Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Talcioc

Talcioc Vand, cumpar, inchiriez, cedez, imprumut, schimb orice nu are legatura cu domeniul auto

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-14, 18:09   #1
gvictor1988

Stage 4
 
gvictor1988's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 238
Default VAND 2 UNITATI PC + LAPTOP + HTC Cha Cha + periferice

Salut,
As vrea sa scap de cateva componente PC mai vechi. O sa incerc sa fac o scurta lista dar in mare este vorba despre 2 unitati aproape complete si un laptop disponibil pentru componente, care la vremea depozitarii functionau normal dar au fost inlocuite cu altele mai noi.
Pentru cine cumpara pachetul de unitati pot oferi si celelalte periferice (g-pen, web cam , tastaturi, etc)
Unitatile se vand la pachet iar laptopul la fel se vinde cu totul, nu prea am timp sa ma ocup de dezmembrarea lor iar scopul este eliberarea de spatiu.

2 carcase
2 surse ( Premier LC-C400ATX, si Delux ATX-450W P4 )
2 placi video ( ATI Radeon 9550 si Leadtek winfast a6600 td)
2 procesoare, unul care a iesit perfect cu radiatorul inca lipit de el, celalalt s-a dezlipit dar am avut cata grija am putut cand am scos procesorul astfel incat nu cred ca a avut de suferit. Deoarece a trecut ceva timp de cand nu le-am mai bagat in seama, si nici vaste cunostinte IT nu am, am cam uitat ce procesoare sunt, insa am cautat putin pe internet dupa codul inscris pe ele (27872 si 27962) si se pare ca sunt AMD Athlon 64.
2 placi de baza ASUS (AsRock si K8V)
3 hard-diskuri Western Digital, doua de 80G unul de 160G.
Tv tuner Leadtek TV 2000
Memorii DDR 1 si DDR 2
Am de asemenea un G-pen 450 si un webcam Myria My320 in stare buna.

Unitatile au avut si DVD si floppy plus toate cablurile necesare pentru a le ansambla pe care le ofer la pachet cu toate componentele.

Laptopul este un Acer Extensa 5220 - 15.4'', 80GB HDD, 1GB RAM care a fost scapat jos si lovit de cateva ori. Stiu ca il foloseam cu monitor extern si functiona perfect, dar nu mai tin minte daca displayul avea probleme. A ajuns in starea in care este fiind desfacut de fratele meu mai mic pe vremea cand credea ca il poate repara. Oricum il vand cuiva care sa il dezmembreze sau care repara asa ceva astfel incat banuiesc ca va sti la ce sa se uite si ce sa verifice.

Nefiind pasionat de calculatoare nu stiu care sunt preturile pentru aceste componente dar fiind un topic de vanzare este normal sa pun un pret asa ca am cautat cateva componente pe site-uri de vanzari si consider ca pretul de 150 RON pentru cele enumerate mai sus este unul corect, dar sunt deschis la negocieri si schimburi cu o gama variata de produse, astfel incat astept ofertele voastre la numarul de telefon 0742 101 305 (vodafone).


Mai adaug la vanzare un HTC ChaCha alb care a fost scapat si are ecranul spart. Telefonul functioneaza normal atat touch-screenul cat si telefonul in sine lucreaza normal, nu se blocheaza sau alte probleme de genul atat ca nefiind un fan al smartphone-urilor am preferat sa imi iau altul decat sa il repar pe acesta. Este codat in reteaua Orange si il vand cu toaqte accesoriile pe care le-a avut in cutie (cablu transfer, casti, etc)

Asa cum am spus se vand ori toate componentele celor doua unitati plus perifericele si laptopul separat, ori toate la pachet. Daca nu se vinde dupa ceva timp voi lua in considerare si varianta de a dezmembra dar deocamdata prefer sa le vand pe toate la pachet.

Imi cer scuze pentru calitatea pozelor dar le-am facut cu telefonul.

Orice oferte va rog sa le faceti la telefon, nu prea urmaresc topicurile.

Contact 0742 101 305 (vodafone)

Locuiesc in ploiesti dar pot aduce produsele in bucuresti la piata presei libere. Ofer si cer seriozitate. Nu caut sa ma imbogatesc din aceste lucruri dar nu am ce face cu ele si poate sunt alte persoane care le considera utile.

preturi
2 unitati + perifericele --- 150 Ron
Laptop---------------------- 200 Ron
Htc------------------------- 150 Ron
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAG0488.jpg
Views:	29
Size:	776.1 KB
ID:	2926131   Click image for larger version

Name:	IMAG0489.jpg
Views:	18
Size:	639.5 KB
ID:	2926132   Click image for larger version

Name:	IMAG0490.jpg
Views:	13
Size:	815.8 KB
ID:	2926133  

Click image for larger version

Name:	IMAG0491.jpg
Views:	62
Size:	756.1 KB
ID:	2926134   Click image for larger version

Name:	IMAG0492.jpg
Views:	24
Size:	727.3 KB
ID:	2926135   Click image for larger version

Name:	IMAG0493.jpg
Views:	17
Size:	672.4 KB
ID:	2926136  

Click image for larger version

Name:	IMAG0494.jpg
Views:	14
Size:	778.1 KB
ID:	2926137  
gvictor1988 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-14, 12:44   #2
t3r0r1s7u

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 87
Default Re: VAND 2 UNITATI PC + LAPTOP + HTC Cha Cha + periferice

Quote:
Originally Posted by gvictor1988 View Post
Salut,
As vrea sa scap de cateva componente PC mai vechi. O sa incerc sa fac o scurta lista dar in mare este vorba despre 2 unitati aproape complete si un laptop disponibil pentru componente, care la vremea depozitarii functionau normal dar au fost inlocuite cu altele mai noi.
Pentru cine cumpara pachetul de unitati pot oferi si celelalte periferice (g-pen, web cam , tastaturi, etc)
Unitatile se vand la pachet iar laptopul la fel se vinde cu totul, nu prea am timp sa ma ocup de dezmembrarea lor iar scopul este eliberarea de spatiu.

2 carcase
2 surse ( Premier LC-C400ATX, si Delux ATX-450W P4 )
2 placi video ( ATI Radeon 9550 si Leadtek winfast a6600 td)
2 procesoare, unul care a iesit perfect cu radiatorul inca lipit de el, celalalt s-a dezlipit dar am avut cata grija am putut cand am scos procesorul astfel incat nu cred ca a avut de suferit. Deoarece a trecut ceva timp de cand nu le-am mai bagat in seama, si nici vaste cunostinte IT nu am, am cam uitat ce procesoare sunt, insa am cautat putin pe internet dupa codul inscris pe ele (27872 si 27962) si se pare ca sunt AMD Athlon 64.
2 placi de baza ASUS (AsRock si K8V)
3 hard-diskuri Western Digital, doua de 80G unul de 160G.
Tv tuner Leadtek TV 2000
Memorii DDR 1 si DDR 2
Am de asemenea un G-pen 450 si un webcam Myria My320 in stare buna.

Unitatile au avut si DVD si floppy plus toate cablurile necesare pentru a le ansambla pe care le ofer la pachet cu toate componentele.

Laptopul este un Acer Extensa 5220 - 15.4'', 80GB HDD, 1GB RAM care a fost scapat jos si lovit de cateva ori. Stiu ca il foloseam cu monitor extern si functiona perfect, dar nu mai tin minte daca displayul avea probleme. A ajuns in starea in care este fiind desfacut de fratele meu mai mic pe vremea cand credea ca il poate repara. Oricum il vand cuiva care sa il dezmembreze sau care repara asa ceva astfel incat banuiesc ca va sti la ce sa se uite si ce sa verifice.

Nefiind pasionat de calculatoare nu stiu care sunt preturile pentru aceste componente dar fiind un topic de vanzare este normal sa pun un pret asa ca am cautat cateva componente pe site-uri de vanzari si consider ca pretul de 150 RON pentru cele enumerate mai sus este unul corect, dar sunt deschis la negocieri si schimburi cu o gama variata de produse, astfel incat astept ofertele voastre la numarul de telefon 0742 101 305 (vodafone).


Mai adaug la vanzare un HTC ChaCha alb care a fost scapat si are ecranul spart. Telefonul functioneaza normal atat touch-screenul cat si telefonul in sine lucreaza normal, nu se blocheaza sau alte probleme de genul atat ca nefiind un fan al smartphone-urilor am preferat sa imi iau altul decat sa il repar pe acesta. Este codat in reteaua Orange si il vand cu toaqte accesoriile pe care le-a avut in cutie (cablu transfer, casti, etc)

Asa cum am spus se vand ori toate componentele celor doua unitati plus perifericele si laptopul separat, ori toate la pachet. Daca nu se vinde dupa ceva timp voi lua in considerare si varianta de a dezmembra dar deocamdata prefer sa le vand pe toate la pachet.

Imi cer scuze pentru calitatea pozelor dar le-am facut cu telefonul.

Orice oferte va rog sa le faceti la telefon, nu prea urmaresc topicurile.

Contact 0742 101 305 (vodafone)

Locuiesc in ploiesti dar pot aduce produsele in bucuresti la piata presei libere. Ofer si cer seriozitate. Nu caut sa ma imbogatesc din aceste lucruri dar nu am ce face cu ele si poate sunt alte persoane care le considera utile.

preturi
2 unitati + perifericele --- 150 Ron
Laptop---------------------- 200 Ron
Htc------------------------- 150 Ron

salut, pc-urile sunt functionale? asiguri proba?
t3r0r1s7u is offline   Reply With Quote
Old 19-01-14, 14:51   #3
gvictor1988

Stage 4
 
gvictor1988's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 238
Default Re: VAND 2 UNITATI PC + LAPTOP + HTC Cha Cha + periferice

Salut, PC s-au dat. A mai ramas decat laptopul si telefonul. Din cate stiu eu laptopul este functional atat ca are ecranul rupt si a fost desfacut in incercarea de a se repara si l-am lasat asa. Telefonul functioneaza normal atat ca are ecranul spart. Sigur ca le poti face ce teste doresti daca esti interesat. Daca esti multumit cumperi daca nu, nu e nici o suparare. Atat ca trebuie sa ne intalnim cumva ca nici eu sa nu bat drumul degeaba in cazul in care esti nemultumit.
Numai bine.
gvictor1988 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -