Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/37962-club-tico.html)

ovis 09-04-07 13:55

Club TICO
 
Ce ziceti v-ar surade ideea de un club TICO ? Pentru noi, oameni mari ce iubim o masina mica :)

quick_5hifter 09-04-07 15:55

Re: Club TICO
 
Noua ne surade ideea, si ne-am mai gandit la asa ceva, dar e dificil de pus in practica ideea...Ca sa ma intelegi, iti dau un exemplu: in judetul Constanta s-ar strange, sa zicem, 5-6 membri cu Tico (si asta cu indulgenta...), in Bucuresti ceva mai multi, iar in restul tarii...nu foarte multi, oricum. Intalnirile zonale s-ar putea tine saptamanal sau bilunar. Insa intalnirile "centrale" ar fi cam greu de organizat...

Pe de alta parte, exista deja un club un pic mai cuprinzator, si anume "DaewooClub", in cadrul caruia se practica intalniri regionale de ceva timp...si uneori, chiar si intalniri "nationale". Este bine pus la punct, exista un forum, un autocolant pentru membri etc.

Insa o idee buna ar fi un club care sa existe DOAR AICI, pe acest thread, iar membrii sa poarte pe masina, de exemplu, un sticker cu imaginea aceea ce simbolizeaza un tico "nervos" accelerand (daca stiti la ce ma refer).

ovis 09-04-07 19:07

Re: Club TICO
 
quick shifter, exact la asta ma refeream :) un club TICO 4tuning intern, un club din care sa faca parte toti cei dornici si posesori de "animalutze" mici la care noi tinem atat de mult. Daca si altii ar fi de acord, eu unu ash realiza un sticker de pus pe masina cu un tico nervos, cum zici tu :) si l-as trimite tuturor celor din acest club intern :) ideea este ca, daca iubim o masinuta atat de mica, de ce sa nu impartasim aceasta iubire aici si IMPREUNA :)

quick_5hifter 10-04-07 01:00

Re: Club TICO
 
Pai sa-i dam bataie :D
La 4tuning day au fost expuse 4 Tico, unul mai....tunat si alte 3 mai putin stridente, dar care au fiecare niste modificari practice si/sau estetice (mentionez doar sun-roof, capota vopsita cu picaturi de apa, jante pe 13, flame-thrower, Borla, muzica decenta, spoilere...si multe altele), deci pasionati ar fi destui...cu mandrie pot spune ca ma numar si eu printre ei, si ca dovada fac 2 precizari:
1)Mai am o masina mult mai confortabila si mai noua decat tico, in care nu am investit aproape deloc de dragul lui Tico alb de Constanta;
2)Valoarea lui Tico al meu am dublat-o de multa vreme, prin reparatie capitala sub capota si nu numai, revopsire, muzica, mici modificari interior/exterior, iar in curand ii voi tripla valoarea prin modificarile aduse...
Concluzia e ca sunt fan Tico si te voi sustine 100% cu ideea cu clubul, in masura in care imi permite timpul liber.
Revin in cateva minute cu desenul de care vorbeam mai sus, ca o prima idee pentru sticker :D desi ideea nu imi apartine si este deja in uz de catre colegii nostri cu tico din Polonia :???:

quick_5hifter 10-04-07 01:12

Re: Club TICO
 
3 Attachment(s)
Iata despre ce vorbeam, desenul ala sub care scrie TicoTuningTeam :D
De asemenea cred ca ar merge sa ne proiecteze cineva un logo care sa arate un tico cu cheita :lol: eu zic ca ar fi foarte haios si sugestiv, sens in care atasez un alt desen pentru inspiratie.
(cu putin efort, un designer talentat ar putea sa combine cele doua idei ;) )

Later edit: n-am putut sa ma abtin sa pun si al treilea desen :lol:

ovis 10-04-07 21:19

Re: Club TICO
 
1 Attachment(s)
buna. uite am realizat azi un logo pt acest club 4 tuning, ce parere ai ? merge :)

quick_5hifter 10-04-07 22:01

Re: Club TICO
 
Merge! Cel mai mult imi plac:
-forma rotunda (e mai rar folosita)
-culoarea fundalului
Ar mai merge accentuata forma masinii ca sa fie mai evidenta, iar numele schimbat putin....trebuie gasit ceva special...o sa ma gandesc si eu zilele astea si la mici modificari, si la titlul clubului...dar poate mai intervine cineva, cu o mica mana de ajutor :D

ovis 11-04-07 08:46

Re: Club TICO
 
ok... quick 5hifter , ma bucur ca iti place sigla :) e normal k mai trebuie aduse niste modificari, insa sper ca vor veni curand :)

Roby Tico 12-04-07 10:22

Re: Club TICO
 
un alt viitor membru din BH

dodge_this 12-04-07 13:50

Re: Club TICO
 
Inca unul din bucuresti. Totusi ar fii interesante si niste intalniri zonale, am putea discuta mult mai pe larg modificarile fiecaruia si castiga fiecare din experienta celuilalt in problema enigmaticului tico...hai sa vedem cati se strang si din ce zone! foarte tare intentia
:mrgreen:

ovis 12-04-07 19:27

Re: Club TICO
 
ma bucur ca vad oameni posesori de ticobeluri tunate si nu numai, dornici sa imparta aceasta pasiune cu altii :) eu sunt mai nou pe acest forum dar imi doresc mult sa fac acest lucru, adik un club TICO in tara, un club in care sa se inscrie toti cei care iubesc o zana asa mica :D astept propuneri pt. sigla... si eventual idei :)

ovis 12-04-07 20:01

Re: Club TICO
 
dodge this prima data sa ne orgaizam acest club :) si dupa aceea vor avea parte si astfel de intalniri regionale, sau chiar nationale, asta ramane de vazut, dar oricum pasiunea pt animalutze ne va uni :)

quick_5hifter 12-04-07 20:05

Re: Club TICO
 
@ovis: am uitat sa-ti atrag atentia cu privire la sigla de mai sus - in cazul in care alegem o sigla care sa contina si mini-sigla "4tuning", trebuie sa cerem voie de sus :D ...

@all: cu privire la intalnirile zonale, cred ca in Bucuresti ar merge...insa in provincie nu cred, si cel putin la nivelul judetului Constanta de-abia ne intalnim saptamanal 10-12 membri cu auto Daewoo+Chevrolet; imagineaza-ti ca doar 2 sunt cu Tico (si cu mine 3 :D ), deci....n-ar avea rost inca o intalnire intre noi astia 3.

ovis 12-04-07 20:13

Re: Club TICO
 
quick 5hifter...cu permisiunea ai dreptate :) sper sa ne de-a voie, aci ma bazez pe tine kci esti mai veteran ca mine :) iar cu intalnirile nu stiu ce sa zic, dk inr-adevar ar exista pasiune pt tico, ea nu ar tine cont de distanta :) si cred k s-ar strange lumea dk s-ar face asha ceva :) aci ii lasam pe altii sa decida asta :D

quick_5hifter 13-04-07 01:11

Re: Club TICO
 
2 Attachment(s)
Am mai chinuit putin desenul ala :lol: poate iese ceva pana la urma....
Vad ca lumea deja a inceput sa-l fure...nu-i frumos! :shrug_no:


All times are GMT +2. The time now is 15:57.

- Copyright 2024 4Tuning