Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona comerciala Brasov - Bazar - Servicii - Talcioc (https://forum.4tuning.ro/215-zona-comerciala-brasov-bazar-servicii-talcioc.html)
-   -   tobe sport de calitate (https://forum.4tuning.ro/215-zona-comerciala-brasov-bazar-servicii-talcioc/61672-tobe-sport-calitate.html)

bogmotorsport 02-01-08 19:14

tobe sport de calitate
 
salutare!am si eu o intrebare.care stie unde se monteaza tobe sport de calitate la noi in brasov?as vrea sa imi pun o toba sport buna dintr-un cap intr-altul dar vreau sa merg la cineva care intr-adevar se pricepe nu sa aud tot felul de teorii.daca stie careva si ma poate ajuta cu vreun sfat e bine venit!va multumesc

bogmotorsport 02-01-08 19:15

Re: tobe sport de calitate
 
sau macar pe langa brasov...prin apropiere.........

Bigu 02-01-08 19:30

Re: tobe sport de calitate
 
la stelco , vis a vis de metro2, in spatele benzinariei petrolgroup(cred ca asa ii zice la benzinarie) pe langa reprezentanta peugeot , o hala mica cu doua usi, ingradita. succes

bogmotorsport 02-01-08 19:34

Re: tobe sport de calitate
 
da,ms BIG-ule stiu de cei de la stelco dar ma gandesc ca poate mai sunt si alte variante ca nu am auzit asa vb bune de ei...acum ramane de vazut.oricum multumesc de sfat.mai astept si alte sugestii si poate chiar pe vreunul care ma indruma tot spre stelco ce,chiar si-a facut toba acolo sa aud pareri.ms

Horatiu 02-01-08 23:44

Re: tobe sport de calitate
 
iti recomand si eu stelco tot acolo mi-am facut evacuarea si sunt multumit.

Flow 03-01-08 00:28

Re: tobe sport de calitate
 
din pacate alte variante nu prea ai
multi dintre utilizatorii forumului si au facut evacuarea la cipriotul de la stelco de la dacie la corrado vr6 si multe altele
lucreaza profesionist omu are sculele necesare cu siguranta nu va intampina probleme la masina ta doar sa fi foarte precis si sigur in ceia ce vrei

bogmotorsport 03-01-08 08:44

Re: tobe sport de calitate
 
daca imi recomanzi la stelco flow crezi ca e mai bine sa merg in lunca calnicului unde au sediul sau doar aici in bv?ai idee pe la cat ar ajunge toata evacuarea dintr-un cap intr-altul?asa un pret plus minus.ms

bogmotorsport 03-01-08 08:46

Re: tobe sport de calitate
 
horatiu,ai facut toata evacuare?pe la cat te-a ajuns?e o evacuare normala inox,sau e sport.....?

Flow 03-01-08 09:34

Re: tobe sport de calitate
 
mergi linistit aici in bv asta ce le monteaza aici monta inainte in lunca
el e taticu lor
evacuare inox nu ai sa gasesti la el eventual doar finala
tobele si traseele sunt din tabla aluminizata si cap coada fara finala undeva intre 300 si 500 lei + finala si/sau un cap cromat undeva in juru lu 500 - 700 depinde cat de sofisticat e traseul si cate tobe alegi sa pastrezi

inca o data pun accentul sa sti foarte bine ce vrei si sa te faci inteles la om ca daca nu iti schimba tot traseul si ti pune nou cu ce a venit masina din fabrica
te uiti si tu pe acolo analizezi si explici ce vrei, o toba in minus ,2 -3 :lol: tot traseul gol si doar finala , etc etc

Bigu 03-01-08 10:23

Re: tobe sport de calitate
 
eu mi-am inlocuit evacuarea la stelco si pana in momentul de fata nu am nici o problema, ii recomand. nu strica sa faci o plimbare pana acolo, au o gramada de modele, dimensiuni de unde poti alege

Horatiu 03-01-08 13:52

Re: tobe sport de calitate
 
Quote:

Originally Posted by bogmotorsport (Post 1272265)
horatiu,ai facut toata evacuare?pe la cat te-a ajuns?e o evacuare normala inox,sau e sport.....?

pai eu mi-am pus aluminizat tot...finala sport si pana la catalizator doar teava fara intermediara in total 415 lei.

bogmotorsport 03-01-08 17:46

Re: tobe sport de calitate
 
multumesc pentru sfaturi...pai inseamna ca o sa ma indrept catre stelco...eu vreau o evacuare sport dintr-un cap intr-altul flow si sa sune cat mai tare...cam ce ar trebui sa le zic?

Horatiu 03-01-08 22:04

Re: tobe sport de calitate
 
finala sport si fara intermediara sunt convins ca o sa-ti ajunga pe mine ma enerveaza cateodata :))

rsDAC 03-01-08 23:47

Re: tobe sport de calitate
 
Salut! o intrebare pt cunoscatori: cum sa fac rstdi`ul sa fashaie rau cand o calc?? sa elimin toba de la jumate?

Flow 04-01-08 12:36

Re: tobe sport de calitate
 
Quote:

Originally Posted by bogmotorsport (Post 1273029)
multumesc pentru sfaturi...pai inseamna ca o sa ma indrept catre stelco...eu vreau o evacuare sport dintr-un cap intr-altul flow si sa sune cat mai tare...cam ce ar trebui sa le zic?

pai eu recomand asa

1. dai jos toata evacuarea
2.pui teava cu diametrul cel mai mare care o are cipriotul 54 cred de la saxofon pana la finala
3.pui o finala + un cap dragut sau eu recomand o toba de inox ceva de genu la poza care ti o atasez mai jos care face totii banii ( 370 lei parca doar finala)

deci rezultatul final trebuie sa fie teava goala cap coada + una bucata finala
mai mult nu are de ce sa contina :lol: sunet + satisfactie garantata + pregatiri de spagi la itp :lol:

https://forum.4tuning.ro/imagehosting...7d58d7367b.jpg


All times are GMT +2. The time now is 05:15.

- Copyright 2024 4Tuning