Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-10, 18:18   #616
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

nu va mai laudati cu astea ca data viitoare nu mai pupati " amenzi "
Vladz is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 14:59   #617
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

nu ma laud! Multumesc lu Doamne Doamne k am avut noroc
kraven_4_all is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 22:53   #618
Polishatoru3M

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 546
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

Mam judecat cu politia 1 jumate dar degeaba.Mia fost luat permisu pentru ca zice domnu politist ca nu am acordat prioritate la pietoni.si eu am acordat prioritate.dar domnu politist e sefu.mia luat permisu,mia dat amenda si in ultimu rand politia are dreptate in fata instantei.nu are nici o dovada care sa ma incrimineze.dar eu mam dus fara avocat ca sunt nevinovat si nu am avut castig de cauza.In fata instantei Politia are dreptate k de e Politia,institutia statului.dar astai viata stau pe dreapta pana pe 25.Vi sa mai intamplat sa fiti nevinovati si sa nu aveti castig de cauza?
Polishatoru3M is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 22:57   #619
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

nu poti face recurs?din pacate,fara avocat trebuie sa ai ceva cunostinte despre legi si cum merg trebile in "sistem"
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 12-11-10, 14:36   #620
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

Quote:
Originally Posted by Polishatoru3M View Post
Mam judecat cu politia 1 jumate dar degeaba.Mia fost luat permisu pentru ca zice domnu politist ca nu am acordat prioritate la pietoni.si eu am acordat prioritate.dar domnu politist e sefu.mia luat permisu,mia dat amenda si in ultimu rand politia are dreptate in fata instantei.nu are nici o dovada care sa ma incrimineze.dar eu mam dus fara avocat ca sunt nevinovat si nu am avut castig de cauza.In fata instantei Politia are dreptate k de e Politia,institutia statului.dar astai viata stau pe dreapta pana pe 25.Vi sa mai intamplat sa fiti nevinovati si sa nu aveti castig de cauza?
Ca să cāştigi trebuie să īndeplineşti cāteva condiţii ...
Īn primul rānd trebuie ca pe procesul verbal să scrie miliţianul ca ai obiecţiuni. Atāt e suficient. Īl semnezi, că ai luat la cunoştinţă, nu e nicio problemă, DAR scrii din prima că ai obiecţiuni.
Pasul doi: īn faţa instanţei trebuie să prezinţi o probă că tu ai dreptate, şi nu poliţia. Proba pote fi o fotografie, o īnregistrare video sau clasica probă cu martori.
Care din paşi nu l-ai făcut cum trebuie?
p.s.: la recurs se judecă doar corectitudinea primei decizii, nu se reia discuţia cauzei de la bză, deci dacă are o motivare bună din partea judecatorului, şi greşela sau omisiunea ta la prima instanţă e reală, nu prea poţi cāştiga.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 12-11-10, 15:39   #621
Polishatoru3M

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 546
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

Am avut martor si a scris politistu la obiectiuni nu se afla nimeni pe trecere,nu am vazut pe nimeni.Dar ce sa faci astai viata.permisu lam dus k sa scap k dau de categoria E si D si ma incurcam rau cu procesul asta.Dar amenda nu o so platesc o sa fac tot ce e posibil.K sunt nevinovat si nu imbogatesc statul sa fure alti de la el.
Polishatoru3M is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 11:38   #622
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

Quote:
Originally Posted by Polishatoru3M View Post
Am avut martor si a scris politistu la obiectiuni nu se afla nimeni pe trecere,nu am vazut pe nimeni.Dar ce sa faci astai viata.permisu lam dus k sa scap k dau de categoria E si D si ma incurcam rau cu procesul asta.Dar amenda nu o so platesc o sa fac tot ce e posibil.K sunt nevinovat si nu imbogatesc statul sa fure alti de la el.
Nu există, ori ai declarat ceva ciudat īn procesul verbal, ori martorul tau s-a īncurcat īn declaratii cu tine la proces, ori omiţi să spui ceva.
Zeci de procese de genul ăsta am cāştigat īn ultimii 8-9 ani, atāt pentru mine cāt şi pentru prietenii mei şi singurele dăţi cānd am pierdut au fost cānd exista probă video/foto din partea poliţiei, cānd nu declara contravenientul că are obiecţiuni īn p.v. sau cānd martorii/cotravenientul băteau cāmpii la proces şi se contraziceau unii pe alţii īn declaraţii.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 12:35   #623
Polishatoru3M

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 546
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

Cam ceva de genu a fost si la mn.Sunt nevinovat si asta conteaza.
Polishatoru3M is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -