Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/85481-limuzina-vis-carlsson-aigner-ck65-rs-blanchimont.html)

boy_wonder 25-07-08 15:33

Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
17 Attachment(s)
La aproape un an de la dezvaluirea lui Carlsson Aigner CK65 RS Eau Rouge, tunerul Carlsson si compania Etienne Aigner AG au facut din nou echipa, de aceasta data, pentru a crea limuzina de vis.

CK65 RS Blanchimont are la baza modelul S65 AMG insa beneficiaza de mai multa putere. Motorul V12 dezvolta acum o putere maxima de 705 cai putere si un cuplu maxim de 1.100 Nm (limitat electronic). Multumita acestei cresteri de putere, limuzina accelereaza de la 0 la 100 km/h in doar 3.9 secunde si atinge o viteza maxima de 320 km/h (limitata electronic).

Modificarile exterioare sunt discrete si se rezuma la spoilerul fata, pragurile laterale, spoilerul spate cu difuzor inclus, eleronul portbagajului si paintjob-ul in doua culori. De asemenea masina a fost coborata cu 30 mm si "sta" pe jante de 21 inci. La interior, viitori cumparatori vor beneficia de tot luxul: piele, sistem de navigatie, sistem de climatizare, scaune ventilate cu memorie, monitoare cu functie TV, sistem audio de inalta fidelitate, internet si multe altele.

Pretul pentru Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont porneste de la 390.000 euro fara taxe.

ADDOstreet_racer 25-07-08 15:50

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
Frumos ....dak nu aveau pragurile prizele alee si la interior in loc de carbon era lemn era practic masina perfecta ...

Vj_AlecS 25-07-08 15:56

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
ideala...magnifica....niste geamuri fumuri si direct piesa

ADDOstreet_racer 25-07-08 16:01

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
Quote:

Originally Posted by Vj_AlecS (Post 1662104)
ideala...magnifica....niste geamuri fumuri si direct piesa

Yo zic k ar fii o prostie geamuri fumurii la o limuzina cred yo ,draperiile sunt de ajuns ....

allexutzzu 25-07-08 16:09

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
avion direct...ce sa mai...no comment!

AAAAK 25-07-08 16:28

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
Quote:

Originally Posted by ADDOstreet_racer (Post 1662096)
Frumos ....dak nu aveau pragurile prizele alee si la interior in loc de carbon era lemn era practic masina perfecta ...

Nu cred ca va exista vreodata "masina perfecta".... ca si cu femeile :)

ESPinoza 25-07-08 16:41

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
dupa jantele alea nu ma omor eu , dar in rest e cam fara concurenta. f tare

Sasha 25-07-08 16:53

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
de vis??? visul cui?:twisted::twisted:

rl_lucian 25-07-08 17:00

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
arata ciudat!

Sonny 25-07-08 17:04

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
WOW. Imi place la nebunie vopseaua! Interiorul este impecabil... Dar cred ca se murdareste foarte usor :)

criss_cars 25-07-08 17:05

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
Cel mai frumos S-Klasse cel putin la interior. Superb. Si va intrebati mai sus visul cui .... visul meu si al tuturor doar ca unii sunt prea fuduli sa recunoasaca.

ESPinoza 25-07-08 17:06

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
Quote:

Originally Posted by criss_cars (Post 1662195)
Cel mai frumos S-Klasse cel putin la interior. Superb. Si va intrebati mai sus visul cui .... visul meu si al tuturor doar ca unii sunt prea fuduli sa recunoasaca.

ai pus punctul pe i aici :)

puscky_007 25-07-08 17:11

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
aproape perfecta:D....ca masina si femeie perfecta nu exista vorba lui"AAAAK"

ciprian.20 25-07-08 17:34

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
arata foarte bine !

TURBOSS 25-07-08 17:47

Re: Limuzina de vis: Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
 
Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 1662194)
WOW. Imi place la nebunie vopseaua! Interiorul este impecabil... Dar cred ca se murdareste foarte usor :)

fii sigur ca cine isi achizitioneaza o asa "aratare" nu lucreaza pe santier, sau raneste la porci! trebuie sa te schimbi cel putin de 3 ori pe zii, ca de...nu da bine la imagine!

iti dai seama ce inseamna ca tancul asta sa ia 100 km/h in 3,9 sec?
la 200 km/h pe sosea cred te face sa crezi ca vine apocalipsa ;)

asta este masina de monaco si ale figuri, nu de pipera!


All times are GMT +2. The time now is 19:21.

- Copyright 2026 4Tuning