Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/105567-masini-japonia-caut-partener-romania-import-export.html)

vdub 22-01-09 12:44

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
salut,

te pot ajuta cu transportul maritim si cu formalitatile vamale.

brgds,
edi

kontra 22-01-09 12:59

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
Quote:

Originally Posted by rexceed (Post 2000817)
Salutare 4tunning.ro !

Dupa 3 ani de stat in Japonia, aseara mi-am dat seama cat de ieftine sunt masinile aici si cat de scumpe sunt in tara si in europa :!: Si , ma gandeam, de ce nu ne apucam noi de afaceri? mai in gluma mai in serios, dupa ce m-am trezit idn berile ce le-am avut aseara cu tipul cu care am vb de masini, am deschis calculatorul si, dupa ce m-am uitat la vreo 3 - 4 site-uri cu masini second hand de aici, chiar m-am minunat. O toyota 2.0 GT cu nu mai mult de 100.000 km la bord, stare de functionare perfecta (strazile de aici nu se compara cu ce era in romania acum 4 ani cand am plecat eu :-P) la pretul de 1500 de dolari ! poate exemplul nu e atat e interesant.... ok, un Mitsubishi GTO 3.0 4WD la 2300 usd cu doar 93.000 km la bord . and de fabricatie `93

ca sa ajunga in tara, plus 1000 de dolari pe masina pt shipping si 5% din valoarea masinii ca taxa pt export.

Eu am destul timp liber sa caut masini si sa negociez cu "localnicii", sa pun masina pe vapor si sa o trimit acasa. Dar am nevoie de cineva care se ocupa de vanzari/cumparari masini in tara, care are deja o retea sau relatii si care poate obtine comenzi pentru masini japoneze. Bineinteles, nu cred ca in romania respectivul mitsubishi din 93 cu 93.000 km la bord valoreaza doar 2500 de usd. ...

procentele din afacere cu " cine si cat primeste " sunt negociabile.

So, what do you think 4tunning.ro and car lovers?

Interested ?

IA MAI BINE INTERESEAZA-TE TU DE MOTOCICLETE....CA IO MA BAG DACA SUNT IEFTINE.

sebaaa 22-01-09 14:17

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
Quote:

Originally Posted by kontra (Post 2001111)
IA MAI BINE INTERESEAZA-TE TU DE MOTOCICLETE....CA IO MA BAG DACA SUNT IEFTINE.

Am vrut si eu sa aduc motociclete, chiar am postat un anunt la sectiunea dedicata de pe forum. Cum ca pot aduce motociclete din Japonia, deoarece am un frate acolo. Sa va interesati de taxele vamale - eu am cam renuntat cand am vazut taxele respective.
Imi cer scuze de offtopic, dar era un lucru ce trebuia precizat.
Cat pentru rexceed, mult succes! Ideea este buna, in principiu, dar momentul este cam nepotrivit - trebuie sa urmaresti un pic ce se intampla pe piata auto la noi si vei vedea care-i treaba pe aici.

rexceed 22-01-09 15:02

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
Quote:

Originally Posted by kontra (Post 2001111)
IA MAI BINE INTERESEAZA-TE TU DE MOTOCICLETE....CA IO MA BAG DACA SUNT IEFTINE.

da-mi 10 minute si iti spun.

taxele din tara doar voi mi le puteti spune, si care sunt modalitatile de a ajunge mai ieftin. eu ma asigur ca masina/motocicleta ajunge in tara. de acolo am nevoie de cineva care sa se ocupe de toate formalitatile.

si crede-ma, dupa 2 ore de vorbit cu tipul de aseara, singura problema pe care o vedem noi e "increderea". profitul e sigur, desi variaza in functie de taxele vamale. Dar, noi nu vrem sa ne imbogatim dintr-o masina, nici din 10. un venit constant de 1000 - 2000 de dolari pe luna ori masina pt fiecare dintre cele 3 parti implicate nu doare pe nimeni.

rexceed 22-01-09 15:24

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
i found this in a very fast search :

http://www.e-chiba.jp/cgi_view/usedm...52304031.2.jpg

Suzuki GSX 400S刀 2480usd , 21,827km, '93

ct-13-SHP 22-01-09 15:59

Re: Masini Japonia - Caut partener in Romania pt Export/Import
 
Quote:

Originally Posted by alex_102 (Post 2000861)
Prin lege nu poti inmatricula nici o masina cu volan pe dreapta. In plus, e sinucidere curata.

aici te contrazic...unde scrie in lege ca nu poti inmatricula un autovehicul cu volan pe dreapta???am un coleg care si-a adus din anglia un bmw 525 si l-a inmatriculat anu trecut fara nici o problema...

priculiciu 22-01-09 16:04

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
Quote:

Originally Posted by rexceed (Post 2000817)
Salutare 4tunning.ro !

Dupa 3 ani de stat in Japonia, aseara mi-am dat seama cat de ieftine sunt masinile aici si cat de scumpe sunt in tara si in europa :!: Si , ma gandeam, de ce nu ne apucam noi de afaceri? mai in gluma mai in serios, dupa ce m-am trezit idn berile ce le-am avut aseara cu tipul cu care am vb de masini, am deschis calculatorul si, dupa ce m-am uitat la vreo 3 - 4 site-uri cu masini second hand de aici, chiar m-am minunat. O toyota 2.0 GT cu nu mai mult de 100.000 km la bord, stare de functionare perfecta (strazile de aici nu se compara cu ce era in romania acum 4 ani cand am plecat eu :-P) la pretul de 1500 de dolari ! poate exemplul nu e atat e interesant.... ok, un Mitsubishi GTO 3.0 4WD la 2300 usd cu doar 93.000 km la bord . and de fabricatie `93

ca sa ajunga in tara, plus 1000 de dolari pe masina pt shipping si 5% din valoarea masinii ca taxa pt export.

Eu am destul timp liber sa caut masini si sa negociez cu "localnicii", sa pun masina pe vapor si sa o trimit acasa. Dar am nevoie de cineva care se ocupa de vanzari/cumparari masini in tara, care are deja o retea sau relatii si care poate obtine comenzi pentru masini japoneze. Bineinteles, nu cred ca in romania respectivul mitsubishi din 93 cu 93.000 km la bord valoreaza doar 2500 de usd. ...

procentele din afacere cu " cine si cat primeste " sunt negociabile.

So, what do you think 4tunning.ro and car lovers?

Interested ?

imi poti lasa un id de mss sau un nr de telefon.

69-HAI 22-01-09 17:02

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
pe autovit este un passat din 2001-2002 cu volan pe partea dreapta
inmatriculat in arges - dovada concreta
inca un motiv solid pt care iubesc ROMANIA.
ea este tara tuturor posibilitatilor,obtii ce vrei,cum vrei, unde vrei
i love ROMANIA

rexceed 22-01-09 17:07

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
;))) I love Romania too!

de aceea vreau sa aduc cele mai fiabile masini din lume la noi in tara. Ma intreb de ani de zile, cum de nu se satura lumea de BMW si VW si Audi, cand le vezi peste tot, la orice colt de strada si la oricine?

Cate Nissan GT or Skyline or Fair Lady Z sunt in tara ? le numeri pe degete.

Noi iubim "made in germany" :)) nu zic ca nu sunt masini bune, dar sunt prea peste tot...

ingerul_danutz 22-01-09 18:39

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
scuze ca intervin; dar sa lamurim situatia cu volanul pe dreata...

Se pot inmatricula autovehiculele cu volanul pe partea dreapta ?


Registrul Auto Roman eliberareaza cartea de identitate pentru aceste vehicule pe baza acelorasi conditii ca si pentru vehiculele care au postul de conducere pe partea stanga, in plus fiind necesara echiparea vehiculelor cu faruri care emit un fascicul luminos asimetric, orientat spre partea dreapta a drumului (specifice circulatiei pe partea dreapta).

..sursa RAROM!

roby wws 22-01-09 18:51

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
cam cat merge un skyline si o celica acolo?
problema la conversie coloana de dirctie la masinile mai noi nu e manopera sau ca nu are cine le face ci piesele care stim ca sunt o groaza de bani...m-am interesat de pajero conversia e in jur de 1800 cel mai ieftin....

HOT 24-01-09 17:03

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
1800 euro si nu 800 dolari.Conversia costa destul(in functie de masina la unele mai mulkt la unele mai putin dar nu 800 dolari)
Motocicleta e scumpa in banii aia sa stii.Eu am vandut diversion inmatriculat cu 2000 euro aici acu ceva vreme,acum un diversion abia il vinzi la 1500 euro.Motocicleta aia se vinde in banii aia aici.

y_u_s 24-01-09 21:27

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
Salut,
Sunt si eu interesat de o Toyota Supra mk4 cu motor de 3 litri sa aiba in jur de 100-150 de mii de km si intretinuta cat de cat daca se poate un pret pe pm chiar sunt interesat.
Mersi mult!

rexceed 24-01-09 22:05

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
te deranjeaza pozitia volanului ?

300zxtt 24-01-09 23:11

Re: masini Japonia. Caut partener in Romania pentru import/export
 
sa vezi acum cereri de supre , skyline, silvia de la pusti care nici macar nu au carnet...


All times are GMT +2. The time now is 18:38.

- Copyright 2024 4Tuning