Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-10, 16:52   #46
TheMaax
Ford Driver

Stage 5
 
TheMaax's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 437
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Quote:
Originally Posted by xfactor View Post
Pana la urma cursa se tine dar in sistemul LEGAL RACING,fara cronometare,deci in concluzie duminica asta va asteptam acolo.
Nu vreau sa fiu lipsit de respect sau sa jignesc pe cineva dar ...... dao-n ..... hotarativa odata mei baieti ca sa stie si omul cum isi face program ...... e bahaos rau la voi acolo!
TheMaax is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 16:55   #47
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Nu am vrut sa o tinem ca nu aveam cronometare ,dra la cererea mai multor concurenti ne-am decis sa facem gruPE LR.astept inscrierile voastre aici https://forum.4tuning.ro/16-curse-acc...al-racing.html
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 18:51   #48
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

si tot 100 de ron taxa ? sau se umbla si acolo ? avand in vedere lipsa cronometrarii
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 19:04   #49
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Da tot 100 ron.
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 19:23   #50
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

si nu vi se pare un pic logic.. daca nu oferiti cronometrare si etc ... sa se umble un pic la suma ?
Si ce verificari tehnice vor fi ? pentru ca la cealalta etapa nici nu s`au deschis capotele eu am in talon 71 de ponei iar daca aplic coeficientii ajung la grupa A ... pot merge pe burta dar nu ar fi corect .. din pacate nu cred ca vor fi toti asa fairplay sa urce unde le este locul zic si eu ... nu dau cu parul
__________________
Citroen BX T D12
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 21:16   #51
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
si nu vi se pare un pic logic.. daca nu oferiti cronometrare si etc ... sa se umble un pic la suma ?
Si ce verificari tehnice vor fi ? pentru ca la cealalta etapa nici nu s`au deschis capotele eu am in talon 71 de ponei iar daca aplic coeficientii ajung la grupa A ... pot merge pe burta dar nu ar fi corect .. din pacate nu cred ca vor fi toti asa fairplay sa urce unde le este locul zic si eu ... nu dau cu parul
pai iei tu grupa a si eu cu putin noroc a1..... si uite asa mai aducem doua cupe la ploiesti
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 21:36   #52
unu'

Stage 5
 
unu''s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 342
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
si nu vi se pare un pic logic.. daca nu oferiti cronometrare si etc ... sa se umble un pic la suma ?
Si ce verificari tehnice vor fi ? pentru ca la cealalta etapa nici nu s`au deschis capotele eu am in talon 71 de ponei iar daca aplic coeficientii ajung la grupa A ... pot merge pe burta dar nu ar fi corect .. din pacate nu cred ca vor fi toti asa fairplay sa urce unde le este locul zic si eu ... nu dau cu parul
S-a ridicat o capota, desi cu greu, la un VW Golf 3 la S1 cu Vr6 )

Intersante grupe, o sa fie bahaos la organizare....
De acord cu mihaitza, ar trebui umblat la suma, fara cronometare, si finish la "ochi"...
__________________
E30 m50b25 momentan - a dream comes true

PAC-u

under contructionhttp://www.streetlegal.ro

Last edited by unu'; 07-07-10 at 21:43.
unu' is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 22:12   #53
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
si nu vi se pare un pic logic.. daca nu oferiti cronometrare si etc ... sa se umble un pic la suma ?
Si ce verificari tehnice vor fi ? pentru ca la cealalta etapa nici nu s`au deschis capotele eu am in talon 71 de ponei iar daca aplic coeficientii ajung la grupa A ... pot merge pe burta dar nu ar fi corect .. din pacate nu cred ca vor fi toti asa fairplay sa urce unde le este locul zic si eu ... nu dau cu parul
Mda, cred ca ar trebui sa lase pe cineva care participa si cunoashte foarte bine mashinile la inscrieri...si chiar o sa sustin si eu treaba asta....si crede-ma ca nu o sa fure nimeni!

Oricum, in general dc o sa sesizati ceva nereguli....valabil pentru cei din PLOIESTI, va rog frumos sa ma anuntatzi si pe mine ca sa verificam mai amanuntzit! Chiar nu vreau sa va fure nimeni! Va sustin la MAXIM!!!!!!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 23:25   #54
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

sa dea domnu sa iasa bine ... eu sper sa am bani sa ajung
In principiu sa vedem cine ce si cum e inscris si in functie de asta vad cat de sus urc ... (avand in vedere ca nu stiu cat am pe masina ... la mine singurul atu ramane greutatea )
Si inca cateva intrebari pentru organizatori ... in mesajele primite de la voi , scria ca si starea pistei este un motiv de anulare . Prin urmare : S`a rezolvat ceva cu praful si craterele de acolo ?
Facem ceva si cu fairplay`u ? ma refer la tratamentul egal fata de participanti ... si nu pe langa gard cu japca
Bobimom ... atata timp cat suntem uniti , nu o sa fie o problema ! sper doar sa reusim sa facem o diferenta fata de celelalte editii
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 23:43   #55
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

daca dau peste un portofel plin cu bani poate poate ma inscriu si eu,ca la legal racing parca mai am si eu o sansa ceva...
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 10:58   #56
TheMaax
Ford Driver

Stage 5
 
TheMaax's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 437
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Quote:
Originally Posted by unu' View Post
S-a ridicat o capota, desi cu greu, la un VW Golf 3 la S1 cu Vr6 )

Intersante grupe, o sa fie bahaos la organizare....
De acord cu mihaitza, ar trebui umblat la suma, fara cronometare, si finish la "ochi"...
ala sa dat cu mine ..... 50 de lei zic ca ar fi rezonabil avand in vedere ca nu sunt aceleasi beneficii ca la etapa precedenta ..... pista cred ca e la fel, doar nu rezolvau in 2-3 ore cat sau hotarat ei ce sa faca .....
TheMaax is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 11:06   #57
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Mda, cred ca ar trebui sa lase pe cineva care participa si cunoashte foarte bine mashinile la inscrieri...si chiar o sa sustin si eu treaba asta....si crede-ma ca nu o sa fure nimeni!

Oricum, in general dc o sa sesizati ceva nereguli....valabil pentru cei din PLOIESTI, va rog frumos sa ma anuntatzi si pe mine ca sa verificam mai amanuntzit! Chiar nu vreau sa va fure nimeni! Va sustin la MAXIM!!!!!!
Intr-adevar e greu sa stabilesti incadrarea la grupele LR. Dar ce ne facem daca avem un turbo hibrid care pe dinafara e stock?
Eu am propus preinscrierile, asta pentru ca toti care mai stim masinile care se dau sa poata contesta incadrarea eronata voit sau involuntarsi sa corectam greselile. Plus ca nu se mai pierde timp in ziua inscrierii. Daca stim clar cine vine se poate misca totul mult mai usor.

Doar ca e prea din scurt totul. In 3-4 zile sa faci totul e greu. Si stiu ce vorbesc.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 09:54   #58
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Pana la urma cine participa din Ploiesti?

Eu m-am hotarat ... merg si ma si inscriu.
alexone is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 18:22   #59
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

foarte rau ... te`ai hotarat degeaba ca s`a anulat
mihaistan is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 18:26   #60
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Drag Race - Alexeni - 11 iulie 2010

Cum mah s-a anulat iar??))...de tot rahatu)) cred ca data viitoare nu o sa mai mearga nimeni ca prea e aiureala)
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -