Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/88517-trucuri-secrete-info-stiam-e36.html)

GOGU_VL 31-03-09 10:59

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Atunci poate poti deconecta motorasul de la portbagaj, posibil acolo sa fie buba.....il scoti si armezi si dezarmezi masina si vezi care'i rezultatu :rolleyes2

wolverine 05-04-09 21:37

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
stie careva ce inseamna (!) mi se aprinse la bord..in carte in germana scrie bremshydraulik

LordCaddy 06-04-09 18:25

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 2213814)
stie careva ce inseamna (!) mi se aprinse la bord..in carte in germana scrie bremshydraulik

ceva legat de frana...ori placutzele..ori lichidul...inseamna ceva de genu:hidraulice de frana..:lol:

wolverine 06-04-09 19:22

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
da..era lichidul de frana.

claudiu29 08-04-09 23:55

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Daca vreau sa pun turbo pe un E36 2500cc,24 valva peste cate sute de cai trebuie sa fac modificari la motor?

wolverine 09-04-09 10:10

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
aproximativ 280-300(cu injectoare)

69WRX 09-04-09 10:11

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by claudiu29 (Post 2223441)
Daca vreau sa pun turbo pe un E36 2500cc,24 valva peste cate sute de cai trebuie sa fac modificari la motor?

pai cred ca modificarile le faci in functie de presiunea la care rezista motoru...nu dupa cati cai ai

BlackDomino 09-04-09 11:00

Inkidere centralizata
 
Salutare...ma puteti ajuta si pe mine va rog...?? am un e36 din 95,am inkis masina si dupa o ora vin la ea si nu mai merge centralu',dau sa deskid si nimic...numa usile din fata si portbagaju merg pe rand cu keia...usile din spate au ramas blokte,merge numa cu keia sa deskid si pe rand da cele din spate nu merg nici din interior....o murit brusc...imi puteti spune de ce sau unde se afla sistemu k sa umble pe la el...sau sa fie vreun releu are asa cva...masina e cheala...ii 316...multumesc...;)

GOGU_VL 09-04-09 13:11

Re: Inkidere centralizata
 
Quote:

Originally Posted by BlackDomino (Post 2224183)
Salutare...ma puteti ajuta si pe mine va rog...?? am un e36 din 95,am inkis masina si dupa o ora vin la ea si nu mai merge centralu',dau sa deskid si nimic...numa usile din fata si portbagaju merg pe rand cu keia...usile din spate au ramas blokte,merge numa cu keia sa deskid si pe rand da cele din spate nu merg nici din interior....o murit brusc...imi puteti spune de ce sau unde se afla sistemu k sa umble pe la el...sau sa fie vreun releu are asa cva...masina e cheala...ii 316...multumesc...;)

Vezi poate au sarit cablurile din clantzele dupa spate....dai fetele de usi jos de pe spate si uitate la cablurile care intra in clantza de deskizi din spate usa

claudiu29 09-04-09 13:13

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 2224047)
aproximativ 280-300(cu injectoare)

merci frumos.
Injectoare cu debit marit sau cum?
:?:

BlackDomino 09-04-09 13:16

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
da nu se deschide nimic numa cu cheie...sa fie sarit la toate usile si la portbagaj...??:-?
k ii k si cum nu as avea deloc central...o ramas blocat pe inchis...si usile din spate nu se deschid pt k nu am butuci...numa unde e butuc bag cheia si mere...:(

harramy 18-04-09 09:49

Re: Trucuri, Secrete, Si Info de Care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by 69WRX (Post 1826522)
apropos, la mine nu merge chestia cu acele la bord cu testul

incearca sa ti apasat pe butonu care resetezi km inainte sa pui contactu si dupa ce ai apasat tinel apasat si pune contactu la prima treapta,inainte de a ti se aprinde pe bord toate cele si asteapta cateva secunde si o sa vezi ca o ia singur....sper sa mearga....mie mi-a mers;)

Billy c25xe 20-04-09 14:56

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Am si eu o intrebare , unde este situat motorasul trapei la un sedan? Ca nu-mi merge trapa si parca as dorii sa o repar. Este o operatie dificila? In orice caz si daca nu o fac o las asa nu o acopar cu chit cum am vazut ca se practica la unii :sad:

GOGU_VL 20-04-09 15:37

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by Billy c25xe (Post 2251757)
Am si eu o intrebare , unde este situat motorasul trapei la un sedan? Ca nu-mi merge trapa si parca as dorii sa o repar. Este o operatie dificila? In orice caz si daca nu o fac o las asa nu o acopar cu chit cum am vazut ca se practica la unii :sad:

E situat langa plafoniera, e un capac patrat, il poti da jos tragand de el cu putina forta........daca este trapa electrica........si posibil sa fie releul stricat........daca e trapa manuala.........nu ma pricep........astepti pe altcineva sa'ti scrie kre are manuala.
Bafta !!!

robbyxX23 20-04-09 21:15

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Stie cineva cum se poate da jos spatarul de la bancheta din spate? Este modelul cu cotiera.. Am cautat DIY dar nu am gasit numai pentru modelul simplu. Ms anticipat. ;)


All times are GMT +2. The time now is 07:31.

- Copyright 2024 4Tuning