Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 27-04-10, 00:20   #586
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

pai bine ma si daca aveai benzinar care era baiu? ) ai taiat linia continua dubla plus mers fara centura...voiai sa iti dea vreo medalie? )
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 27-04-10, 08:13   #587
puiupiu

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 223
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

Mai nou nu mai ai voie pe fata....am sunat la cateva firme inclusiv in Bucuresti si mi-au spus ca nu mai dau autorizatie.Cine da acum da pe barba lui si daca vor tot iti iau talonul.Asa ca m-am potolit nu mai am chef de alti bani aruncati pe geam si la propriu si la figurat..
Cand am fost la RAR sa iau talonul si cei de acolo au spus ca s-a modificat in legislatie si ca nu mai e voie deloc
puiupiu is offline   Reply With Quote
Old 27-04-10, 15:42   #588
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

exact ce se spune si mai sus pe aciulea...
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 27-04-10, 22:35   #589
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

daca eram in "benzinaru" meu nu avea timp sa treaca 2 benzi si sa imi iasa in fata(si nu cred ca venea dupa mine,parea mea,asta nu pot sa stiu 100%)...si treaba cu amenda eu sunt multumit de cat mi-a dat dar oare nu era mai bine sa nu iau deloc?(tu ce ai fi vrut daca erai in locul meu!?)

moraqla:conduceti prudent,purtati centura,si feritiva si de ceilalti bivoli din trafic
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 27-04-10, 22:51   #590
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

ma nefesistule ))
nu stiu in momentul ala ce-as fi facut,dar cand fac prostii casc bine ochii sa nu fie vreun cap de creta prin zona dar in nici un caz nu fugi,nu venea el dupa tine era de ajuns sa dea prin statie si cum ieseai pe dn1 erai monitorizat...daca ai sti ce simplu e...
m-ai facut curios cu benzinaru tau,cand dau o fuga pe la tine sa vaz ce ai sub capota? :P
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 18:23   #591
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

mah ai dreptate ca puteau sa ma faca dar nici nu eram asa dobitoc sa ies pe dn avem p unde ocoli(prima la dreapta pe langa interhome si de acolo posibilitati nenumarate,pana in "poticity")...oricum deviam si nu e vb de asta...
e vb ca mie nu mi-a fost niciodata la inima dieselu'(nu ca ar fi masinile proste sau mai eu stiu ce,e vorba ca nu imi place tinuta de drum,sunetul motorului,cutia de viteze,etc;benzina pe de alta parte nu cred ca trebuie sa mai aduc aici nici un argument...deci long live gasoline...
ne vedem ca oricum vreau sa vin sa vb poate imi montezi si mie niste lupe in far...

p.s:stai linistit ca nu am nici o racheta sub capota,dar aia care e "suge" benzina cum trebuie
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 29-04-10, 23:04   #592
GiGiCarbiT
BMW Driver

Stage 5
 
GiGiCarbiT's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,422
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

Raceri....Numai Raceri Peste Tot...
GiGiCarbiT is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 19:28   #593
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

ai inteles gresit domnu carbit...eu fata de alti nici nu am impresii de nfs,nici de racer...chiar pe toate thread-urile pe care am postat am avut o atitudine linistita,si chiar nu cred ca a fost careva care sa raspunda calm si cu mult tact ca mine(nu ca multi mistocari,care stiu doar sa ia lumea la misto 24/24)...si sa sti ca unde a fost nevoie am spus si lucrurilor pe nume...
ca puteam pur si simplu sa ma c*C pe el de gabor daca era nevoie ca nu eraq cine stie ce,dar cel mai important e sa ne reamintim ca toti suntemi oameni mai presus de tot(dar cam dau in ultimul timp de multi care sunt tare in gura si de fapt sunt niste zdrente care cred ca banu' te face al dracu',dar le zic eu ca nu e asa)

asa ca subiect inchis,cel putin din partea mea,si mai ganditi-va odata inainte sa clasificati un om...
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 19:33   #594
GiGiCarbiT
BMW Driver

Stage 5
 
GiGiCarbiT's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,422
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

un pic sarcastic.........intepator....
GiGiCarbiT is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 21:04   #595
iulian23pbz

Stage 1
 
iulian23pbz's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 24
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

inca mai sunt legale folii de 73% transparentza pe fata....au fost niste discutii intrun timp sa le scoata k se punea problema la masinile cu geamurile verzi din fabrica...se depasea transparentza..


eu unu nu am mai auzit nic...nici rar'u nu a zis nic...inca suntem autorizati sa punem pe fata ..nu facem la plezneala sa va luam banii...cine ma cunoaste stie cum ii sfatuiesc cu folia..si Puipui sa vii sati pun folie de carbon...k neai uitat si intre timp neam mutat in spate la magazinu motormania pe 23 august...sper sa nu te confund
iulian23pbz is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 21:57   #596
Tod3rik

Stage 5
 
Tod3rik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,242
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

Quote:
Originally Posted by iulian23pbz View Post
inca mai sunt legale folii de 73% transparentza pe fata....au fost niste discutii intrun timp sa le scoata k se punea problema la masinile cu geamurile verzi din fabrica...se depasea transparentza..


eu unu nu am mai auzit nic...nici rar'u nu a zis nic...inca suntem autorizati sa punem pe fata ..nu facem la plezneala sa va luam banii...cine ma cunoaste stie cum ii sfatuiesc cu folia..si Puipui sa vii sati pun folie de carbon...k neai uitat si intre timp neam mutat in spate la magazinu motormania pe 23 august...sper sa nu te confund
recomand
Tod3rik is offline   Reply With Quote
Old 21-05-10, 00:02   #597
RobyBoy

Stage 2
 
RobyBoy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 47
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

cand s-a schimbat legea ca nu mai ai voie pe fata cu folie? Acum un an prin aprilie pana sa imi pun folie am dat mail la RAR sa imi spuna ce folii pot pune pe geamurile din spate si pe cele din fata, mi-au raspuns ca 95% opacitate luneta si geamuri spate si 27% geamurile din fata, iar pe parbriz nu ai voie.
RobyBoy is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 20:32   #598
Brynk

Stage 5
 
Brynk's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 448
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

sal...ieri am pierdut permisul pentru ca nu am acordat prioritate la pietonii care trraversau de pe sensul opus,pe procesul vrebal am scris ca nu sunt de accord cu amenda si cu procesul verbal entru ca pietonii se aflau pe celalalt sens al drumului...trebuie sa contest aceasta amenda,la judecatoria Targoviste...mai exact imi spoune si mie cineva ce trebuie sa fac si cu ce sa ma duc...?ms
Brynk is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 22:57   #599
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

nasol mai ales pt munca.

Am luat si eu prima amenda de cand am permisul, pe data de 4.06 la intrare in Mangalia. Pt centura si defectiune tehnica,respectiv far dreapta(nu functiona faza scurta),"remediat pe loc" am platit 60Ron in 48ore.
Mai trebuie sa le trimit copiile si am terminat.Sper sa fie cat mai putine amenzi si puncte
kraven_4_all is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 10:50   #600
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: Politia: oprire/sanctionare; motiv/abuz

Quote:
Originally Posted by Brynk View Post
sal...ieri am pierdut permisul pentru ca nu am acordat prioritate la pietonii care trraversau de pe sensul opus,pe procesul vrebal am scris ca nu sunt de accord cu amenda si cu procesul verbal entru ca pietonii se aflau pe celalalt sens al drumului...trebuie sa contest aceasta amenda,la judecatoria Targoviste...mai exact imi spoune si mie cineva ce trebuie sa fac si cu ce sa ma duc...?ms
eu am permis de 1 an...si , si cand am dat examenul am dat cu unu Gheorghe..care era cel mai ....din 26 am luat 2 insi..si nici eu nu am acordat prioritate pe rudului...la pietonii dupa celalalt sens si nu o fost nici o problema ..asa scrie si in manual..deci ar fii f bine sa faci contestatie..
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -