Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-02-09, 18:33   #331
BiriV
Streetline-CCC Member

Stage 5
 
BiriV's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 350
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

C.I personal banuiesc, nu cartea masinii, nu? Era mai indicat scris B.I/C.I ... poate mai sunt si oameni cu carticica ...
BiriV is offline  
Old 27-02-09, 19:27   #332
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
B 89 WRC ...DA,si organizatorii folosesc aceasi unitati de masura universale...1kw=1.36CP ... binenteles ca de-a lungul timpului am intalnit si "grupari" care faceau calcule dupa "kw de bmw" sau "kw de honda"...insa acei kilowati monomarca sunt mai rari si nu cred ca vor fi folositi la aceasta cursa.. ...oricum,e bine cand ne mai destinde cineva c'un zambet...sau hohot de ras...
organizatori folosesc aceeasi metoda proasta de calcul ca si majoritatea racerilor dar nu sunt eu in masura sa va explic ce si cum sa calculati eu propun sa va informati mai bine pe viitor
__________________
B 89 WRC is offline  
Old 27-02-09, 19:30   #333
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Exclamation Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
...
daca se poate va rog sa ma lamuriti pe mine?
demin2609 is offline  
Old 27-02-09, 19:46   #334
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

organizatorul este cel mai in masura sa te lamureasca eu bat campii dupa parerea unora
B 89 WRC is offline  
Old 27-02-09, 23:24   #335
ghiszmo

Stage 5
 
ghiszmo's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 514
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

salut!am si eu o problema in legatura cu grpele pentru aceste legale!si nu cred ca as fi singurul dar eu cred ca ar trebui sa faceti si A1!sincer nu mi se pare corect ca eu cu 60 de cai sa ma dau cu unu de 90 de cai sau chiar 100!sincer nu bat atatia km sa ies din prima!si nu cred ca sunt singurul in aceasta situatie!eu zik k ar trebui sa va gandit bine la acest lucru!cred ca sunt destul de multi cu masini din categoria de care vorbesc si multi nu cred ca o sa participe din acest motiv!sa bata drumul pana akolo sa fie eliminati imediat!sincer am tot respectul pt tot ce faceti dar ar trebui sa va mai ganditi in privinta grupelor!multa bafta in tot ce faceti sper sa se tina cond si de acest post!
__________________
infiintez SRL-URI, PFA-URI si alte activitati ce tin de registrul comertului!0724.355.641 yahoo id. ghiszmo2006 sau p.m.
Mic si al dreaku!!!Sunt slab ca sa fuga masina mai tare!!!
ghiszmo is offline  
Old 27-02-09, 23:42   #336
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Scuze,insa cursele de drag,nu ar trebui sa fie ca un apendice al tuningului performance? ...adica sa incurajeze fenomenul asta si NU larga participare cu masini stock ? ...adica sa te cam oblige ca daca vrei sa participi cu oarece rezultate,sa trebuiasca a creste performantele dinamice ale masinii ce o posezi ? ... Daca grupele vor cobora in loc sa...urce ,eventual...vom ajunge la un moment dat sa avem..de ce nu,grupa de trotinete electrice...ca si ele sunt vehicul motorizat ...
.....Stiu ca probabil s-a mai spus asta,insa nu strica sa fie subliniat ...
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 27-02-09, 23:49   #337
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Multumesc lascarica ! asta era si raspunsul nostru ....

in plus , ar fi enorm de multe la A1 si nu avem la dispozitie 2 zile pentru legala ..... avem cateva ore !
Cataaa_ is offline  
Old 27-02-09, 23:53   #338
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Scuze,insa cursele de drag,nu ar trebui sa fie ca un apendice al tuningului performance? ...adica sa incurajeze fenomenul asta si NU larga participare cu masini stock ? ...adica sa te cam oblige ca daca vrei sa participi cu oarece rezultate,sa trebuiasca a creste performantele dinamice ale masinii ce o posezi ? ... Daca grupele vor cobora in loc sa...urce ,eventual...vom ajunge la un moment dat sa avem..de ce nu,grupa de trotinete electrice...ca si ele sunt vehicul motorizat ...
.....Stiu ca probabil s-a mai spus asta,insa nu strica sa fie subliniat ...
da dar problema este ca e si piramidal si e chiar nasol sa iesi din prima....vin din buc si daca pic cu un 90-100 cai....
calibrazor is offline  
Old 27-02-09, 23:54   #339
ghiszmo

Stage 5
 
ghiszmo's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 514
Default

mda...cum ziceti voi!ma gandeam ca tine de PASIUNE!atunci eu cred ca noi astia cu trotinete electrice nu ar trebui sa ne mai deranjam sa venim pana akolo!inteleg k p voi va intereseaza numai ursii si pisicutzele!bafta!

aha stai...."mandru posesor de urs" deci la voi e bn de astia mai "mici" nu se mai tine cont!aha!akm am priceput cum sta treaba!bafta!

Last edited by lascarica; 28-02-09 at 01:13.
ghiszmo is offline  
Old 28-02-09, 00:08   #340
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by ghiszmo View Post
mda...cum ziceti voi!ma gandeam ca tine de PASIUNE!atunci eu cred ca noi astia cu trotinete electrice nu ar trebui sa ne mai deranjam sa venim pana akolo!inteleg k p voi va intereseaza numai ursii si pisicutzele!bafta!
Masini modificate , DA ! Daca te uiti sus la numele site`ului , observi 4tuning.ro
tuning pe scurt inseamna better looks , better performance !
Incercam sa promovam fenomenul de tuning , nu alergatul stock !
Ai zis ceva de pasiune .. poti sa te dai cu pasiune si sa pierzi ...
Stai linistit ca nici la A1 n`ai castiga cu 60cp ! sunt destule masini peste tine .... ai mai rezista un tur maxim !

Pe mine o sa ma alerge GTTurile .... nici eu nu rezist prea mult , o sa sparg seminte pe margine si n`am nicio problema cu asta ! Masina inca nu e ceea ce imi doresc eu !

Pentru orice reply foloseste te rog pm , sa nu poluam topicul degeaba !
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline  
Old 28-02-09, 01:20   #341
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Mi se par complet deplasate comentariile legate de A1. Eliminarea A1 este un foarte bun inceput in a ridica nivelul curselor romanesti.

Participarea masinilor de A1 la curse e ca participarea masinilor de curse la concurs de consum. Este aberanta si inutila. Nu dovediti nimic, iar chestia asta la moda cu "pasiunea" n-are nici o treaba...
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline  
Old 28-02-09, 09:58   #342
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Pai ce sa zic...aveti dreptate cu grupa A1...dar oricum..si cu 60 de CP te poti da linistit...daca esti pasionat si sa-ti faci damblaua!Indiferent ca poti iesi din prima sau a 2-a oara...asta este...nu cred ca are de ce sa-ti para rau de bani si de drum..avand in vedere ca pe strada la ilegale te dai cu morcovu` in...! Eu o sa vin si cu Tico si cu SuperNova ..de dat ma dau cu SuperNova..absolut stock,ma dau in primul rand ...pentru pasiunea fata de cursele de strada ..si in al-lea rand de distractie.Numai bine..si sa n-e vedem sanatosi la Craiova!
Antonyo20 is offline  
Old 28-02-09, 10:03   #343
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Salut initiativa de a suspenda grupa A1...
Trebuia facuta de mult...

In rest numai bine... si sa ne vedem sanatosi la Craiova!!!
D O G is offline  
Old 28-02-09, 15:19   #344
HyFlyer

Stage 2
 
HyFlyer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 31
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

M`au intrebat foarte multi din Bucuresti despre cazare...desi am mai vazut un post asemanator cu hotelul sydney...ar fi un dezavantaj si anume...hotelu e situat in partea opusa evenimentului! Am fost si m`am interesat iar cel mai apropiat de cursa, e hotelul emma west! Am discutat cu directorul si am reusit sa obtin un discount de 25% pentru toti cei care vor veni special pentru cursa de pe 15! Hotelul are 4*...e deschis pe 2 decembrie,dispune de 67 de camere dintre care 2 executive,15 duble,50 single! Pretul unei single e 250,300 dubla, ambele cu mic dejun inclus(bufet suedez)! Din preturi scadeti discount`ul! Sper sa ne vedem in numar cat mai mare!
HyFlyer is offline  
Old 01-03-09, 20:53   #345
adrian_YLI

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 559
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by miliady View Post
99 KW stock - 132.6 CP aspirat

132.6 CP * 0.95 = 125.9



mai fa o data socoteala
99kw nu iti da nicidata 132cp
cu cat inmultesti tu de iti da asa de putin


si eu am un motor de 1.8 16 valve
adrian_YLI is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -