Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 21-11-11, 23:32   #1
sebi_pop

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 11
Default Spalatorii auto in Oradea

Pe unde va spalati masina?

Sunt o gramada de spalatorii auto prin Oradea dar la multe din ele serviciile oferite sunt de foarte proasta calitate. De la produsele de curatare folosite pana la personalul angajat (8 clase cel mult).

Ar fi interesant un clasament al spalatoriilor care ofera servicii de calitate, si aici ma refer la produse de calitate (sampon, ceara, etc) si personal instruit care sa nu foloseasca pentru stergerea masinii carpe murdare, incarcate de particule de praf care iti zgaraie vopseaua, etc . De asemenea va rog sa precizati si tarifele spalatoriilor pe care le prezentati.


De asemenea daca stiti si spalatorii auto care functioneaza non -stop va rog sa postati. Se mai intampla cateodata sa fiu nevoit sa spal masina seara tarziu sau duminica. Eu nu o stiu decat pe cea de pe Iuliu Maniu. Nu pot sa zic ca sunt foarte multumit de servicii si de personalul angajat dar e ok, mai ales ca e singura non stop pe care o stiu. Tarifele 11 lei exterior + 3 lei ceara + 5 lei interior
sebi_pop is offline   Reply With Quote
Old 22-11-11, 00:30   #2
szoke_sz

Stage 5
 
szoke_sz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,772
Member of:
[VW]
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

Quote:
Originally Posted by sebi_pop View Post
Pe unde va spalati masina?

Sunt o gramada de spalatorii auto prin Oradea dar la multe din ele serviciile oferite sunt de foarte proasta calitate. De la produsele de curatare folosite pana la personalul angajat (8 clase cel mult).

Ar fi interesant un clasament al spalatoriilor care ofera servicii de calitate, si aici ma refer la produse de calitate (sampon, ceara, etc) si personal instruit care sa nu foloseasca pentru stergerea masinii carpe murdare, incarcate de particule de praf care iti zgaraie vopseaua, etc . De asemenea va rog sa precizati si tarifele spalatoriilor pe care le prezentati.


De asemenea daca stiti si spalatorii auto care functioneaza non -stop va rog sa postati. Se mai intampla cateodata sa fiu nevoit sa spal masina seara tarziu sau duminica. Eu nu o stiu decat pe cea de pe Iuliu Maniu. Nu pot sa zic ca sunt foarte multumit de servicii si de personalul angajat dar e ok, mai ales ca e singura non stop pe care o stiu. Tarifele 11 lei exterior + 3 lei ceara + 5 lei interior

pe cantemir, dupa peta pe stanga este una non stop.
szoke_sz is offline   Reply With Quote
Old 22-11-11, 20:03   #3
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

eu prefer spalatoriile de la omv si petrom'' cum se da ceara la ei nu o da nimeni..sa zicem un - poate la interior...dar in rest nota 10'
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 25-11-11, 10:32   #4
sebi_pop

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 11
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

Te referi la spalatoriile automate de la OMV? Cele cu perii rotative?

Din cate am auzit nu sunt prea bune fiindca zgaraie masina, si te poti alege cu antena sau oglinzi rupte. Eu nu am incercat niciodata sa merg la ei.

Cum se aplica la ei ceara?
sebi_pop is offline   Reply With Quote
Old 30-11-11, 18:48   #5
crayzi_b0y

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 513
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

Va recomand spalatoria de langa pizzeria Giganti, (nu cea de langa Dorbob).Sunt un client de al lor de cca 3 luni, pana atunci am incercat multe spalatorii din oras, pot sa zic toate.Cautati-l pe baiatul Ionel si eu cred ca veti fi si voi multumiti.
Va mai pot recomanda eventual spalatoria de langa pizzeria Zulu, am fost multumit si acolo pe procent de 90%.
Ce am scris mai sus e doar parerea mea personala.
Drumuri bune si spalat bun va doresc tuturor!
crayzi_b0y is offline   Reply With Quote
Old 30-11-11, 18:50   #6
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

Quote:
Originally Posted by sebi_pop View Post
Te referi la spalatoriile automate de la OMV? Cele cu perii rotative?

Din cate am auzit nu sunt prea bune fiindca zgaraie masina, si te poti alege cu antena sau oglinzi rupte. Eu nu am incercat niciodata sa merg la ei.

Cum se aplica la ei ceara?
nu zgaraie nimic,nu rupe nimic..de 2 ani tot acolo o spal..nu-i stres
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 11:30   #7
sebi_pop

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 11
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

Quote:
Originally Posted by crayzi_b0y View Post
Va recomand spalatoria de langa pizzeria Giganti, (nu cea de langa Dorbob).Sunt un client de al lor de cca 3 luni, pana atunci am incercat multe spalatorii din oras, pot sa zic toate.Cautati-l pe baiatul Ionel si eu cred ca veti fi si voi multumiti.!
Nu stiu unde e pizzeria Giganti. Pe ce strada e? Poate incerc si eu spalatoria aia. Nu stii adca aare program si duminica?
sebi_pop is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 12:31   #8
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

de la Colors (Bd.Dacia), spre podu de pontoane, treci de prima intersectie si pe dreapta dupa ceva depozit de materiale de constructie
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 18:26   #9
sebi_pop

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 11
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

Mersi de indicatii. Am trecut azi pe acolo dar din pacate nu am avut timp sa mai stau sa spal masina. Data viitoare

Am vazut ca au program zilnic pana la ora 20 si Duminica pana pe la 16-17 au zis ei. Tarifele sunt mici, 10 lei exteriorul + ceara gratuit, sau 18 lei interior-exterior. Este buna ceara pe care o folosesc?
sebi_pop is offline   Reply With Quote
Old 04-12-11, 21:18   #10
crayzi_b0y

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 513
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

masina mea arata bine, dupa ce o spal la ei.nu am mai avut reclamatii, daca nu mi-ar fi placut, nu m-as mai fi dus.......deoarece avem de unde alege ca sunt destule spalatorii mai mult sau mai putin bune....
Succes la spalat!
crayzi_b0y is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 07:31   #11
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

suntem multi de pe forum si dintre cunoscuti care spalam acolo...se poate spala cu incredere, spala bine raportat la pret
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 14:35   #12
crayzi_b0y

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 513
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

cum zicea colegul de mai sus, raportul pret/calitate este unul bun!
crayzi_b0y is offline   Reply With Quote
Old 15-06-13, 21:14   #13
Phonyx

Stock
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1
Default Re: Spalatorii auto in Oradea

Unde as putea gasi in Oradea o spalatorie unde sa pot plati cu cardul,asta e politica firmei.Am intrebat in lotus si nu au,si in alte cateva.
Phonyx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -