Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-10, 21:42   #61
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Abandonate!

Pozele au fost facute dupe ce cauciucurile au fost schimbate si se faceau pregatirile de transport pe platforma.
Originalele erau asa de putrede si pe locul unde erau strivite de la stat, vai de capul lor. Eu n-am fost de fata. Fiul meu e destul de mare sa-si cumpere o masina fara sa fie taticu de fata.

De ce a stat masina atītia ani, habar n-am.
Din spusele lui fiu meu era ceva caz de boala sau deces... naiba stie.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 22:12   #62
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Masini Abandonate!

E si la mine in Valcea un Mercedes CLK din 2007 in sus cred abandonat de un an in fata la un amanet o sa ii fac o poza cand mai trec pe acolo
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 22:42   #63
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Abandonate!

Voi daca vedeti asa ceva, īncercati sa vedeti daca-i de vīnzare.
Cu un pic de dibacie, se pot scoate preturi bune si mici prinzīnd astfel o masina de nota zece.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 22:57   #64
TFK

Stage 5
 
TFK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,291
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Masini Abandonate!

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Hai sa va arat ce si-a cumparat fiu-meu.
Ultimul pret negociat, 250 EURO





Dupa 3 luni de munca īnainte de īnmatriculare:

mie un mos mi'a cerut pe un trabant fara motor, care nu a mai fost miscat de 2 ani, 400 de euro, si pe frumusetea asta ai dat doar 250?
TFK is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 23:12   #65
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Abandonate!

Quote:
Originally Posted by TFK View Post
mie un mos mi'a cerut pe un trabant fara motor, care nu a mai fost miscat de 2 ani, 400 de euro, si pe frumusetea asta ai dat doar 250?
Nu eu am dat ci fiul meu.

Omul a vrut doar atīt cīt ar fi trebuit sa plateasca la Schrott (remat) pt. ridicare, radierere si dezafectare. Daca fiul meu n-ar fi luat-o ar fi ajuns la Schrott, demontata bucati si bagata la presa.

Īn germania daca vrei sa-ti dai masina la Shrott trebuie sa platesti TU transportul, radierierea si dezafectarea. Nu-ti da nimic pe ea asa ca esti fericit daca poti sa scoti macar banii de-o bere pe ea decīt sa platesti ca fraierul dezafectarea.

OK. Tipul ce o vīnduse n-avea nici macar internet ca daca avea o baga pe mobiles sau autoscount si scotea mult mai mult.
A fost si chiestie de noroc.
Vīnzatorul facea parte din categoria asta de crediciosi numiti MARTORII LUI IEHOVA care si īn ziua de azi stau fara televizor īn casa pt. ca dupa religia lor un TV este arma diavolului, darmite computer.

Pe fiul meu nici macar nu l-a lasat īn casa. L-a tinut īn curte si dupa ce a cumparat-o ia spus "sa ia blestemul ala" de acolo cīt mai repede

Mi-a povestit el mie cīnd a venit cu ea pe remorca si am vazut-o prima data, mai detailiat cu ce fel de oameni a avut deaface dar asta-i alta treaba si n-are ce cauta aici īn topic.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 23:57   #66
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Masini Abandonate!

Haideţi să schimbăm numele thread-ului, să-l punem "Maşina de 250 euro " deja numai despre asta se vorbeşte .
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 02:36   #67
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Masini Abandonate!

Quote:
Originally Posted by GJ 64 GAB View Post
Haideţi să schimbăm numele thread-ului, să-l punem "Maşina de 250 euro " deja numai despre asta se vorbeşte .
hai mai bine tu sa te abtii. Atat timp cat nu e o discutie in 2 inseamna ca e un subiect de interes comun.
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 09:00   #68
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Abandonate!

@ GJ 64 GAB

Eu pur si simplu nu pot sa īnteleg ce se īntīmpla pe forumul asta?
Cum scriu 2 cuvinte, cum īncepe cearta si devierea temei īn off topic fara nici un rost, ma trezesc cu fel de fel de apostrofari si reprosuri.

Am scris mai sus, ca restul informatiiolor despüre masina nu are nimic īn comun cu topicul si am dat de īnteles ca nu vreau sa mai continui discutia asa ca nu stiu unde-i problema.

Singurul lucru ce am vrut sa arat cu postingul meu este, ca se pot prinde castane foarte ieftine cumparīnd astfel de masini parasite care de multe ori sīnt masini bune, putin rulate fiind parasite din motive personale īn urma unor diferite probleme personale la nivel de sanatate sau de.... soarta a posesorilor, ne mai avīnd timp sa le īnstraineze sau sa le depoziteze īntr-un loc sigur protejat etc.

Nu fiecare lasa asa ceva la colt de strada sau īn vreo sura parasita numai pt. ca īnoata īn bani si nu mai are nevoie de ea.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 13:29   #69
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Red face Re: Masini Abandonate!

Si eu cand am vazut numele Thread-ului m-am gandit ca voi gasi fotografii si informatii cu si despre masini abandonate dar m-am inselat ,eu zic ca e buna sugestia cu schimbatul titlului in " masini cu pretul cel mai mic in stare buna ".
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 16:12   #70
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Masini Abandonate!

Quote:
Originally Posted by AxYJamaicanu View Post
hai mai bine tu sa te abtii. Atat timp cat nu e o discutie in 2 inseamna ca e un subiect de interes comun.
Acum poţi să stai jos, 10 !

Quote:
Originally Posted by PSD-ul View Post
Si eu cand am vazut numele Thread-ului m-am gandit ca voi gasi fotografii si informatii cu si despre masini abandonate dar m-am inselat ,eu zic ca e buna sugestia cu schimbatul titlului in " masini cu pretul cel mai mic in stare buna ".
Deci avem două păreri, să mai adunăm semnături.
Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
@ GJ 64 GAB

Eu pur si simplu nu pot sa īnteleg ce se īntīmpla pe forumul asta?
Cum scriu 2 cuvinte, cum īncepe cearta si devierea temei īn off topic fara nici un rost, ma trezesc cu fel de fel de apostrofari si reprosuri.

Am scris mai sus, ca restul informatiiolor despüre masina nu are nimic īn comun cu topicul si am dat de īnteles ca nu vreau sa mai continui discutia asa ca nu stiu unde-i problema.

Singurul lucru ce am vrut sa arat cu postingul meu este, ca se pot prinde castane foarte ieftine cumparīnd astfel de masini parasite care de multe ori sīnt masini bune, putin rulate fiind parasite din motive personale īn urma unor diferite probleme personale la nivel de sanatate sau de.... soarta a posesorilor, ne mai avīnd timp sa le īnstraineze sau sa le depoziteze īntr-un loc sigur protejat etc.

Nu fiecare lasa asa ceva la colt de strada sau īn vreo sura parasita numai pt. ca īnoata īn bani si nu mai are nevoie de ea.
Am observat asta, nu s-a legat nimeni de d-voastră şi de posturile d-voastră !
Dar am văzut că toţi au sărit cu fel şi fel de povestioare cu īntāmplări virtuale de ale lor .
Deci, nu vreau să īnţelege-ţi greşit. Vorba aia "Bate şaua să īnţeleagă calul", aşa am acţionat şi eu.

Ciusss
__________________

Prietenii adevăraţi se gāndesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 16:49   #71
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Abandonate!

Quote:
Originally Posted by GJ 64 GAB View Post
Am observat asta, nu s-a legat nimeni de d-voastră şi de posturile d-voastră !
Dar am văzut că toţi au sărit cu fel şi fel de povestioare cu īntāmplări virtuale de ale lor .
Deci, nu vreau să īnţelege-ţi greşit. Vorba aia "Bate şaua să īnţeleagă calul", aşa am acţionat şi eu.
Ok. Īn situatia asta īmi cer scuze. Am īnteles eu gresit.
Quote:

Ciusss
Tschüss
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 17:12   #72
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Masini Abandonate!

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Ok. Īn situatia asta īmi cer scuze. Am īnteles eu gresit.Tschüss
Nicio problemă. Noi să fim sănătoşi
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 20:00   #73
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Masini Abandonate!

Quote:
Originally Posted by GJ 64 GAB View Post
Acum poţi să stai jos, 10 !
[Moderators] :P nice. asta e singurul motiv pt care nu mai spun nimic.
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 20:45   #74
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Abandonate!

@ GJ 64 GAB

Daca stai bine sa te gīndesti, ideea nu e rea.
Deschiderea unui topic special, valabil numai pt. Romānia unde fiecare sa posteze masinile abandonate pe care le īntīlneste pe terirtoriul romāniei.

Poze + starea tehnica constatata + locatie + eventual persoana de contact / posesor īn cazul ca intra īn legaura cu acesta sau īl cunoaste.

Astfel poate exista posibilitatea de a gasi masini bine la preturi mici si īn RO ce ar putea fi salvate de la remat, indiferent daca repuse īn functie / restaurate sau īn cel mai rau caz folosite ca donator de piese de schimb.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 20:51   #75
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Masini Abandonate!

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
@ GJ 64 GAB

Daca stai bine sa te gīndesti, ideea nu e rea.
Deschiderea unui topic special, valabil numai pt. Romānia unde fiecare sa posteze masinile abandonate pe care le īntīlneste pe terirtoriul romāniei.

Poze + starea tehnica constatata + locatie + eventual persoana de contact / posesor īn cazul ca intra īn legaura cu acesta sau īl cunoaste.

Astfel poate exista posibilitatea de a gasi masini bine la preturi mici si īn RO ce ar putea fi salvate de la remat, indiferent daca repuse īn functie / restaurate sau īn cel mai rau caz folosite ca donator de piese de schimb.
O idee foarte bună !
Merită pusă īn aplicare, puteţi deschide un thread cu acest subiect.
Deci, aveţi onoarea !
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -