Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 06-01-13, 15:29   #1
alex3aru

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 157
Default Va rog frumos sa ma lamuriti

Va rog frumos sa imi zica si mie cineva daca ar fi sa pun pe un e39 bara fata de M trebuie si alt scut cu aparatori de noroi si etc sau se potrivesc cele care eu deja le am pe masina?
Daca mai trebuie schimbat si altceva pt bara asta de M va rog zice-ti ce anume?
Daca aveti oferte astept sa vad daca imi convin.
Multumesc!
alex3aru is offline   Reply With Quote
Old 06-01-13, 18:10   #2
mihai x

Stage 2
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 68
Default Re: Va rog frumos sa ma lamuriti

Da ar trebuie schimbate multe cum ar fi canale de aer scut motor, alte aparatori de noroi, dar cu putina rabdare si pricepere le poti adapta si pe ale tale, bineinteles ca te costa si mai putin, ca daca ar fi sa cumperi totul ce ti-am zis o sa fie mai scumpe ca bara. Eu asa le-am adaptat si au iesit chiar bine.Deci poti sa-ti cumperi bara linistit.
mihai x is offline   Reply With Quote
Old 06-01-13, 18:11   #3
mihai x

Stage 2
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 68
Default Re: Va rog frumos sa ma lamuriti

Da ar trebuie schimbate multe cum ar fi canale de aer scut motor, alte aparatori de noroi, dar cu putina rabdare si pricepere le poti adapta si pe ale tale, bineinteles ca te costa si mai putin, ca daca ar fi sa cumperi totul ce ti-am zis o sa fie mai scumpe ca bara. Eu asa le-am adaptat si au iesit chiar bine.Deci poti sa-ti cumperi bara linistit.
mihai x is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 00:29   #4
alex3aru

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 157
Default Re: Va rog frumos sa ma lamuriti

Quote:
Originally Posted by mihai x View Post
Da ar trebuie schimbate multe cum ar fi canale de aer scut motor, alte aparatori de noroi, dar cu putina rabdare si pricepere le poti adapta si pe ale tale, bineinteles ca te costa si mai putin, ca daca ar fi sa cumperi totul ce ti-am zis o sa fie mai scumpe ca bara. Eu asa le-am adaptat si au iesit chiar bine.Deci poti sa-ti cumperi bara linistit.
Mi-ai dat o veste super!multumesc mult pt raspuns, iar daca nu e complicata aceasta adaptare sper ca sa o poata face si amicul meu care imi va monta bara.acum nu mai ramane decat sa caut bara,multumesc inca odata!

Daca cineva are vreo oferta de bara m5 e39 sa posteze aici..m-ar interesa mai mult una sh dar OEM.
alex3aru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -