Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Logan B 42 ZIF (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/64680-logan-42-zif.html)

silviu_fxx 14-02-08 22:23

Re: Logan B 42 ZIF
 
Chiar arata bine masina...Jantele negre se potrivesc la culoarea masinii.

Cristi_XP 15-02-08 00:19

Re: Logan B 42 ZIF
 
Quote:

Originally Posted by fiderzen (Post 1357843)
oricum,asta micu`...a facut cate ceva la masina,chiar daca nu are permis.....pe cand,pe forum sunt prezentate loganuri ''tunate'' cu o ploapa si o folie...si ala e tuningul:lol:..bravo...continua ca esti pe drumul cel bun! :P

e produsul documentarii ,nu al need4speedului,si fast n furiousului romanesc :))

VDAN 15-02-08 17:06

Re: Logan B 42 ZIF
 
bravo pentru masina.se vede ca te pasioneaza tuningul,dar banuiesc ca te finanteaza parintii ))

GIULY 15-02-08 18:35

Re: Logan B 42 ZIF
 
bravo tie ...te felicit! ai facut fix ce trebuie la un logan....suspensie...principala lui problema..arata foarte bine masina...daca o tii asa eu zic ca esti pe drumul cel bun..doar o mica remarca as avea, chestiile alea de la usi (stopurile alea) da le jos ca nu prea au ce cauta acolo...in rest f frumos...asteptam noi modificari tot de bun gust ;)

Sonny 15-02-08 21:03

Re: Logan B 42 ZIF
 
Tuningul nu are varsta si nici limite! :) E bine ca ai pe ce sa sa-ti pui ideile in aplicare! Si eu mai am de asteptat! :D

Noi sa fim sanatosi si masinile tatilor intregi :)) :D

LOGAN91 15-02-08 21:19

Re: Logan B 42 ZIF
 
Multumesc frumos pentru aprecieri , si spor si voua la $$$ si astfel si la tunarit....in mare parte eu sunt cu $$$ pentru masina , acuma trebuie sa trag de iei sa schimbe ei consumabilele(buji,placute,un kit de spalat filtru de aer,cip tuning (sa scada consumu=)))),eu sunt cu modificarile....si incerc sa nu ma abat de la acest drum , planuri de viitor ar fi nene......dar nus atatea bani pentru ele....urmeaza cip tuning , bord albastru(nu am facut pana acuma:( ) si poate ca visez cam mult dar ma bate gandu la o cusca de protectie modificata astfel sa incapa macar 2 persoane si in spate...(asta dupa ce am vazut ce minuni face o cusca.....SGM-ul...

topser 15-02-08 22:08

Re: Logan B 42 ZIF
 
cat te-au ajuns arcurile si de unde ? :)

ms

LOGAN91 15-02-08 22:50

Re: Logan B 42 ZIF
 
Arcurile au fost 500lei cu tot cu transport , de la LOGtuning....:)

LOGAN91 17-02-08 19:35

Re: Logan B 42 ZIF
 
5 Attachment(s)
Si cateva poze mai noi:) Va place??

Relu_GTT 17-02-08 22:41

Re: Logan B 42 ZIF
 
n-ar fi rau daca i-ai pune inapoi capacele, eventual capace de logan modelul acela mai nou.

Relu_GTT 17-02-08 22:45

Re: Logan B 42 ZIF
 
ai procedat foarte bine ca ti-ai montat arcuri sport arata si mai bine si e si mai stabila masina. decat sa cheltui bani pe tiganii de prelungiri la spoilere sau alte tampeni care nu fac altceva decat sa arate loganu mai nasol.

ynp_46 17-02-08 22:58

Re: Logan B 42 ZIF
 
Quote:

Originally Posted by LOGAN91 (Post 1318243)
Salut , urmaresc de mult timp acest forum , dabea acuma mam hotarat sa imi fac si eu cont , si sa va arta si eu masina mea (defapt a parintilor).
Toata povestea a inceput in 2005 cand au vandut una bucata dacie 1300 (zambetu lui iliescu, din punctu meu cam nereusita masina , cel putin motoru...) , si de ziua mea 1 aprilie (nu ne o gluma) au cumparat un logan...
Laureat 1,4 (aer , geamuri etc) , albastru egee (cea mai misto culoare:) ) .
Atunci nu eram pasionat de tuning nebuni dastea , totu a inceput cand a fost prima expozitie de tuning organizata de 4tuning bineinteles:) (01.04.2006 ?? sau gresesc?? ) lansarea si revistei etc...de atunci nu pot sta fara sa ii mai fac ceva , normal in limita bugetului(16 ani nu prea mare:()
Si cateva modificari minore:)
Arcuri sport Weitec
Filtru de aer Simota (carcasa din fibra de carbon)
Evacuare Borla (completa finala+intermediara)
Cass Pionner DEH-p40MP
Statie JBL GTO 2060
Cabluri 16 mm Aiv sau cam asa ceva am uitat.
Si diferite modificari de design minore (interior+exterior)
vopsit aeratoare , consola dintr-e scaune , pedale sport , schimbator butoane albastre , comanda de AC etc nebuni dastea:D)
Cateva planuri de viitor.
Maine poimaine Subwoofar
boxe fata
cip tuning
bord albastru
folie (legala)
Sper sa va placa masina...
Astept pareri critici , idei etc... si cateva poze

:shock:cum te-au lasat ai tai sa le pui pe masina asa ceva?:lol: dar oricum, pt varsta ta e genial, daca as avea si io banet saimi mermit...ar fi parfum:D,dar ma multumesc cu ce am. bafta multa in continuare

LOGAN91 18-02-08 09:40

Re: Logan B 42 ZIF
 
Cum ma lasa....? si taicamiu e pasionat.....si are un stil de condus care cer asemenea modificari...Capacele originale sunt cam sparte....si nu dua bani pe altele...astept niste jante negre....

Sonny 18-02-08 20:03

Re: Logan B 42 ZIF
 
Nu pune capacele! Arata mult mai bine asa! :)

Pacat ca este doar 1.4 :)

Multa bafta in continuare!

LOGAN91 18-02-08 20:45

Re: Logan B 42 ZIF
 
Nu am stiu ce o sa se intample in viitor , atunci nici nu stiam nimik de tuning....orcum daca luam 1,6 si tot ma ofticam ca nu aparuse 16v:) .....sper ca urmatoarea masina sa fie un 16v dus la sala de forta......
Ms la fel si tie sonny


All times are GMT +2. The time now is 19:19.

- Copyright 2024 4Tuning