Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Electrice si Electronica (https://forum.4tuning.ro/469-electrice-electronica.html)
-   -   vand chei briceag cu telecomanda (https://forum.4tuning.ro/469-electrice-electronica/40085-vand-chei-briceag-telecomanda.html)

sicalosuu 02-05-07 17:17

vand chei briceag cu telecomanda
 
vand chei briceag cu telecomanda universale identice cu cele de VW.
au loc special pt cip, calitate suuuper, tot ce trebuie e sa aveti inchidere centralizata, iar dk aveti modul confort si geamuri electrice, la inchiderea usilor se vor inchide si geamurile lasate deschise.
primul set l-am pus pe passatu meu de 2 luni, nu am nici un fel de probleme.
montajul se face relativ simplu, se monteaza k orice alarma auto, eu m-i l-am montat singur.

setul cuprinde 2 chei briceag, active, + cutia de receptie.

pret 200 ron + taxe expeditie.
revin cu poze..

sicalosuu 02-05-07 17:34

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
4 Attachment(s)
singura diferenta intre ce am eu si cele originale e ca pe spate au 4 suruburi, 2 sub emblema, 2 jos, iar cheile originale de vw au un singur surub, in rest sunt identice.

lama metalica este interschimbabila, se poare pune orice tip de lama.
pozele promise.

pt alte nelamuriri si intrebari va stau la dispozitie pe mess: gmdan2003 sau la tel: 0723 860 320, marius

sicalosuu 02-05-07 18:18

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
dimensiunile lamei metalice:
lungime 43 mm
latime 17 mm
grosime 3 mm

dk aveti lama metalica (partea utila, ce intra in contact) originlala cu dimensiuni mai mari decat cele de sus, atunci sistemul nu se potriveste.

FUM 02-05-07 22:20

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
pa bmw e 30 nu merge montat

sicalosuu 02-05-07 22:22

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_bmw (Post 881507)
pa bmw e 30 nu merge montat

e o intrebare sau o afirmatie?????
ce dimensiune are lama metalica????

sicalosuu 03-05-07 21:44

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppp

sicalosuu 04-05-07 19:07

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
nimeni nimic????
oare de ce??? pretu de vina???? n-as crede avand in vedere k o carcasa goala de cheie briceag la reprezentanta vw e 180 de lei.

dolb 04-05-07 19:09

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
pentru un opel astra G .. an 2003 merge cumva?

sicalosuu 04-05-07 21:54

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 884789)
pentru un opel astra G .. an 2003 merge cumva?

sistemul e universal, se monteaza k orice alarma de pe piata, deci e compatibil cu orice autoturism ce are inchidere centralizata.
toata chestia e k lama metalica utila a ta sa se incadreze in diminsiunile lamei metalice de pe cheia briceag, vezi dimensiunile de mai sus.

bafta

dolb 05-05-07 00:08

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
se incadreaza ;) dar cum faci sa functioneze inchiderea centralizata? ca .. la mine telecomanda e patrata iar cheia aia e mai dreptunghiulara . deci alt sistem, merge inchiderea din butoanele noii telecomenzi?.. si cat ma costa cu totul :D

Dutzu 307 07-05-07 14:15

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
pentru peugeot 307 cum se poate?

sicalosuu 08-05-07 00:52

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
@dolb
sa ne lamurim.
sistemul are o cutie receptor-emitator cu 13 fire, aceste fire se leaga la inchiderea centralizata a masinii iar cheile functioneaza k telecomenzi.
nu ma intereseaza cum arata cheia ta originala (patrata, triungi, rotunda).
din cheia originala scoti doar cipu pe care il bagi incheia noua si copiezi lama metalica.

@Dutzu 307
sistemul e universal (pt orice autoturism ce are inchidere centralizata)
la peugeot 407 si 407 paladine am vazut ca sunt dotate din fabrica cu asemenea chei.
deci merge si la tine.
am dat un sistem care s-o montat pe logan, deci................

sicalosuu 09-05-07 08:11

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppppppppppppp

mertan 09-05-07 10:24

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
pune te rog frumos poze cu ce contine "kitul" inafara de chei. adica fire si ce mai are dansa.

gerfried4you 09-05-07 15:21

Re: vand chei briceag cu telecomanda
 
cheia briceag se poate conecta la inchiderea masinii sau se conecteaza o alarma fara teelcomenzi costa undeva pana in 200lei de inchiderea masinii, iar cheia briceag se conecteaza la alarma
eu asa am facut si se poate conecta si modul de inchidere a geamurilor si trapei
este mult mai fain decat o cheie cu breloc alarma ,si da si bine

este simplu:-P


si pt cei cu ursi merge fara probleme ,chiar daca lama ce o are cheia briceag este mai subtie,se poate face o cheie normala se scoate plasticul se modeleaza fierul la polizor bla bla......asta pt cei cu imaginatie:peace:


All times are GMT +2. The time now is 10:20.

- Copyright 2024 4Tuning