Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-02-09, 20:11   #1
florinflo85

Stage 3
 
florinflo85's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 83
Default Unde se plateste taxa?

salutare.stie cineva unde se plateste taxa da prima inmatriculare?
florinflo85 is offline  
Old 23-02-09, 23:31   #2
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Unde se plateste taxa?

la ministerul finantelor (cred ca asa ii zice acolo), dupa garda financiara, imediat pe coltz, pe strada Rudului
tng is offline  
Old 24-02-09, 12:32   #3
Tibanu
VW Driver

Stage 4
 
Tibanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 265
Member of:
[VW]
Default Re: Unde se plateste taxa?

mai exact Aurel Vlaicu,perpendiculara cu rudului
a intrat in vigoare ultima ordonanta a ministerului?adica a fost publicata in monitorul oficial?ca saptamana trecuta inca se incasau taxele triplate,am fost eu...
__________________

R.C.A. si Casco,asigurari de locuinte sau calatorii!!!
cele mai bune oferte,cele mai mici preturi!!!
tibi.soimareanu@gmail.com / 0727.189.621
Tibanu is offline  
Old 24-02-09, 18:48   #4
florinflo85

Stage 3
 
florinflo85's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 83
Default Re: Unde se plateste taxa?

ms baietzi.a fost publicata si in monitor cred.eu am fost azi si am depus dosarul si in 2 zile aflu cat am de plata si daca ma incadrez la vechea taxa (mi-am luat masina inainte de 15 decembrie 200.si din cate am vazut pe acolo unii care au platit taxa triplata deja depuneau cerere sa iti ia diferenta de bani inapoi.deci daca ati platit taxa triplata sau aveti de inmatriculat masini cumparate pana in 15 decembrie grabiti-va ca din cate stiu banii se dau inapoi in decurs de 30 de zile parca la fel si cu taxa veche e valabil tot cam 30 de zile.legea a intrat in vigoare pe 20 februarie parca.numai bine
florinflo85 is offline  
Old 24-02-09, 21:33   #5
Tibanu
VW Driver

Stage 4
 
Tibanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 265
Member of:
[VW]
Default Re: Unde se plateste taxa?

poi da si yo o am de pana-n 15 dec,tre sa ma incadrez tot la vechea taxa.asteptam numai sa se publice-n monitor!inseamna k maine o sa fiu si yo pe acolo...
imi poti spune cam ce acte ai nevoie pt dosar te rog?
Tibanu is offline  
Old 02-03-09, 21:33   #6
florinflo85

Stage 3
 
florinflo85's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 83
Default Re: Unde se plateste taxa?

eu am platit vechea taxa.nu stiu sa iti spun exact ce acte iti trebuie dar te sfatuiesc sa faci ca mine si anume sa te duci la un birou de acte de vizavi de politie si iti fac ei dosarul complet ca sa te duci la sigur (100 de mii sa iti faca dosarul). (ca unii venise sa isi ia avizul de plata cu valoare taxei dupa 2 zile si ii trimitea la nu stiu ce birou de acolo ca nu aveau dosarul complet).si intre timp sa te inarmezi cu multa dar f multa rabdare pt cand o sa te duci sa depui dosarul pt numere.eu am fost azi sa il depun si la ora 8 dimineata am prins bon de ordine cu nr 50 si pe langa asta merge fff greu la ghiseu (am ajuns la ghiseu la ora 4:30 si asta multumita faptului ca au mai deschis pe ultima suta de metrii inca 2 ghisee ca daca stateam la cel repartizat pe bon maine o luam iar de la capat ca nu mai prindeam azi sa depun dosarul).si inca ceva , mare mare atentie la actele din dosarul de inmatriclare ca pt o simpla chitanta (in cazul unei pers din fata mea nu avea chitanta de la amenta de la financiar , cea de 250 de mii , ca nu isi inscrisese la finante masina in termen) nu i-a primit dosarul si maine o ia de la capat (desi omul avea viza de la financiar de unde se deduce ca isi platise toate taxele si amenzile).numai bine si bafta la inmatriculari.
florinflo85 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -