Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Adresa de mail sparta (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/55157-adresa-mail-sparta.html)

MKE 22-10-07 22:20

Adresa de mail sparta
 
mi-a spart cineva adresa de mail/msg...stie cineva daca pot sa o recuperez sau ceva.. ?

NSL_KiwY 22-10-07 22:27

Re: Adresa de mail sparta
 
O poti recupera doar dak mai stii datele... ( knd ti-ai facut adresa ti-au cerut niste date)
Sau dak cazi la pace ku cel care ti-a sparto
Sau ar mai fi o singura solutie cu niste exploituri ( este f. greu)

MKE 22-10-07 22:32

Re: Adresa de mail sparta
 
1 Attachment(s)
stiu datele.. dar am blocat accesu ..nu ma lasa sa intru...
ala presupun ca e un copil basit de 12 ani care se distreaza cu programe de pe odc...
...
acum mai e alta prb...daca imi fac altu din cate stiu el primeste un msg...cu toate datele..si poate sa o sparga iar..

care e solutia..?

NSL_KiwY 22-10-07 22:38

Re: Adresa de mail sparta
 
Programe de sparg pass yahoo nu exista.
Ai facut tu o greseala... ai primit vreun link in care ti-a cerut sa bagi adresa de mail si pass... pagini false de mail.yahoo (denumite si sub numele de SCAM) sau mai rau ti-a trimis ceva pe mess, odc, etc... si tu ai deschis in pc-ul tau.. si el s-a conectat. Incearca sa.ti faci o alta adresa... vezi ce se intampla..
Dar e asa kum zici tu k el primeste mail ku toate datele e nasol... ai PRORAT-ul in pc... INDICAT formateaza partitia ku WIN.
dak stii datele baga.le si iti srv de mail.yahoo iti v-a da o noua parola.

MKE 22-10-07 22:48

Re: Adresa de mail sparta
 
ok ms mult ...da cred ca am PRORAT-ul in pc..pt ca mi-a mai sters un id acum 2 zile...
faza cu formatatu oricum o faceam maine...pe mine ma interesa mail in special...aveam niste date acolo... ca msg..sau altceva...nu-i prb..

NSL_KiwY 22-10-07 22:50

Re: Adresa de mail sparta
 
Npc...
Dak stii datele baga.le si iti v-a da o noua pass si iti vei putea rcupera mailurile...
baftaa...

sandrin 23-10-07 00:20

Re: Adresa de mail sparta
 
Quote:

Originally Posted by NSL_KiwY (Post 1162683)
Programe de sparg pass yahoo nu exista.
Ai facut tu o greseala... ai primit vreun link in care ti-a cerut sa bagi adresa de mail si pass... pagini false de mail.yahoo (denumite si sub numele de SCAM) sau mai rau ti-a trimis ceva pe mess, odc, etc... si tu ai deschis in pc-ul tau.. si el s-a conectat. Incearca sa.ti faci o alta adresa... vezi ce se intampla..
Dar e asa kum zici tu k el primeste mail ku toate datele e nasol... ai PRORAT-ul in pc... INDICAT formateaza partitia ku WIN.
dak stii datele baga.le si iti srv de mail.yahoo iti v-a da o noua parola.

Asa ziceam si eu ... ca nu exista programe de spart parole. ca tre sa stii programare , c++ etc.. dar un prieten mi-a aflat parola de messenger folosind un program (exceptand faptul ca mi-a trimis o chestie care trebuia sa dai click pe ea ca sa-ti afle parola) ...
Dar nu imi fac griji ca e de incredere :D]
MKE da-mi un pm si sper sa te ajut cu parola.

trafy-vr6 23-10-07 10:59

Re: Adresa de mail sparta
 
stiu eu pe cineva care are o pagina din aia si e belea...120 de id`uri in sapt...take care si nu mai baga in calc orice cacao...sau nu mai intra pe site`uri suspecte eventual baga`ti un firewall si te doare la...basca:)

malnik2002 23-10-07 11:34

Re: Adresa de mail sparta
 
nu stiu de programe de spart yahoo mail, dar se poate afla parola de la messinger, tre sa stii doar Id-ul, dar daca ai avut aceisai parola si la mail a fost usor pentru individ sa intre acolo. se pot recupera datele totusi.

trafy-vr6 23-10-07 11:58

Re: Adresa de mail sparta
 
pai parola de la messenger e aceeasi cu cea de la mail :D:Dsi nu se poate afla asa usor daca sti ID`u...trebuie sa sti si datele...

MKE 23-10-07 14:35

Re: Adresa de mail sparta
 
in fine nu mai conteaza..nu cred ca pot sa mai fac nimik...
in formatez calc ...si imi fac alt id..

ms oricum..

NSL_KiwY 23-10-07 15:52

Re: Adresa de mail sparta
 
Quote:

Originally Posted by sandrin (Post 1162875)
Asa ziceam si eu ... ca nu exista programe de spart parole. ca tre sa stii programare , c++ etc.. dar un prieten mi-a aflat parola de messenger folosind un program (exceptand faptul ca mi-a trimis o chestie care trebuia sa dai click pe ea ca sa-ti afle parola) ...
Dar nu imi fac griji ca e de incredere :D]
MKE da-mi un pm si sper sa te ajut cu parola.

Kiar dak stii C++ cum conectezi tu Softul tau la serverele de yahoo?? ca sa afli pass.
Il mai auzeam yo pe unu pe aici dupa forum k el nush ce soft si poate recupera pass si sa le sparga :lol: si nici pana in ziua de azi nu mi.a luat pass-ul.

PS:Pass nu se sparg e IMPOSIBIL. Se AFLA... ( CRACKING )

trafy-vr6 23-10-07 15:57

Re: Adresa de mail sparta
 
cel mai sigur ai fost la cineva care avea keylogger ( "prieteni", internet cafe )

Lao 23-10-07 16:06

Re: Adresa de mail sparta
 
Keylogger sau a venit cineva pe la tine si ti-a citit parola de pe messenger, de sub asterisc-uri, dupa care ti-a schimbat-o. ;)

NSL_KiwY 23-10-07 16:08

Re: Adresa de mail sparta
 
Quote:

Originally Posted by Lao (Post 1163709)
Keylogger sau a venit cineva pe la tine si ti-a citit parola de pe messenger, de sub asterisc-uri, dupa care ti-a schimbat-o. ;)

Din cate stiu yo faza ku asterisc-urile la mess nu mere.. ;)
Asteriscurile iti recunoste pass encryptate pe 128.
Si mailul din cate stiu le are encryptate pe 256 sau 512 ;)


All times are GMT +2. The time now is 21:47.

- Copyright 2024 4Tuning