Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-07, 01:08   #1
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

-As vrea sa va comunic ceva ce putini stiti.
-Ieri 20-Aprilie 2007 , la Politia Capitalei si implicit la Departamentul Rutier a avut loc o mare sedinta pentru a se aplica noul cod rutier mult mai drastic si mai violent.
-Printre subiectele discutate s a dezbatut si situatia Curselor Ilegale de masini.
-Mare atentie de astazi cu cine va dati si mai ales in prezenta cui , vor fi printre noi in civil doatati cu camere de filmat.
-Deci nu va dati cu nimeni care nu cunoasteti , nu va dati in prezenta persoanelor care nu le cunoasteti , oriunde poate fi o capcana pt oricare dintre noi.
-I i asum riskul acestui post cat si a avatarului pe care-l port.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 01:23   #2
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

****
de aceea sunt binevenite linile organizate, nu sunt probleme cu politia, nu sunt accidente(acolo stii ca nu-ti sare un copil in fata fugind dupa minge)

Avertisment
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 01:44   #3
vlad_9791

Stage 2
 
vlad_9791's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 69
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

lol ..... tare asta cu iti sare un copil in fata mai si alearga dupa mingie ..... sper sa nu urmareasca vreo linie ........ eu sper sa fie o gluma dar cred ca nu e tinand cont ca mass media povesteste de baitetii fara stare care fac "linii" ( cu creta probabil ) pe strazi si la ore la care copii se joaca linistiti fotbal pe trotuar si alarga inebunitii dupa mingii sa nu cumva sa ajunga la adversar si sa iasa vreun conrtaatac
vlad_9791 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 02:08   #4
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

mda....era de asteptat pana la urma sa se intample o actziune de genul asta.....ca prea au stat ei cu mainile in san si s-au gandit probabil ca e timpul sa ma faca ceva ''dosare''.paza buna pazeste primejdia rea....
multzumim florica.....
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 08:32   #5
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

Tot ce spune Florian mai sus este real si solutia e una singura curse legale.
Dar oare ce fac domni cu autoritatea in mana cand un tip are probleme si in fata institutiei se vor trezi cu 10-200-300 ...masini care cer curse legale.
pentru ei e simplu vor liniste si pace pe sosele si ilegale nu, iar legale sa aiba unde da amenzi?
Eu personal am discutat cu cateva persoane din conducere si neoficial din tonl lor am inteles ca ar fi ceva sanse sa ne ajute, dar sa vedem cand o sa trecem la fapte.
Pana una alta eu recomand mare atentie, cunoasterea legii si incalcarea ei cat mai putin plus daca sunteti victima unui abuz sa-l reclamati la toate foruruile inclusiv instanta.
Eu promit ca ma gandesc zi de zi sa vad cum e bine si ce pot face si asta in ciuda unora care ma carcotesc pe la colturi si poate aici vorbesc de oameni care ma cunosc bine...
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 08:57   #6
cromatic

Stage 1
 
cromatic's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 15
Exclamation Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
****
de aceea sunt binevenite linile organizate, nu sunt probleme cu politia, nu sunt accidente(acolo stii ca nu-ti sare un copil in fata fugind dupa minge)
Poate nu iei vreun copil alergang dupa minge, dar sigur iei un spectator, doi pe capota ca sunt atat de idioti spectatorii astia incat ii vezi direct pe carosabilul... organizat. ERRRRRR...
cromatic is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 09:36   #7
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

ma ideea era ca in cadru organizat ii altceva decat pe strada, unde poate sa-ti iasa altu in fata, copil, om bla bla bla.
asta era ideea ce am zis eu
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 10:50   #8
cromatic

Stage 1
 
cromatic's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 15
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
ma ideea era ca in cadru organizat ii altceva decat pe strada, unde poate sa-ti iasa altu in fata, copil, om bla bla bla.
asta era ideea ce am zis eu
Stiu, si dreptate, dar vroiam sa mentionez si cele spuse mai sus, nu de-alta dar s eintampla cum bine stim.

Oricum atentie maxima, militia vegheaza din cate se pare si era si timpul sa se revolte putin si ei ca mereu i-am facut de rahat... dar poate vor pricepe ca vina le apartine. Nu poti avea respect fata de o autoritate corupta. Clar.

Scuzati brutalitatea din exprimare.
cromatic is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 13:32   #9
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
ma ideea era ca in cadru organizat ii altceva decat pe strada, unde poate sa-ti iasa altu in fata, copil, om bla bla bla.
asta era ideea ce am zis eu
noaptea dupa ora 23:30 mai umbla copiii pe strada dupa minge pe un drum national sau judetean? nush.. ma gandeam si eu
dolb is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 13:36   #10
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

Fratilor ... io sunt de acord cu voi in legatura cu pusul politiei pe capul nostru ... dar in acelasi timp nu stiu ce sef de`al lor a dat ordin ca nu mai pot oprii masini in trafic pt control de rutina decat daca au incalcat vreo regula ... Acum vin si spun cacatii aia cu cap de creta de ce oprea toate masinile care plecau din pescarush aseara? .. In 10 min cat am stat io pe acolo au oprit vreo 10 masini, toate fiind masini de serie in regula cu toate actele si bla bla bla ... E corect ce fac? ... k se fac abuzuri peste abuzuri? ... in privinta asta nu se iau masuri ?
O sa ajungem in situatia sa ne opreasca si sa ne dea amenzi pe bicicleta k am participat la curse ilegale in parc !!!
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 13:39   #11
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
O sa ajungem in situatia sa ne opreasca si sa ne dea amenzi pe bicicleta k am participat la curse ilegale in parc !!!
i-au dat lu unu amenda ca a "condus" SCUTERUL fara a purta centura de siguranta! iti dai seama
dolb is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 13:58   #12
leau

Stock
 
leau's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 6
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

Multumim mult pentru informatie!
leau is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 14:06   #13
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
i-au dat lu unu amenda ca a "condus" SCUTERUL fara a purta centura de siguranta! iti dai seama
Mdea si o sa ne oblige sa purtam casti de protectie si costume de motociclisti in timp ce mergem cu masinile ... nu de alta dar pentru siguranta NATIONALA
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 14:17   #14
Gycone

Stage 5
 
Gycone's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 492
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

E culmea ce se intampla...dar cred ca noi stim legile mai bine ca ei
Gycone is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 14:37   #15
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Mare Atentie De Astazi!!!!!!!!

Altceva de ultima ora nu mai au voie sa traga soferii pe dreapta pentru controale de rutina... numai daca faci greseli mari in trafic sau daca esti urmarit general...
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -