Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Credite pt studenti? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/49170-credite-pt-studenti.html)

trafy-vr6 20-08-07 09:46

Credite pt studenti?
 
Am auzit de la prieteni ca poti face imprumut in banca intre 500 si 1000 euro daca esti student. Vreau sa stiu si eu mai exact de unde pot face imprumutu asta ( o banca ceva )si ce acte trebuie. Multzam

valib 21-08-07 13:26

Re: Credite pt studenti?
 
intra pe site'ul brd...

da acol cica tre' sa fii in ultimii 2 ani de studiu

altfel luam si io credit:):):)

trafy-vr6 21-08-07 13:58

Re: Credite pt studenti?
 
damn...nu am inceput nici primu an:((

trafy-vr6 21-07-08 13:21

Re: Credite pt studenti?
 
alta solutie mai e ? am terminat primu an de facultate....pot lua credit daca nu am loc de munca ?......stie cineva vreo shmecherie d`asta ?

VaLeX 21-07-08 16:40

Re: Credite pt studenti?
 
am fost eu acu vre`o 2-3 sapt si vroiam sa iau credit la BRD
mi s-a spus ca doar studentii terminali pot lua credit (adica cei care au trecut in ultimul an de facultate)
iti trebuie o adeverinta de la facultate ca nu ai restante (se poate rezolva cu'o ciocolata la secretara , chiar daca ai restante) de obicei nu se verifica chestia asta de catre banca
creditul se poate face pe 5 ani , pana in 1000e
in primul an se poate plati doar dobanda , in cazul meu era 30ron , de catre parinti
apoi din anul ai doilea se sustrage din salar (al tau salar , banca presupune ca dupa ce ai terminat facultatea esti deja angajat) echivalentul a 90ron (cazul meu) , dobanda inclusa, pentru urmatorii 4 ani (depinde pe ce perioada se face creditul)
si cam asta a fost ...

trafy-vr6 21-07-08 16:48

Re: Credite pt studenti?
 
si daca am trecut anul 2 nu pot face nimic ? la nici o banca sau ceva ?

VaLeX 21-07-08 16:51

Re: Credite pt studenti?
 
la brd sigur nu poti (doar daca faci 2 ani facultatea :lol:) , la celelalte nu stiu nimic ...

valib 26-07-08 03:08

Re: Credite pt studenti?
 
nimeni nu iti da imprumut, atata timp cat nu ai loc de munca (bani din care sa platesti legal ratele la banca)

VaLeX 26-07-08 12:24

Re: Credite pt studenti?
 
iti da , daca esti in ultimul an de facultate , si parintii tai platesc dobanda in primul an , apoi din al doilea an , iti iau automat din salariu daca te'ai angajat , sau o sa plateasca ai tai in continuare dobanda + rata.

nu vb daca nu v'ati interesat ..wtf ?

valib 26-07-08 17:44

Re: Credite pt studenti?
 
wtf...m-am interesat

trafy zicea ca a terminat anul 2...si ca vrea credit
nimeni nu o sa ii dea credit, decat daca e angajat pe undeva.

eu m-am angajat de 3 luni la o firma, si mi-am luat credit. O sa fiu student in anul 3, angajat pe undeva, cu credit bancar.

cryssl 26-07-08 18:58

Re: Credite pt studenti?
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 1656414)
si daca am trecut anul 2 nu pot face nimic ? la nici o banca sau ceva ?

a trecut..adica l'a inceput ;)


All times are GMT +2. The time now is 00:29.

- Copyright 2024 4Tuning