Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Old School Cars > Masina mea Old School

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-09, 15:46   #31
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

Nu, nu era masina mea. Masina mea sta la tara in garaj si asteapta o "renovare" la interior sau un nou proprietar ...inca nu m-am hotarat
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 14:46   #32
marian_sro

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 558
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

si totusi cum de ti-a vandut acatrinei masina?
o stiu de peste 10 ani.rulata foarte putin, vopsita 1 singura data.
sper sa o scoti pe strazi.bafta!
marian_sro is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 16:04   #33
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

Merci
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 01:36   #34
bAndrei

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 221
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

Quote:
Originally Posted by flaviuf View Post
Salut. Am vazut ieri la stirile Antena1 o masina identica pe platforma celor care ridica masini parcate neregulamentar . Sper ca nu e a ta. Iti dai seama ce coincidenta?
ala era un taunus si a scapat. este iar pe strazi
bAndrei is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 15:43   #35
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

Masina asta a fost parcata numa regulamentar Anyway, acum sta la tara in garaj la hibernat
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 17:34   #36
james75

Stage 3
 
james75's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 153
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

Salut, f frumoasa masina, de curand am terminat si eu restaurarea la un Taunus din 73 si poate te ajut sa te hotaresti sa nu o dai si sa o reconditionezi
james75 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 15:57   #37
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

Cat te-a ajuns restaurarea? Poti sa pui undeva niste poze si la interior? Foarte reusita! Bravo
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 21:17   #38
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

si eu am fost posesor de cortina mkIII exact ca a ta..numai ca avea motorul de 1600. plafonul era imbracat in piele neagra..sau ce material era ala, varianta XL...tot asa...a fost masina de ambasada..albastra originala si impecabila din toate punctele de vedere...cred ca o sa mai gasesti masina prezentata la sectiunea ford->masina mea. in momentul de fata masina este pe undeva prin covasna sau ceva de genul si cica a ajuns in ultimul hal..chiar imi pare rau ca am vandut-o...daca ai nevoie de piese pentru masina am vreo 3 cutii de piese aripi praguri noi..cumparate pentru mine...si la mine au ramas. daca te intereseaza dai un PM
__________________
[size=1]Prea adevarat ca sa fie light ...
Cosmetica auto--Curatare chimica a interioarelor-- Tratamente vopsea--
Curatarea motorului--degresarea jantelor, indepartarea calaminei, polishari profesionale, reconditionari jante, vopsitorie!
https://forum.4tuning.ro/83-car-styli...e-chimica.html
CONTACT 0763096148
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 22:54   #39
p.ady

Stage 3
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 137
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
si eu am fost posesor de cortina mkIII exact ca a ta..numai ca avea motorul de 1600. plafonul era imbracat in piele neagra..sau ce material era ala, varianta XL...tot asa...a fost masina de ambasada..albastra originala si impecabila din toate punctele de vedere...cred ca o sa mai gasesti masina prezentata la sectiunea ford->masina mea. in momentul de fata masina este pe undeva prin covasna sau ceva de genul si cica a ajuns in ultimul hal..chiar imi pare rau ca am vandut-o...daca ai nevoie de piese pentru masina am vreo 3 cutii de piese aripi praguri noi..cumparate pentru mine...si la mine au ramas. daca te intereseaza dai un PM
corectez: masina a ajuns la un pasionat si a fost refacuta, dupa "improvizatiile" care i-au fost facute..cred ca atunci cind era la tine!chiar cunosc ff bine traseul acestei masini..acum este la al 2-lea proprietar(si de service auto) in Cv!primul se pricepea la mecanica cit ma pricep eu la latina!.........
__________________
p.ady is offline   Reply With Quote
Old 30-03-10, 13:08   #40
uskt2005

Stage 5
 
uskt2005's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 666
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

@Scarto ai face bine sa cauti niste oglinzi originale, astea care sunt acum pe ea arata ca draq, asa ceva aveam eu pus pe o dacie din 1981 cumparate din targ
uskt2005 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-10, 21:12   #41
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

Quote:
Originally Posted by p.ady View Post
corectez: masina a ajuns la un pasionat si a fost refacuta, dupa "improvizatiile" care i-au fost facute..cred ca atunci cind era la tine!chiar cunosc ff bine traseul acestei masini..acum este la al 2-lea proprietar(si de service auto) in Cv!primul se pricepea la mecanica cit ma pricep eu la latina!.........
eu nu am facut nici o improvizatie la masina aia..absolut nici una...ai fost de fata cand a cumparat masina prietenul tau si ai vazut ce si cum....ce pot sa zic...daca sti cum mai arata masina te rog sa ii faci si tu o poza doua si sa o tirmiti pe mail (adrian.constantin25@gmail.com) asta doar daca doresti si ai timp.
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 31-03-10, 00:19   #42
XANu

Stage 5
 
XANu's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,124
Member of:
[VW]
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

@Scarto-frumoasa , sa o stapanesti sanatos.Tocmai ce am adaugat si eu una la colectie....Cortina Mk3,'74,1600 XL.Voi pune poze in curand.Cel putin la culoare sunt surori gemene....Copper Brown.Sper sa o pun pe roti in curand sa le scoatem la plimbare.
__________________
Piese noi si SH VW G1& G2,Contact 0722952363
XANu is offline   Reply With Quote
Old 31-03-10, 22:06   #43
p.ady

Stage 3
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 137
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
eu nu am facut nici o improvizatie la masina aia..absolut nici una...ai fost de fata cand a cumparat masina prietenul tau si ai vazut ce si cum....ce pot sa zic...daca sti cum mai arata masina te rog sa ii faci si tu o poza doua si sa o tirmiti pe mail (adrian.constantin25@gmail.com) asta doar daca doresti si ai timp.
Buna!Nu am chiar cele mai recente poze, despre ea, dar asa arata inainta sa ajunga la d-i=ul care are Sercice-ul!Dupa aceea stiu ca afost desfacuta pina la ultimul surub, si restaurata!o sa revin cu poze de actualitate!Promit!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	100_2006.jpg
Views:	155
Size:	1.16 MB
ID:	1398088   Click image for larger version

Name:	100_2021.jpg
Views:	111
Size:	740.0 KB
ID:	1398089   Click image for larger version

Name:	100_2016.jpg
Views:	145
Size:	643.0 KB
ID:	1398090  

p.ady is offline   Reply With Quote
Old 31-03-10, 23:23   #44
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

hehe inca arata bine...mai putin rugina aia de sub bara spate..si pe la colturi..ma refer la imbinarea aripii cu fusta spate, iar tipsul ala nichelat de la bara ..parca e din alt film, inca mai are husele alea daca le are pe alea inseamna ca inca exista si cel de-al doilea rand de huse...
Daca actualul proprietar vrea praguri sau aripi noi poate sa ma contacteze la numarul din semnatura. Mersi pentru poze, mai astept(am).
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 05-04-10, 16:22   #45
radu_ionascu

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 9
Default Re: Masina mea Old School - Ford Cortina MK3, an 1974

imi place mult culoarea...stil gangster
radu_ionascu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -