipodrom??
Te-ai vandut, bagaboanta mica! Acum nu iti mai place cu Logan, te-ai dat pe Pejos-uri tuningate! Las' ca te tin eu minte!

P.S.: Hotaram maine la ce benzinarie mergem, ca nu e bine sa se stie dinainte!
eMH is offline  
Old 20-01-11, 20:43   #533
Kitzsteinhorn91

Stage 3
 
Kitzsteinhorn91's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Chiar, pana la urma unde se merge maine ? Ne intalnim la Cablul Romanesc si apoi unde ne ducem ?
Kitzsteinhorn91 is offline  
Old 20-01-11, 20:47   #534
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Quote:
Originally Posted by Kitzsteinhorn91 View Post
Chiar, pana la urma unde se merge maine ? Ne intalnim la Cablul Romanesc si apoi unde ne ducem ?
Nu se stie, discutam acolo!

In unele orase au vorbit dinainte la ce benzinarie merg si au fost intampinati dinainte de diverse persoane. E mai bine sa hotaram la fata locului, zic eu. Ne intalnim la Cablul Romanesc si discutam!
eMH is offline  
Old 20-01-11, 22:47   #535
DaNn.ZyX
Opel Driver

Stage 5
 
DaNn.ZyX's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 2,934
Member of:
[PEUGEOT]
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Te-ai vandut, bagaboanta mica! Acum nu iti mai place cu Logan, te-ai dat pe Pejos-uri tuningate! Las' ca te tin eu minte!

P.S.: Hotaram maine la ce benzinarie mergem, ca nu e bine sa se stie dinainte!
Adica ce vrei sa insinuezi bati vreun app )) arditear gazu' de la Brazi ca ala iti place
DaNn.ZyX is offline  
Old 20-01-11, 23:25   #536
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Eu maine pe la pranz plec pana la Buzau cu un prieten cu o Toyota Hilux.
Cand ma intorc poate vin direct cu el sa blocam vreo pompa.
Tipul e american, nu prea intelege romana. Poate sa lase balena in pompa acolo mult si bine.
Ar fi fortza!
a venit tyler ?
sunt curios cum alimenteaza dupa card cu marunt
shantzu is offline  
Old 21-01-11, 01:01   #537
SpargeMonopolul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post
Nu cred ca realizezi ce ai scris...fff greu realizabil mai ales nu cred ca la acel pret ar avea profit.Eu unu cred ca nu vezi problema in ansamblu:nu este vb ca benzina este prea scumpa si punct,este prea scumpa ptr nivelul de trai actual al romanilor.Aceasta scumpire a survenit sub pretextul alinieri preturilor la nivelul european,ceea ce era la inceput un lucru de inteles(ca nu am aderat numai cu drepturi ci si cu obligatii),dar ei deja profita de acest lucru si aproape au ajuns la punctul maxim al pretului din uniune,si din ce am inteles vor sa depaseasca cu mult acest target.
Aceste proteste se indreapta spre un rezultat care sa convina ambelor tabere:noua in primul rand,deoarece la acest pret de peste 5 lei nu prea mai ne permitem acest lux numit auto(la noi este un lux si nu o necesitate ca in alte tari),dar intelegem si compania care ca in orice actiune economica umbla dupa un profit(numai ca ei cam s-a invatat la cascaval,deoarece scot profit si in aceste periode grele unde consumul a scazut,sau cel putin teoretic asta stim noi...)
Deci sa fim realisti cu targetul propus si sa nu fim considerati(ca peste tot de altfel in europa)pomanagii.Si mai precizez sa mai lasam teoriile si discutiile inutile deoparte si sa ne prezentam mai mult in benzinarii la blocarea pompelor nu doar in parcare la cafea sau pe forum la sueta.
Numai bine de la mine
Cat din cea ce ni sa promis a fost realizat ?
Ai cumva impresia ca dobanda la credit este cea din restul Europei ?
Salariile se apropie macar de media europeana ?
Dar de faptul ca mancarea este mai scumpa la noi ca in Italia, Spania Germania nu este nimic de zis ?

Ca sa te respecte altul , trebuie sa te respecti tu insuti, daca te lasi batjocorit nu o sa primest nimic de la nimeni! la capitolul asta francezii ne dau lectii.

Pe de alta parte, daca nu stabilesti o tinta, cum stii ca ai reusit ?
3.8 este prea mult ? daca ceream o reducere de 5 bani , cine ne baga in seama ? dupa ce ceri 3.8 o reducere de 50 bani pare o nimica toata!
SpargeMonopolul is offline  
Old 21-01-11, 21:44   #538
Kitzsteinhorn91

Stage 3
 
Kitzsteinhorn91's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Data viitoare cand mergem, ar trebui sa alimentam cu cardul, pentru ca am inteles ca, comisionul e de vreo 5 lei, iar noi daca punem de 1 leu, ei ies in pierdere 4 lei.
__________________
Dacia 1300 TS (1975)
BMW E34 520i (1995)
Kitzsteinhorn91 is offline  
Old 21-01-11, 21:50   #539
dumy_walker
Hyundai Driver

Stage 5
 
dumy_walker's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 541
Member of:
[Hyundai]
[DACIA]
Unhappy Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

dezamagitor.. nici de data asta nu a iesit mare lucru in afara de "spectacolului" cu angajatii si cu aia de la bidepa..... nimic deosebit... mda.. macar ne-am ales cu tigari si brichete moca ))

asta e... sa speram ca merge treaba data viitoare
__________________
- catalin_dum (YM)

Totul pare mare cand esti mic... NU-I NIMIC!

Last edited by dumy_walker; 21-01-11 at 22:16.
dumy_walker is offline  
Old 21-01-11, 21:52   #540
Kitzsteinhorn91

Stage 3
 
Kitzsteinhorn91's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 21 ianuarie - ora 17.00 - Cablul Romanesc

Eu m-am certat cu taranul ala cu fes in cap, care era tare in gura de la bun inceput. A facut poze la fiecare masina, si l-am intrebat cu ce drept imi face el mie poza la masina fara sa ma intrebe. Un cretin ! Nu o sa ii dau pace data viitoare cand ajung pe acolo !
Kitzsteinhorn91 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -