Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-09, 20:48   #91
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

V-as ruga sa nu transformam acest topic intr-o tiganeala tipica acestui forum.
Mi-am propus un topic profesional (comentari la obiect profesionale) ...... nu unul in care sa m-a dau mare si sa adun cat mai multi fani pentru un fan club Georgel. Cine are ochi sa vada si sa inteleaga bine cine nu .... sa paraseasca acest topic sunt altele unde se simt mult mai bine

In plus repet ....... este timp suficient din primavara sa-si demonstreze fiecare posesor de masina calitatile.
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I

Last edited by gollum_; 27-12-09 at 20:52.
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 20:52   #92
sineta

Stage 5
 
sineta's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,770
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

da este un proiect unic in rominia..nu stiu cine ar avea nevi sase apuce de asa ceva..si eu sint in domeniu bmw stiu cu ce se maninc.....dar ce faceti voi acolo este o lucrare forte mare si grea....si bani investi...bafta la lucrare si sa iasa ceva forta pe 400de metri ...
__________________
sineta is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 21:55   #93
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
plus ca aveti vreo idee ce se intampla aici?!macar uitati-va in poze si apoi comentati!unde se face in Romania un proiect asemanator?!visati frumos!cine mai face asemenea investitie indrazneata?!nimeni!nu mai aberati ca se mai face ceva asemanator pana nu veniti cu lucruri concrete!punte fixa de drag, sasiu tubular, target motor...unde in Narnia?!plus ca George nu a vorbit sau nu s-a laudat nicio clipa!a tacut si a facut!
Daca tu nu stii, nu inseamna ca nu se fac

Vroiam doar sa spun ca nu va fi singurul proiect de o asemnea complexitate. Spor la treaba si un an nou plin de realizari!
__________________
VW Polo GTI 1.8T powered by REVO Technik +400hp


vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 22:10   #94
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Un proiect demn de invidiat pana si de nemti/japonezi/etc, si mai stiu eu care fac asemenea modificari.
Bravo, si asteptam poze/filmari de la starge 2.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 23:59   #95
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Thumbs up Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Nu uita ca mai sunt cativa care fac si tac
Eu unul cunosc acest proiect de la inceput, si pot vorbi in cunostinta de cauza,stiu ca multa lume se va supara,dar crede-ma stiu toate proiectele paralele ,nu se lucreaza la acest nivel in alte parti.
Parerea mea personala e ca in urmatori 5 ani nu va avea rival in romania 0 -402 si chiar 0-1000.
Repet e parerea mea personala.

apropo cand auzi de a doua punte de dragstar in romania,de cutie speciala,de vibrochen special,de cauciucuri 345 sa ma anunti si pe mine.Asta e nivelul la care se lucreaza la acest BMW

Last edited by MariusTXA; 28-12-09 at 00:26.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:12   #96
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Cand auzi de o a 2-a cutie automata in 3 trepte speciala pt 402m facuta de Andy Frost sa ma anunti si pe mine .

Nu vreau sa poluam aiurea topicul, e un proiect foarte tare, dar tin doar sa-ti spun ca sunt adversari pe masura si in Romania, lucru pe care il vad foarte benefic
vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:24   #97
MariusTXA

Presedinte THE OTHERS

Stage 5
 
MariusTXA's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,366
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by sineta View Post
AI DREPTATE.......VLADPVS.......mai multi fac proiectesi tac
De la proiectele de care vorbiti voi si pana la asta este cale lunga....ca sa imi demonstrati contrariul va rog sa veniti cu argumente si ceva dovezi(poze sau filme)....
__________________
MariusTXA is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:27   #98
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Cand auzi de o a 2-a cutie automata in 3 trepte speciala pt 402m facuta de Andy Frost sa ma anunti si pe mine .

Nu vreau sa poluam aiurea topicul, e un proiect foarte tare, dar tin doar sa-ti spun ca sunt adversari pe masura si in Romania, lucru pe care il vad foarte benefic
Red Victor 1 este nr.1 in Europa si suntem la curent cu acest lucru. O transmisie de performanta poti gasi in multe parti daca sti ce si unde sa cauti (ex. USA sau Australia)

Nu cred ca demonstrarea faptului ca unul o are mai lunga ca a celuilant este benefica

Revenind proiectul asta este gandit si cu bune si cu rele de mine si toate greselile care se fac ............. se traduc in experinta
Este inbucurator ca exista si alte proiecte performante in paralel si sper ca tuturor celor implicati sa le reuseasca a.i. sa putem face si noi o competie la acest nivel ...... sa fi tare si singur cred ca este urat

Prin PM putem afla mai multe despre proiectele paralele !

Multumesc,
G.
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:30   #99
MariusTXA

Presedinte THE OTHERS

Stage 5
 
MariusTXA's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,366
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Cand auzi de o a 2-a cutie automata in 3 trepte speciala pt 402m facuta de Andy Frost sa ma anunti si pe mine .

Nu vreau sa poluam aiurea topicul, e un proiect foarte tare, dar tin doar sa-ti spun ca sunt adversari pe masura si in Romania, lucru pe care il vad foarte benefic
Eu chiar sunt curios sa vad cutia automata in 3 viteze fiindca ma documentez de ceva timp ca sunt interesat de o asemenea cutie....ai poze cu ea?ca sa imi fac si eu o idee asta daca bine inteles se poate....as prefera un raspuns aici sa vada toata lumea ca sigur mai sunt si altii interesati....
MariusTXA is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:34   #100
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Thumbs up Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Cand auzi de o a 2-a cutie automata in 3 trepte speciala pt 402m facuta de Andy Frost sa ma anunti si pe mine .

Nu vreau sa poluam aiurea topicul, e un proiect foarte tare, dar tin doar sa-ti spun ca sunt adversari pe masura si in Romania, lucru pe care il vad foarte benefic
Hai sa iti explic eu cum sa facut pana acum in romania:
sa luat una bucata garnitura de chiuloasa,o turbina si cateva mici piese si gata am turbo.
mergem la curse, dar sti eu nu pot sa plec,nu vrei sa o incercam de la 60 la ora ,ca sa pot pleca si eu.
la majoritatea legalelor cei cu ursi turbo ,au cam luat-o pt ca nu puteau pleca.
Cand va fi gata acest bmw te rog sa vi la start cu una din aceste masini misterioase care se lucreaza in soapta.

Last edited by MariusTXA; 28-12-09 at 00:36.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:40   #101
bmwu

Stage 5
 
bmwu's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 437
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Mult succes in continuare cu acest proiect......de asemenea urez proprietarului masinii multa rabdare fiindca la valori mai mari de 800 cai sunt destul de multe lucruri care trebuiesc gandite mai mult decat BINE ca masina sa aibe performantele dorite
__________________
There ain't no replacement for displacement.......buildying a really fast E34
bmwu is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:41   #102
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Nu am poze cu cutia, dar se va putea vedea in actiune in primavara in Ungaria.
Am vrut doar sa subliniez faptul ca adversari intodeauna se vor gasi, contrar celor spuse de 76BPR.

Ma bucur foarte mult ca apar masini performante si la noi, sper ca la anul sa apara primii timpi romanesti sub 10 secunde.

Spor in continuare la lucru!
vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:42   #103
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
Hai sa iti explic eu cum sa facut pana acum in romania:
sa luat una bucata garnitura de chiuloasa,o turbina si cateva mici piese si gata am turbo.
mergem la curse, dar sti eu nu pot sa plec,nu vrei sa o incercam de la 60 la ora ,ca sa pot pleca si eu.
la majoritatea legalelor cei cu ursi turbo ,au cam luat-o pt ca nu puteau pleca.
Cand va fi gata acest bmw te rog sa vi la start cu una din aceste masini misterioase care se lucreaza in soapta.
Buna asta, e chiar la locul ei
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:58   #104
MariusTXA

Presedinte THE OTHERS

Stage 5
 
MariusTXA's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,366
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Nu am poze cu cutia, dar se va putea vedea in actiune in primavara in Ungaria.
Am vrut doar sa subliniez faptul ca adversari intodeauna se vor gasi, contrar celor spuse de 76BPR.

Ma bucur foarte mult ca apar masini performante si la noi, sper ca la anul sa apara primii timpi romanesti sub 10 secunde.

Spor in continuare la lucru!
Eu nu cred ca tu sau un prieten de al tau are cutia de viteze de care vorbesti...astept ziua de maine sa-i faci poza la cutie....nu o sa pot vedea cutia atunci ca va fi montata pe masina si atunci pot vedea masina si timpul pe care o sa-l scoata...astept poze maine cu cutia daca chiar exista in caz contrar sunt doar vorbe in vant....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	101220092601.jpg
Views:	905
Size:	790.8 KB
ID:	1240053   Click image for larger version

Name:	101220092613.jpg
Views:	569
Size:	776.9 KB
ID:	1240057  

Last edited by MariusTXA; 28-12-09 at 01:08.
MariusTXA is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 01:08   #105
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

E cam infricosator sa ai asemenea concurenta nu?
Vino in Ungaria anul viitor si o poti vedea.
vladpvs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -