Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona comerciala Brasov - Bazar - Servicii - Talcioc (https://forum.4tuning.ro/215-zona-comerciala-brasov-bazar-servicii-talcioc.html)
-   -   tobe sport de calitate (https://forum.4tuning.ro/215-zona-comerciala-brasov-bazar-servicii-talcioc/61672-tobe-sport-calitate.html)

pjo_dorin 04-01-08 20:46

Re: tobe sport de calitate
 
1 Attachment(s)
si eu mi-am pus la stelco evacuare,de la catalizator pana in spate teava din tabla aluminizata si finala de inox si sunt multumit...bafta

MIRCAT 05-01-08 00:07

Re: tobe sport de calitate
 
Quote:

Originally Posted by rsDAC (Post 1273662)
Salut! o intrebare pt cunoscatori: cum sa fac rstdi`ul sa fashaie rau cand o calc?? sa elimin toba de la jumate?

stelco e super ok,omu lucreaza bine si calitatea este buna!are cam tot ce vrei,conteaza sa stii ce vrei!

ps:daca vrei am eu o finala "galagioasa" de la stelco!!e super ok dar am dat-o jos pt ca mi-a facut creierii pane!!

bogmotorsport 05-01-08 07:30

Re: tobe sport de calitate
 
Quote:

Originally Posted by MIRCAT (Post 1275388)
stelco e super ok,omu lucreaza bine si calitatea este buna!are cam tot ce vrei,conteaza sa stii ce vrei!

ps:daca vrei am eu o finala "galagioasa" de la stelco!!e super ok dar am dat-o jos pt ca mi-a facut creierii pane!!

poate atasezi o poza si imi spui pe la ce bani se invarte.ms

MIRCAT 05-01-08 13:48

Re: tobe sport de calitate
 
Quote:

Originally Posted by bogmotorsport (Post 1275655)
poate atasezi o poza si imi spui pe la ce bani se invarte.ms

200 ron asa de vara......cu poza o sa revin!!!

blondu_glf 2 05-01-08 14:46

Re: tobe sport de calitate
 
Quote:

Originally Posted by MIRCAT (Post 1275388)
daca vrei am eu o finala "galagioasa" de la stelco!!

prietene....exagerezi......vezi cum faci ca pe mess se trimit mai repede pozele

Flow 06-01-08 04:51

Re: tobe sport de calitate
 
Quote:

Originally Posted by rsDAC (Post 1273662)
Salut! o intrebare pt cunoscatori: cum sa fac rstdi`ul sa fashaie rau cand o calc?? sa elimin toba de la jumate?

la motoarele turbo sunt 2 feluri de fasaieli sa le numim asa
unu ar fi asta https://www.youtube.com/watch?v=9e_ZVuFsQQ8
si se obtine prin montarea unei bov(blow off valve) care descarca surplusul de aer facut de turbina in aer in loc sa l descarce inapoi in filtru
la motoarele turbo pe benzina este foarte intalnit si recomandat , la cele diesel cum observ ca este si a ta am inteles ca sunt mult mai scumpe si nu ar fi chiar recomandate
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...04f18a6525.jpg
fasaitul obtinut se aude o data la un anumit interval

al doilea ar fi fasaitul mai constant ce se aude ca un horcait si ca un suflu de turbina in toba finala
ca sa obtii al doilea sunet cred ca e nevoie sa elimini mai mult decat toba intermediara pt ca se stie ca de la un diesel se obtine mai greu sunetul pe evacuare, in + recomandat ar fi evacuarea sa fie din crom

LUCI BV 89 WRC 21-01-08 13:58

Re: tobe sport de calitate
 
La O Dacie Oare La Stelco Cat Ma Ajunge?????de La Saxofon Pana La Final Numai Teava Si La Final O Toba Vreau Sa Sune Gros Sau Numai Finala ????stie Cineva?sau Ma Poate Ajuta ????ms Frumos

Bigu 21-01-08 16:43

Re: tobe sport de calitate
 
cel mai simplu e sa te duci si sa intrebi

LUCI BV 89 WRC 22-01-08 13:46

Re: tobe sport de calitate
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 1305581)
cel mai simplu e sa te duci si sa intrebi

ms BIGU-LE dak aveti si tobe second anuntati-ma :D

pjo_dorin 22-01-08 17:44

Re: tobe sport de calitate
 
am eu toba finala de la stelco!!! nu ti-a zis yackone nimic ca ma intrebat dc o vand??

Cristty 22-01-08 18:48

Re: tobe sport de calitate
 
Daca aveti ocazia, timp si bani necesari puneti-va evacuarea la Pilot si nu veti regreta si veti vedea diferenta de calitate.

bogmotorsport 11-02-08 18:08

Re: tobe sport de calitate
 
1 Attachment(s)
azi am fost la stelco ca intr-un final a cedat intermediara si finala si am pus o finala sport din inox si o intermediara din tabla aluminizata...in total 640 lei:oops:
intermediara este normala nu am pus teava pt ca ma gandeam ca o sa ma enerveze...suna ceva dar nu cine stie ce de tare,are un sunet gros dar e bine ca la drum lung daca puneam o teava in loc de intermediara imi facea creierii pane:rolleyes2

Flow 11-02-08 22:41

Re: tobe sport de calitate
 
Quote:

Originally Posted by bogmotorsport (Post 1350165)
intermediara este normala nu am pus teava pt ca ma gandeam ca o sa ma enerveze...suna ceva dar nu cine stie ce de tare,are un sunet gros dar e bine ca la drum lung daca puneam o teava in loc de intermediara imi facea creierii pane:rolleyes2

se pare ca te ai razgandit repede :lol:



Quote:

Originally Posted by bogmotorsport (Post 1273029)
multumesc pentru sfaturi...pai inseamna ca o sa ma indrept catre stelco...eu vreau o evacuare sport dintr-un cap intr-altul flow si sa sune cat mai tare...cam ce ar trebui sa le zic?


bogmotorsport 12-02-08 09:51

Re: tobe sport de calitate
 
pai am auzit una fara intermediara cu finala sport si suna tare(imi placea cum suna)dar la drum lung devine deja obositoare....acum e numai bine

Bigu 12-02-08 10:40

Re: tobe sport de calitate
 
eu am avut 1 an si 25k de km fara intermediara.... suna intradevar mai tare. la drum lung te obisnuiesti cu ea...


All times are GMT +2. The time now is 13:45.

- Copyright 2024 4Tuning