Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-09, 16:44   #1336
oltcit_aveo

Stage 3
 
oltcit_aveo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 143
Default Re: Accidente in Bacău

a fost acum jumatate de ora poate mai mult un accident pe miron costin in fata scolii. circulatia a fost oprita( se circula printre blocuri), asa ca banuiesc ca a fost tamponata o persoana. cine are detalii sa le bage.
__________________
Sunt eu un maniac
probabil ca da
pentru ca-mi place sa-mi bag banii in masina mea.


oltcit_aveo is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 11:38   #1337
Racky

Stage 5
 
Racky's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 361
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Accidente in Bacău

Aseara in fata la Decebal. Vinovatul se vede clar cine e.


Copyright poze kristoffer93.com
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	145
Size:	55.9 KB
ID:	1083732   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	195
Size:	46.1 KB
ID:	1083733   Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	104
Size:	48.1 KB
ID:	1083734  

Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	173
Size:	41.9 KB
ID:	1083735   Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	105
Size:	50.2 KB
ID:	1083736   Click image for larger version

Name:	6.jpg
Views:	103
Size:	40.2 KB
ID:	1083737  

Racky is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 12:30   #1338
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in Bacău

Mie mi-au povestit băieţii de acolo treaba cam aşa:
taxi-ul venea dinspre policlinică si a făcut stânga spre Decebal. A cedat trecerea la pietoni, timp în care maşinile de pe contrasens, dinspre rond, au oprit să-l aştepte să treacă de trecerea de pietoni. Printre maşini a venit motorul cu viteză, şi a intrat direct în taxiul oprit.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 15:10   #1339
segundo

Stage 4
 
segundo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 204
Default Re: Accidente in Bacău

Quote:
Originally Posted by Racky View Post
Aseara in fata la Decebal. Vinovatul se vede clar cine e.


Copyright poze kristoffer93.com
ieri vroiam si eu sa intreb de accident. vazusem doar petele de ulei sau ce era... si nisipul de pe ele.
azi am vazut respectivul taxiu tractat de alta masina, nu mai stiu exact unde mergea
segundo is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 15:01   #1340
oltcit_aveo

Stage 3
 
oltcit_aveo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 143
Default Re: Accidente in Bacău

a fost un accident cam acum o ora in fata mall-ului. o dacie cu o masina de mare tonaj. dacia era busita rau pe partea soferului. nu am avut aparatul la mine.
oltcit_aveo is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 12:22   #1341
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Exclamation Re: Accidente in Bacău

pt. unii dintre voi:


Mama, am iesit cu prietenii.
Am fost la o petrecere si mi-am adus aminte ceea ce mi-ai spus: **SA NU BEAU ALCOOL**.
Mi-ai cerut sa nu beau, avand in vedere ca trebuie sa conduc masina, si atunci am baut un suc.
Am fost foarte mandra de mine, ca am ascultat, cand cu drag mi-ai sugerat sa nu beau daca trebuie sa conduc, total contrar de ceea ce-mi spuneau prietenii...
Am facut o alegere sanatoasa si sfatul tau a fost corect.
Cand s-a terminat petrecerea, oamenii au plecat, conducand fara a fi in conditia de a face acest lucru.
Eu am luat masina mea, cu siguranta ca sunt in forma.
Nu puteam sa-mi imaginez, mama, ca ma astepta... ceva... neasteptat !
Acum sunt aici, intinsa pe asfalt si aud un politai care zice: "baiatul care a provocat accidentul era beat".
Mama, vocea lui mi se pare atat de indepartata... Sangele meu e intins peste tot, si incerc din toate puterile mele sa nu plang.
Aud medicii care spun: "Aceasta fata nu va supravietui"ż
Sunt sigura ca baiatul care conducea cealalta masina nici macar nu-si putea imagina... in timp ce mergea cu viteza maxima...
Pana la urma el a decis sa bea si eu acum trebuie sa mor...
De ce oamenii fac toate acestea, mama? Stiind foarte bine ca pot distruge alte vieti?
Durerea o simt ca pe un milion de pumnale care-mi sunt infipte toate odata. Spune-i surorii mele sa nu se sperie, spune-i tatalui sa fie tare.
Cineva trebuia sa-i spuna acelui baiat ca nu poate conduce masina dupa ce a baut.
Poate daca ai lui i-ar fi spus toate astea, eu acum n-as fi murit....
Respiratia mea incepe sa fie din ce in ce mai slaba, si incepe sa-mi fie frica.
Acestea sunt ultimele mele momente, si ma simt asa de... disperata..
Mi-ar fi placut sa pot sa te imbratisez, mama, in timp ce sunt intinsa aici pe asfalt, murind.
Mi-ar placea sa-ti spun ca te iubesc pentru asta...
Te iubesc, si... adio.

o zi buna la toti!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 16:04   #1342
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Accidente in Bacău

asta eu ti-am trimis-o pe hi5
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 17:12   #1343
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Accidente in Bacău

tu mai ai hi5?
sageata is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 22:43   #1344
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Accidente in Bacău

despre accidentul asta stie careva ceva? aveti mai multe poze? mai era si o mazda 3 (parca) dar intre timp au luat-o
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	23092009648.jpg
Views:	154
Size:	352.2 KB
ID:	1100392   Click image for larger version

Name:	23092009649.jpg
Views:	143
Size:	390.8 KB
ID:	1100393  
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 22:17   #1345
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Accidente in Bacău

daca auziti de doi care sau busit din cauza la o scoala eu am fost am dat prioritate la un pieton si aia din spate sau pupat nu prea au pastrat distanta ..pe mioritii in zona la liceul pttr
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 09:43   #1346
extrm

Stage 5
 
extrm's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 454
Member of:
[4Rally]
Default Re: Accidente in Bacău

Oboseala in trafic a facut trei victime pe DN 2 - E 85. Un autoturism Renault s-a rasturnat joi dupa-amiaza in satul Bogdan Voda, comuna Saucesti, dupa ce soferul a adormit la volan. Este vorba despre conducatorul auto Nicolae C., 41 ani, care pe fondul oboselii a fost furat de somn in timp ce rula pe DN 2 - E 85. Pierzind controlul directiei de mers, masina a intrat pe contrasens, s-a izbit de un podet, dupa care s-a rasturnat intr-un sant. Nicolae C., Gabriela M., 46 ani si un copil de trei ani au fost scosi din masina de martorii oculari. “Stringeam strugurii de la terasa cind am auzit bubuitura. Masina s-a oprit chiar in fata casei mele si ma gindesc cu groaza ce s-ar fi intimplat daca eram pe la poarta. Vecinii spun ca ar fi adormit soferul”, spune speriata Maria Apostoaie, localnica. La distanta de o casa, o tinara mama multumeste divinitatii ca accidentul nu s-a produs in dreptul casei ei. “Patru copii se jucau in fata portii. Cind am auzit frinele urmate de bubuitura m-am intors intr-acolo si am inteles ca s-a intimplat ceva grav. Am vazut masina zburind, dupa care a cazut in sant. Am bagat copiii in casa si m-am dus sa-i scot pe cei din masina. Am luat copilul in brate sa nu vada urmarile accidentului, iar citiva vecini au ajutat la scoaterea barbatului si a femeii”, povesteste Alina, martora la accident. O alta femeie a declarat ca pentru cei din satul Bogdan Voda, accidentele au devenit o obisnuinta. “La cite nenorociri se intimpla pe soseaua mortii, am inceput sa ne obisnuim. De cele mai multe ori, noi sintem cei care sunam la 112. Norocul celor din Renault a fost ca purtau centurile de siguranta, altfel nu cred ca scapau cu viata”, a declarat o localnica. Cele trei victime ale accidentului au fost transportate de urgenta la Spitalul Judetean Bacau, pentru a primi ingrijiri medicale. Conducatorul auto a fost diagnosticat cu “traumatism cranio cerebral minor, traumatism coloana cervicala si contuzie umar sting”. In cazul Gabrielei M., medicii s-au pronuntat ca are un “traumatism cranio cerebral minor si traumatism coloana cervicala”. Copilul a scapat teafar si nevatamat. Nici unul dintre cei trei ocupanti ai masinii nu au ramas internati. Nicolae C. nu consumase bauturi alcoolice, insa oboseala acumulata si-a spus cuvintul. “In continuare vom efectua cercetari pentru stabilirea cauzelor care au condus la procucerea accidentului de corculatie”, a declarat subinspector Marian Ursu, din cadrul Serviciului Politiei Rutiere Bacau. Conform statisticilor, pe E 85 se petrec cele mai multe accidente rutiere in judetul Bacau. (Ramona Ionescu)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	acci.jpg
Views:	143
Size:	106.7 KB
ID:	1112297  
extrm is offline   Reply With Quote
Old 10-10-09, 14:02   #1347
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Accidente in Bacău

la intersectia dintre pttr si billa pe mioritii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00897.JPG
Views:	178
Size:	885.5 KB
ID:	1120902  
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 10-10-09, 21:46   #1348
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in Bacău

Mda, nasol pentru scuterist...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 11-10-09, 21:44   #1349
madalyn

Stage 2
 
madalyn's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 54
Default Re: Accidente in Bacău

am observat ca in ultima vreme numai accidente cu scutere, motociclete ....cam periculosi in trafic dupa parerea mea
madalyn is offline   Reply With Quote
Old 11-10-09, 22:58   #1350
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in Bacău

Am stat şi am analizat şi eu ce zic unii şi alţii despre accidentele cu motoare, cred că mai ales la şoferii cu vechime reflexele şi automatismul îşi spun cuvântul, si majoritatea sutn obişnuiţi să vadă mergând lent "obstacole" de genul pietonilor şi mergând repede "obstacole" de gabaritul autovehiculelor medii şi mari, motocicletele pur şi simplu nu le iau în calcul, le scapă "scanării".
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -